TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krysztalWRX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 23:10

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: krysztalWRX » sob lis 10, 2012 00:00

ronuch pisze:siwy dym to chyba swiece nie grzeja - ja tak kiedys mialem w mk2. Swiece dobre przekaznik dobry a okazal sie upalony bezpiecznik paskowy i na swiece nie dochodzil prad
Miałeś rację !! Winny okazał się faktycznie bezpiecznik i teraz auto pali na dotyk :pub:



Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: speckom » sob lis 10, 2012 12:05

zawsze jak cos nie halo sprawdza sie najpierw bezpieczniki


nie ma mnie

polmdf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 07, 2012 21:45

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: polmdf » sob lis 10, 2012 15:25

Witam. Wydaje mi się ,że mam mały problem z odpalaniem TDik. Przy obecnych temperaturach nie najlepiej odpala, trochę się obawiam co będzie poniżej 0.

Samochód VW Bora 99r 1.9 TDI 90ps ALH Przebieg :320 000 Km

Filtr paliwa wymieniony w marcu tego roku, podobnie jak filtr powietrza. Nowy świeczki niedawno zakupione (BERU), napięcie na fajkach sprawdzone. Pompa sucha, kąt wtrysku 45. Gdy wykręcałem star świece, to wszystkie były suche, wiec wtryski, raczej nie leją. Bateria swoje lata ma, ale póki co kręci dobrze. Brak wody w filtrze paliwa,czujnik temperatury ok.Na vagu brak błędów. Rozrusznik w porządku. Przez cała wiosne, lato, generalnie przy temeraturach powyżej 10 stopni, zadnych problemów, zapalał od strzała. Silnik nie bierze oleju, ani płynu chłodzącego.Jestem po niedawnej wymianie dwumasy na uzywke, zalozylem badziewny uszczelniacz na wal i troche sika olejem(200ml/mc), ale raczej nie ma to nic wspolnego z odpalaniem.Obecnie zawsze po odpaleniu w temperaturach poniżej ok 6 stopni auto puszcza chmurę białego dymu. Nie wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić przed nadchodzącymi mrozami. Poniżej film z odpalania przy temp. +1. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam.

http://www.youtube.com/watch?v=XOgLqgyi ... e=youtu.be



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: wesol » sob lis 10, 2012 18:38

ja tam nie widz eproblemu. Oczekujesz ze bezie palil jak roczne autko z salonu? PRzeciez nie masz nawet pompki podajacej paliwo z baku to ja uwazam ze odpalil wrecz wysmienicie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
rafalski.1979
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 25, 2011 16:01
Lokalizacja: Wałcz

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: rafalski.1979 » sob lis 10, 2012 23:00

Może zapowietrza się układ paliwa i zanim dotrze paliwo do wtrysków to mija chwila i musi zakręcić trochę dłużej niż w cieplejszej temperaturze, ja mam podobnie u siebie w 1z muszę rano pokręcić dłużej chwilę żeby odpalić, a później już kręci od strzała przez cały dzień.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: KAROL 84 » ndz lis 11, 2012 02:06

Ja bym najpierw sprawdził aku i rozrusznik bo za ciekawie to on nie kręcił. Zrób najpierw rozrusznik a jak nie pomoże to pożycz od kolegi na diagnozę jakiś dobry aku jak nie pomoże to bym dopiero szukał czegoś innego. Pozdrawiam.



polmdf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 07, 2012 21:45

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: polmdf » ndz lis 11, 2012 12:16

rafalski.1979 pisze:Może zapowietrza się układ paliwa i zanim dotrze paliwo do wtrysków to mija chwila i musi zakręcić trochę dłużej niż w cieplejszej temperaturze, ja mam podobnie u siebie w 1z muszę rano pokręcić dłużej chwilę żeby odpalić, a później już kręci od strzała przez cały dzień.

Czy gdyby rzeczywiście się zapowietrzał, to chyba problem z odpalaniem występowałby również w "normalnych" temperaturach, a tak nie było, zawsze od strzała. Z ciekawości sprawdziłem dzisiaj po nocnym przestoju, w przewodzie do pompy był jeden pęcherz dlg 1cm więc chyba przyczyną nie jest zapowietrzanie się układu.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: wesol » ndz lis 11, 2012 14:41

Dodam tylko do siebie ze zawsz epo zakupie w swoich autach rozbieram rozrusznik. Ropuje go, smaruje odpowiednie elementy i ten element mam pewny. Aku to chyba tez mozna sprawdzic bez wiekszych problemów na kilka sposobów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: deskjet » ndz lis 11, 2012 15:14

Panowie autko golf 2 1.6D rano lub po dluzszym postoju trzeba strasznie dlugo krecic rozrusznikiem zanim zapali, wczoraj 4 razy po 10 sek krecilem rozrusznikiem i dopiero za 5 razem zaczal lapac, podczas krecenie z tlumika wydobywaja sie czarno/szare spaliny, kreci kreci i powoli zalapuje. Paliwo w przewodach jest. Co moze byc przyczyna?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
rafalski.1979
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 25, 2011 16:01
Lokalizacja: Wałcz

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: rafalski.1979 » ndz lis 11, 2012 15:52

polmdf pisze:
rafalski.1979 pisze:Może zapowietrza się układ paliwa i zanim dotrze paliwo do wtrysków to mija chwila i musi zakręcić trochę dłużej niż w cieplejszej temperaturze, ja mam podobnie u siebie w 1z muszę rano pokręcić dłużej chwilę żeby odpalić, a później już kręci od strzała przez cały dzień.

Czy gdyby rzeczywiście się zapowietrzał, to chyba problem z odpalaniem występowałby również w "normalnych" temperaturach, a tak nie było, zawsze od strzała. Z ciekawości sprawdziłem dzisiaj po nocnym przestoju, w przewodzie do pompy był jeden pęcherz dlg 1cm więc chyba przyczyną nie jest zapowietrzanie się układu.
Możliwe, nie będę zaprzeczał, to była tylko moja sugestia, bo też się doszukuję usterki u mnie i będę jeszcze sprawdzał świece u siebie na dniach, bo odpalanie w takich temperaturach jakie mamy dziś nie powinno stanowić większego problemu, obawiam się tylko czy nie mam u siebie jakiś większych problemów z układem wtryskowym



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: slawko333 » ndz lis 11, 2012 18:34

u mnie mam dziwny objaw z odpalaniem, z rana odpala nawet nie od strzala ale pali nawet dobrze, jak zagrzeje go do 90 st, zgasze i do 2 min zapale odpala tak samo, jak postoi dluzej tak od 5 min juz normalnie trzeba nim dlugo krecic zeby zalapal, jak postoi tak dluzej ponad godz to pali jak rano
auto to mk4 tdi 110km zrobiony przez poprzedniego wlasciciela na 140km, kontaktowalem sie z nim i mowil ze tuner podnosil mu dawke rozruchowa



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: KAROL 84 » ndz lis 11, 2012 21:35

Koszt regeneracji rozrusznika to ok 55 zł za szczotkotrzymacz i ok 3 zł za tulejki + robocizna no chyba że sam będziesz robił, ale to wszystko zależy od modelu rozrusznika.



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: stefano189 » ndz lis 11, 2012 23:12

niektóre stare TDI na pompie, są wredne i po nocy cofa się im paliwo do baku. Wystarczy zrobić prosty test. Jeden raz zaparkować auto na wzniesieniu silnikiem do dołu, a na nastepną noc silnikiem pod górę. Jeśli nie bedzie roznicy przy odpalaniu to ok. Jeśli bedzię w 2 przypadku zapalał gorzej, to wbijamy na allegro.pl ,((((((((((((((( http://allegro.pl/uniwersalny-zawor-zwr ... 85650.html" onclick="window.open(this.href);return false; )))))))))))))), montujemy na przewodzie doprowadzającym paliwo do filtra i po kłopocie. Ważne żeby zaworek nie był no name. Ten z aukcji to przykład, ja kupiłem bosch'a i mam spokoj od jakiś 3 miesięcy z felernym odpalaniem.

Obrazek


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

SebSK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 12, 2012 00:28

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: SebSK » pn lis 12, 2012 01:21

Witam :) Dwa tygodnie temu kupiłem Golfa 3, [1.9TD] i mam z nim mały problem. A dokładniej.
Na zimnym silniku w zimny dzień pali na strzała. Natomiast kiedy silnik jest już ciepły to przy kolejnej próbie odpalenia występują dwie sytuacje.

1) Przekręcamy zapłon i nie pojawia się kontrolka świec żarowych. Mogę kręcić ile wlezie, a i tak nie odpali. W tej sytuacji muszę poczekać aż silnik ostygnie by pojawiła się kontrolka świec. Im zimniej na dworze tym krócej trzeba czekać.
2)Druga sytuacja wygląda tak, że kontrolka świec pojawia się. Wtedy silnik odpali, ale wymaga to kilkusekundowego kręcenia.
Mówiąc ogólniej na ciepłym silniku trzeba go długo kręcić żeby odpalił, a na zimnym pali na strzała, kiedy nie ma kontrolki świec nie odpali wcale.

Kolejnym problemem jest to, że jak silnik już się rozgrzeje to odczuwam spadek mocy. Objawia się to tym, że w sytuacji gdy mam np. 2000 obrotów i dodam gazu to odczuwam tak jakby silnik zamuliło, wiadomo przyśpiesza, ale zdecydowanie nie tak jak powinien. Nie czuć tego "kopa" Taka dziwna reakcja na dodanie gazu. Na zimnym silniku to nie występuje. Im cieplejszy tym gorzej. Miałem przyjemność jeździć tymi silnikami i takiego problemu nie było.

Myślę, że te dwa problemy mają jeden powód ale nie jestem w stanie tego ustalić. Doradźcie mi co to może być :/



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości