Poradnik: jak działa instalacja LPG + regulacja

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bisiu5062957
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 26, 2009 13:05
Lokalizacja: Gliwice

Poradnik: jak działa instalacja LPG + regulacja

Post autor: bisiu5062957 » wt mar 20, 2012 09:58

Panowie może ktoś pomoże,

Problem mianowicie taki odpalenie na zimnym silniku na gazie bez problemu ale na jałowym biegu mam obroty dochodzące do 3 tys. normalnie tragedia jak czołg, po przejechaniu około 10-15 km obroty spadną do 1,0-1,2. Po przejechaniu znowu jakiegoś odcinka wracają znowu do 2,5-3 tys po czasie powrócą do 1,3 i kółko się zamyka. Do tego po zredukowaniu na drugi i trzeci bieg i dodaniu gazu strasznie szarpie po wyżej 50km/h wraca wszystko do normy. W czym może być problem ?



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Poradnik: jak działa instalacja LPG + regulacja

Post autor: D1_PITER » śr mar 21, 2012 19:26

To nieodpowiednie miejsce (temat) na takie pytanie.


Obrazek

gabrysia5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 01, 2013 07:18

Poradnik: jak działa instalacja LPG + regulacja

Post autor: gabrysia5 » wt paź 01, 2013 18:57

witam założyłem gaz do golfa 2 z silnikiem 1.8 ile powinien palić gazu jest nowa instalacja



Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Poradnik: jak działa instalacja LPG + regulacja

Post autor: mauro22 » ndz gru 29, 2013 00:39

Witam,

Mi pali ok 10 l/ 100 km. Tak było 10 lat temu i tak jest obecnie :)
Na mniej raczej bym nie liczył.

Pozdrawiam.


Jacek R.

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Poradnik: jak działa instalacja LPG + regulacja

Post autor: VWiater » pt mar 27, 2015 19:37

grzesiek2009 pisze:Przyłączam się do pytania kolegi z wcześniejszej strony. Co ile spuszcza się syf? ewentualnie jakie są objawy jak uzbiera się dużo syfu?
Mam instalacje 3 lata i nie był spuszczany wogóle ten syfik? Mam problem przy mrozach, że jak zgasze na gazie przy zimnym silniku to na benzynie mi za pierona nie chce odpalić. Znajomek mówił mi że to przez syf.??
Co ile sie spuszcza ten syf?
jhosef pisze:Dla tych, którzy chcą poczytać o LPG proponuje lekturę: "Układy zasilania gazem propan-butan" autorstwa Adama Majerczyka i Sławomira Tauberta. Wydawnictwo WKŁ
Dla chętnych wrzuciłem na serwer. Oto link:

http://rapidshare.de/files/39369777/Lpg" onclick="window.open(this.href);return false; ... i.pdf.html
Można dostać na @ albo nowy link? jaroslawwiatr@gmail.com

3 pytanie: ma ktoś aktualny link do strony z pierwszego posta?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

isavasya
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 17, 2015 15:03

Poradnik: jak działa instalacja LPG + regulacja

Post autor: isavasya » pn kwie 20, 2015 01:14

Moderatorzy!! może usuńcie te stare niepotrzebne zapytania, na które nikt nie napisał odpowiedzi. Szkoda czasu na szukanie konkretów wśród jałowych wołań o pomoc, pytań i opisów problemu.



Awatar użytkownika
stelf1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 14, 2008 19:17
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Poradnik: jak działa instalacja LPG + regulacja

Post autor: stelf1 » ndz gru 25, 2016 11:52

Panowie mam prosbe. Musze ustawic gas w aucie. I generacji reduktor lovato rg80, mikser palnikowy, auto jetta A2(na fiatowskim weberze). Pali bez problemu jednak troche za duzo bo 17l silnik 1,6PN. A niechce zrobi za ubogiej mieszanki wiadomo dlaczego. Mozna prosic jakis opis po chlopsku(lopatologicznie) jest sonda lambda(chyba waskopasmowa) , czy posiada ktos tabele wartosci dla lpg. Opisy czytalem, wolne obroty, potem na ok 3000 itd. Jednak ciezko mi to wyczuc. Aha i mam jeszcze jedno pytanko czy waz 12mm wystarczy do zasilenia takiego motoru czy musze zostawic "oryginalny" 19mm. Dodam ze mikser jest dwupalnikowy z zasilaniem z jednego weza. Najbardziej martwi mnie to spalanie. Z gory dziekuje za wszelka pomoc.


w razie kontaktu na gg lub tlena pisać od razu ze z forum vw.

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości