[TDI CR] Golf MK7 nie wypala DPF

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Spirrxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 05, 2021 08:49

[TDI CR] Golf MK7 nie wypala DPF

Post autor: Spirrxd » wt lut 01, 2022 21:35

Mam taką zagwostkę. Gdy kupiłem rok temu samochód, krótko po zakupie, jakieś 2 tygodnie pojawił mi się komunikat "uwaga wypalanie DPF patrz instrukcja". Od tego czasu minął rok i ani razu nie pojawiała się informacja o wypalaniu DPF.
A może DPF się wypala tylko przestał informować o tym komputer? Albo mechanik jak podłączał kompa to coś wyłączył? Jak myślicie o co tu chodzi?



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

[TDI CR] Re: Golf MK7 nie wypala DPF

Post autor: MaciekV5 » śr lut 02, 2022 08:40

MK7 nie informuje w żaden sposób o "standardowym" wypalaniu DPFu (niestety), można poznać jedynie na postoju po innej kulturze pracy silnika - podwyższone obroty itd.
Trafiło Ci się prawdopodobnie wypalanie serwisowe stąd taki komunikat.
Przyczyn wypalania serwisowego może być wiele, zazwyczaj krótkie odcinki + gaszenie silnika podczas rozpoczętej procedury "standardowego" wypalania filtra.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[TDI CR] Re: Golf MK7 nie wypala DPF

Post autor: kwadrat » śr lut 02, 2022 17:55

Wszystko zapewne jest w porządku, tak jak kolega wyżej pisał, kontrolka pojawia się jeżeli nie wypalił wczesniej w sposób "niewidoczny", mnie przez rok zapaliła się 1x, tak to w ogóle nie wiedziałem kiedy się wypala. Od kilku dni używam aplikacji VAG DPF płatnej i mogę sobie teraz podglądac jak DPF wygląda aktualnie. Po tych paru dniach, mogę już wyciągnąc jakies wnioski, mianowicie takie, że DPF strasznie dostaje po d... na zimnym silniku w miescie. Generalnie polecam apkę, a jeżeli nie będziesz używac, to jeżeli zauważysz, że wiatraki chodzą na jałowym biegu (np w taką pogodę jak teraz) to nie gasic auta, jeżeli jest taka możliwosc, po ruszeniu chyba przestaje się wypalac, także najlepiej nie ruszac niech się do konca wypali.


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Spirrxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 05, 2021 08:49

[TDI CR] Re: Golf MK7 nie wypala DPF

Post autor: Spirrxd » pn lut 07, 2022 23:39

Dziękuję za odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Golf MK7 nie wypala DPF

Post autor: wesol » pn lut 07, 2022 23:53

Po ruszeniu przestaje wypalać. Bluźnierstwo. Na postoju nic nie wypalisz. Trzeba na drogę w miarę wysoki bieg i na obrotach 2500-3000 jechać. Wtedy się wypali. A jak jeszcze doczepisz przyczepkę lub pod górę będziesz jechał to jyz najlepiej się wypala. Pod obciążeniem idzie dużo paliwa na tłoki czyli wysoka temperatura na wydechu i piękne wypalanie mamy. Stojąc na parkingu to nie ma obciążenia i owszem ecm włączy procedurę i będzie próbował wypalać, ba nawet zakończy po jakimś tam czasie wypalanie ale nie koniecznie z sukcesem. Bo zakończyć musi bo przecież jak nie będzie w stanie oczyścić filtra dpf to nie będzie go wypalał przecież godzinę dwie czy trzy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości