[TDI CR] Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: wesol » sob gru 17, 2022 02:30

Borg Warner czy Borg Wagner??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: Hubi14 » wt gru 20, 2022 17:45

BorgWarner, literówka się wkradła, mój błąd



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: wesol » wt gru 20, 2022 18:43

Nie ma takiej firmy jak "borgwagner".


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: Piasek » śr gru 21, 2022 08:17

Świece żarowe należy wymieniać zawsze w kpl ponieważ wszystkie pracują na raz. Jeżeli jedna już padła - jest więcej niż pewne że za chwilę zdechnie kolejna i tak będzie wymieniał jedną po drugiej i użerał się z problemami z rozruchem do kolejnej zimy zakręcając na śmierć akumulator i rozrusznik.
Kolejna sprawa to czas nagrzewania - to że świeca nie jest spalona - wcale nie oznacza że jej czas nagrzewania będzie identyczny jak nowej którą założyliśmy w cylindrze obok. Nowa będzie już niebieska od temperatury - a pozostałe dopiero co blado różowe. Temperatura zupełnie inna. To ma swoją liczbę cykli grzania i się normalnie zużywa. To jak z żarówkami reflektorów przednich: jeździłeś 4 lata, działały i spaliła się jedna - wymień dwie bo za chwilę będziesz wymieniał drugą - tylko jak zwykle gdzieś po ciemku, na mrozie, na parkingu pod blokiem.
Poza tym w wielu dzisiejszych konstrukcjach dostęp do świec (czy żarówek) jest tak karkołomny i wymagający rozbierania wielu innych elementów że nie warto po prostu "oszczędzać".


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: wesol » śr gru 21, 2022 15:08

Nieprawda. Spaliła się jedna w bls jakim jeździłem chyba że 3 czy 4 lata. Wstawiłem inna uzywke. Ojciec przejął auto i dopiero teraz spaliła się druga. Znowu dałem uzywke i tak już ojciec jeździ chyba z 1.5 roku. Jakoś te dwie dalej pięknie działają. Nie ma tak ze musi się spalić reszta. Tak jak łożyska w piastach. Wymieniłem w wyżej wymienionym touranie piastę w jednym kole i reszta pięknie śmiga mimo że nakulane od tego czasu jakieś 80 tys km. Nie ma rąk że się coś psuje parami chyba że żarówki bo widać że już włókno w żarówce jest wypalone.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: marcin7x5 » śr gru 21, 2022 19:06

Poza tym w wielu dzisiejszych konstrukcjach dostęp do świec (czy żarówek) jest tak karkołomny i wymagający rozbierania wielu innych elementów że nie warto po
To prawda. Z tego chociażby względu lepiej wymienić kpl.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: wesol » śr gru 21, 2022 20:20

I jaka masz gwarancję że po wymianie podziałają dluzej. Jest na to jakaś gwarancja? Bo przecież razy wymieniałem różne podzespoły i potem żałowałem. Szybko się skończyły.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: kwadrat » sob gru 24, 2022 00:02

wesol pisze:
śr gru 21, 2022 20:20
I jaka masz gwarancję że po wymianie podziałają dluzej. Jest na to jakaś gwarancja? Bo przecież razy wymieniałem różne podzespoły i potem żałowałem. Szybko się skończyły.
Trzeba kupowac Original Teile, a nie dziadostwo. Aby Twój Volkswagen pozostał Volkswagenem :bajer:

Chyba bym nie chciał kupic po Tobie samochodu. Myslenie może i roządne, ale teraz już się tak nie robi, nie te czasy


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: wesol » sob gru 24, 2022 12:15

Jakby oryginalne były gwarancja na długa pracę niezawodna. Parę osób kupiło choćby nawet dwumasy ori i po miesiącu czy dwóch miesiącach były rozklekotane. To nie hest gwarancja. Bywa różnie. Nie rozumiem po co chcesz rąk namawiać. Chciałbym byś tak porobił sobie w jakims warsztacie i klient ci przyjdzie i powie ze sorry za wymianę sprawnych nie zaplace. Niby czemu.mialby ci zapłacić? Jak będziesz np baprawial np abs i wymienisz pompę abs a na koniec się okaże że niepotrzebnie bo winny był kabel w instalacji to co wtedy? Patrz ja robiłem w aso opla i śmiałem się że insignie w 2009 roku ogłosili najlepszym autem roku. Ja w 2010 ogłosiłem że to najgorsze auto. Robiłem już zgnita instalacje w takiej 11 miesięcznej insygni. I tu muszę powiedzieć że nie miałem.pozwolenia na polutowanie kabelka bo nie wolno na gwarancji tego robić tylko musiałem zamówić część wiązki i wymienić. Drugi przypadek. W insygnia nie działa podswietlenie guzików w kabinie oraz czujnik deszczu. Już szybę z czujnikiem mieliśmy wymieniać co napewno by potem na audycie gwarantuje odrzucił i obciążył nas. Wiesz co się okazało? W fabryce przykrecali lampkę sufitowa i przycisnęli kabelek od podświetlania. Nie robił pełnego zwarcia tylko lekko masował do karoserii dachu.
Sytuacja z czwartku. Kolega odbiera audi a4 b8 1.8 tfsi. Wymienione wałek rozrządu z zmienna fazą, jakieś tam drobne rzeczy, ślizgi czy łańcuch. Koszt 4000 plus 1000 robota. Silnik dalej faluje na jalowych że potrafi zgasnąć. Wiesz co się okazało? Zawór ciśnieni oleju na przestawiacz faz rozrządu zacinał się czasami. Kto ma beknąć za niesłuszna wymianę?

Jestem za tym by wymieniac czesci niesprawne. Sprawne, sprawdzone zostawiamy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: harvard » wt gru 27, 2022 21:23

Dopiero dzisiaj wszedłem na forum a tutaj dwustronna już dyskusja. Niestety wymieniłem cały komplet u mechanika, który ma części z hurtowni. Wsadziłem 4 x bosch i po sprawie. U mnie trzecia bez czujnika. Gdyby była z czujnikiem pewnie bym ją zostawił bo potrafi kosztować 300zl a za kpl. 4 boschowskich swiec dałem 200zl z hologramem i numerem po którym sprawdza się w sieci czy ori. Przyznam, że po wyjęciu wszystkich a maja już 180 tysi nakulane, wyglądały kiepsko- ale działały.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: wesol » śr gru 28, 2022 09:49

Świece żarowe nie mają wyglądu kiepskiego czy cis. Albo działają czyli grzeją albo nie grzeją bo mają przerwę lub robią zware. Kiedyś świece żarowe w 99 procentach przypadków przepadały się i robiły przerwę a te dzisiejsze to już parę razy spotkałem że robią zware taka że prąd idzie znacznie większy jak nominalny a się nie rozgrzewają.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: kwadrat » sob gru 31, 2022 20:10

harvard pisze:
wt gru 27, 2022 21:23
Dopiero dzisiaj wszedłem na forum a tutaj dwustronna już dyskusja. Niestety wymieniłem cały komplet u mechanika, który ma części z hurtowni. Wsadziłem 4 x bosch i po sprawie. U mnie trzecia bez czujnika. Gdyby była z czujnikiem pewnie bym ją zostawił bo potrafi kosztować 300zl a za kpl. 4 boschowskich swiec dałem 200zl z hologramem i numerem po którym sprawdza się w sieci czy ori. Przyznam, że po wyjęciu wszystkich a maja już 180 tysi nakulane, wyglądały kiepsko- ale działały.
No i o to własnie chodziło :hmm:


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Spalona 1 świeca czy wymieniać wszystkie?Jaki producent?

Post autor: wesol » ndz sty 01, 2023 13:04

Najlepiej to nie zadawać pytania na forum tylko wymieniać na nowe, zawsze na nowr I najlepiej ori z aso po nr VIN. Wtedy będzie można forum zamknąć i robi poprostu tak jak napisałem bo widzę że taka jest najlepsza odpowiedź. Ktoś ma za dużo kasy to może sobie nawet odrazu auto zmienić bo po co cokolwiek z czesci wymieniać. Trzeba myśleć i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości