[TDI] Turbina Świst GOLF TDI 130 KM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dominik_Driver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 13, 2021 20:03

[TDI] Turbina Świst GOLF TDI 130 KM

Post autor: Dominik_Driver » czw maja 13, 2021 20:24

Witam,
To jest mój pierwszy post na forum.
Mam bardzo ładnego Golfa Pacific od Ojca. Chciałbym go utrzymać w bardzo dobrym stanie. Przesiadłem się z wysłużonego VW Bora (BorubarXD).
Golf był robiony u mechanika, mam go od kilku dni. Niby turbina była czyszczona, ale moim zdaniem coś jest nie do końca tak.
Przyspieszając nagle słyszę świst jakby od turbiny, im mocniej wcisnę gaz tym bardziej śwista/gwizda.
Naczytałem się co mogłem, też filmy na YouTube oglądałem, i mam kilka pytań.
1. Czy ten nieprzyjemny gwizd turbiny powinienem słyszeć również na biegu jałowym przy dodaniu gazu? Zaraz pójdę sprawdzić jeszcze raz, ale wydaje mi się że nic nie słyszałem na jałowym.
2. Czy powinien być spadek mocy? Golf zrywa się bardzo dobrze, również na autostradzie. Jednak nie wciskam mocno gazu na czwórce piątce bo świszczy.
3. Czy ten świst to bardzo często powoduje nieszczelna uszczelka, przewód?

Borą jak jeździłem to miałem regenerowaną turbinę z wymianą części. Bardzo dobrze została zrobiona, pełna moc lekko tylko szumiała za zimnym. Na rozgrzanym to nawet szumu nie było słychać a leciał.
Rozumiem że turbina może szumieć, bardzo cicho świstać przy mocnym przyspieszaniu.

Natomiast w Golfie jest to jakaś usterka moim zdaniem,



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI] Re: Turbina Świst GOLF TDI 130 KM

Post autor: muszkatobiasz » czw maja 13, 2021 23:06

myślę że będzie trudno to stwierdzić nie słysząc tego osobiście ale warto doże sprawdzić wszystkie połączenia i węże bo może być nieszczelność i powodować taki szum



Dominik_Driver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 13, 2021 20:03

[TDI] Re: Turbina Świst GOLF TDI 130 KM

Post autor: Dominik_Driver » śr maja 19, 2021 23:21

Póki co będę jeździł, ale gdzieś na oku będzie postawienie diagnozy w zakładzie mechanicznym.
Jednak przynajmniej mam już świadomość co mogło się stać,



Ronaldroula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 20:36
Lokalizacja: Israel
Kontakt:

[TDI] -

Post autor: Ronaldroula » czw maja 27, 2021 18:34

Zawor zalożony röżnica kolosalna ale usterka nie jest do końca wyeliminlwana ponoeważ jak praktycznie ruszyłem z 2 biegu od zera poczułem delikatne szarpniecia i cichitki dzwiek psz psz,taki jakby upust powietrza,czy tj normalne? I gdzie zaczać szukac



witten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 22, 2021 17:08
Kontakt:

[TDI] Re: Turbina Świst GOLF TDI 130 KM

Post autor: witten » ndz sie 22, 2021 17:15

taki delikatny świst turbo uważam za coś normalnego, i nie uważam tego za negatywny dźwięk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości