[TDI CR] MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: harvard » pn gru 25, 2023 22:33

To czyli co masz na myśli?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: wesol » wt gru 26, 2023 08:03

Poprawa w mapie dawki i zezwolen na rozruch. Ja jak jadę na chip tuning to wylewam wszystkie żale. Mówię że mnie boli że działa start stop że wkurza mnie egr że na postoju nie wkręca się na obroty że słabiej pali i zimny i ciepły. Wszystko poprawiamy i to na mapie sprzed afery diesel gate bo wkurza mnie to że się wypala dpf co 330 km. Wszystko poprawione i mam jak chciałem. Jak u lekarza. Przychodzę i mówię że boli w nodze w nerce i wątroba triszje a nie jak babcia stara że przychodzi i że chciała tylko przynieść lekarzowi wytloczke jajek i po pigulki. Nic więcej nie mówi bo po co. Sama zostaje że swoim problemem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: hawii » czw gru 28, 2023 13:39

moze i ztym tunerem niebylby glupi pomysl, ten problem z rozruchem mialem juz od 2-3 lat ale to sporadycznie sie zdazalo raz moze 2 w miesiacu wiec nie drazylem tematu, teraz po lecie nasililo sie to i zdaza sie 3-4 razy ale w tygodniu i w tych okreslonych temperaturach. nawet jak auto ostygnie ale nie dokonca i pewnie ma gdzies ok 15st silnik to tez dluzej potrafi zakrecic, zdazylo mi sie to juz kolejny raz po kilku godzinach stania a kilka dni temu odpalam w garazu 8st odpalil od strzala wyjechalem z garazu auto postawilem obok i za doslownie 5 min chcem odpalic i jechac to juz krecil dlugo. gadalem z mechanikiem to zbyt chyba niekuma tematu kazal mi na wiuosne jak bedzie cieplej odstawic mu auto. poki co zimno to odpala.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: harvard » pt gru 29, 2023 16:22

hawii
A już komuś auto dawałeś do diagnozy? Bo ja byłem już u kilku niby kumatych, ale tam jak z vcdsa filmy pokazuje to machaniory rozchodzą się po kątach. A ze ja z małego miasta to ciężko mi znaleźć kogoś kumatego. U mnie identycznie w grażu poniżej 15stopni na zewnątrz i potrafi dłużej jundać. Dwa dni temu byłem u młodego mechnika i mówił, aby w warunkach przy ktorych domniemam, że może sie pojawić dłuższy rozruch próbował auto odpalać z boosterem. Twierdzi, że akumulator -pomimo tego ze jest nowy- 780A może być za mały mimo wszystko. Miał przypadek gdzie sytuacja identyczna wszystko ok i nowa bateria obroty ponad 300 a jednak wystepuje dłuższy rozruch. Dodam właśnie, że te rozruchy sa dużo rzadsze od momentu wymiany starego akumulatora na nowego rownież AGMa. Tylko boosterek dwie stówki więc interes taki sobie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: wesol » pt gru 29, 2023 18:30

Jeśli kręci tak wałem że było te 280-300 obr to akumulator czy rozrusznik tu nic nie ma do gadania.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: hawii » pt sty 05, 2024 08:57

tak, bledow zadnych nie ma,
parametry podgladane niby tez sa okey, czy aku i booster cos by tu daly hmm w okreslonej temp. moze cos aku ma jakas niewydolnosc ale raczej watpliwe moze wyproboje, czasem to juz mi tak dlugo kreci ze siadamam w bezdechu czy wogole odpali. na wiosne sie wezme za auto bo tez nie mam komu oddac teraz a dac byle mechanikowi za kilkaset zlotowek powymienia wszytko a rezultat pewnie zaden. auto juz stoi od 5 dni pod chmurka na minusie i odpalil od strzala wiec aku tu raczej niema nic do tego ale sprobowac mozna tym boosterem :banghead: wjade do garazu i na drugi dzien z boosterem sproboje i dam znac czy cos pomoglo. :popcorn:



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: harvard » sob sty 06, 2024 13:09

Tylko z boosterm to w tem. powyżej 15 na zewnątrz. No chyba, ze masz taka w garażu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: hawii » wt sty 09, 2024 14:44

wiec tak poki co auto mam cale w lodzie wiec w garazu proby nie zrobie bo bede mial jezioro, ale po kilku dniach stania odpalil mimo malego mrozu.
wczoraj mielismy -19 w nocy i rano juz nie odpalilem takze pojechalem po nowy aku wymienilem i teraz czekam az auto sie odmrozi i proba w garazu +15stopni jak bedzie odpalal.
dam znac jak zrobie proby czy nadal bedzie tak dlugo krecil.



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: hawii » pt sty 19, 2024 13:41

wiec stwierdzam ze wymiana akumulatora na nowy rozwiazala problem dlugiego rozruchu, jest duzo lepiej choc i tak troche dluzej kreci w tej okreslonej temp. ale jest to juz akceptowalne w porownaniu do tego co bylo przez ostatnie miesiace. poczekam do wiosny jak beda wyzsze temp. i wtedy bede mial pewnosc czy aku rozwiazal kwestie tego odpalania. :pub:



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: harvard » pn kwie 22, 2024 21:22

Hawii i jak u Ciebie z tym rozruchem, jest faktycznie lepiej niz przed wymiana aku? Bo mi ktos podpowiedzial abym podmienil czunik temp. paliwa(04L919565) i zawor zwrotny paliwa(500127242) ten przy filtrze (prostokącik) Jest na tym zaworku takie kółko w środku i na niektorych fotkach (all...) jest w srodku dziurka a na innych jest to zatkane i nie wiem czy u mnie coś się 'przebiło' czy ma być tam dziurka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: MK7 Dłuższy rozruch z rana 1.6 tdi

Post autor: wesol » wt kwie 23, 2024 18:16

Jakby się miało coś zapowietrzac przez jakiś zaworek to by nie było dłuższe odpalanie tylko by wcale nie zapalił. Trzeba zrozumieć że jak nie będzie ciśnienia na szynie odpowiedniego to w życiu ecm nie pozwoli na otwarcie wtrysków. A jak będzie w szynie powietrze to w życiu nie wytworzy się ciśnienie 300 barów. A co ma czujnik temperatury paliwa to nie wiem? Jeśli pokazuje dajmy na to - 25 stopni to co odpali czy nie odpali? A może + 80 stopni to nie odpali?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 61 gości