[TDI] 1.9 TDI ALH, nierówna praca, szarpie silnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawel3200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 06, 2010 19:20

[TDI] 1.9 TDI ALH, nierówna praca, szarpie silnikiem

Post autor: pawel3200 » czw sty 27, 2022 21:23

Witam. Mam problem z moim 1.9 TDI ALH 90 KM. Auto to Octavia 1, ale silnik wspólny z golfem, także mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu. Samochód kupiłem jako uszkodzony, ciężko palił, dymił, gasł, nierówno pracował itp. Po weryfikacji rozrządu okazało się, że pompa była przestawiona. Ustawiłem wszystko według znaków i praca silnika się poprawiła. Kolejną rzeczą do naprawy było przeładowanie turbo, winowajcą była stojąca zmienna geometria. Turbo rozebrałem, wyczyściłem łopatki i problem z przeładowaniem zniknął. Nadal jednak samochód nierówno pracuje i na zimnym kopci białym/siwym gryzącym dymem. Kąt wtrysku ustawiałem wg. VCDS, wtryski sprawdzone i są sprawne, zmierzona kompresja ok. 23-24 bar na każdym cylindrze, temperatura płynu cały czas w normie, płynu nie ubywa. Co jeszcze sprawdzić aby ten silnik zaczął prawidłowo pracować? Dla ułatwienia dodaję film z pracy. https://youtube.com/shorts/0SIXw4akS2c?feature=share



Krzynio82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 12, 2021 16:16
Lokalizacja: Głogów
Auto: Golf 4 1.9TDI 90KM
Silnik: ALH

[TDI] Re: 1.9 TDI ALH, nierówna praca, szarpie silnikiem

Post autor: Krzynio82 » pt mar 25, 2022 05:52

Nastawnik pompy wtryskowej też wyczyść,filmiki na YT



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości