[TDI] Przeróbka Golf IV 1.9 tdi alh na sdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukas82hi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 24, 2021 15:56

[TDI] Przeróbka Golf IV 1.9 tdi alh na sdi

Post autor: lukas82hi » ndz sty 24, 2021 16:25

Witam, jak wygląda (czy jest możliwa) "przeróbka" silnika 1,9tdi ALH na sdi? Czy dużo kombinacji, czy wszystko będzie chodziło jak należy? Jak to wygląda technicznie i w przybliżeniu finansowo.



vwvzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 02, 2020 12:09

[TDI] Re: Przeróbka Golf IV 1.9 tdi alh na sdi

Post autor: vwvzzz » czw sty 28, 2021 21:23

To się nie będzie nadawac do jazdy, zrobisz z niego taczkę, 2 tygodnie do setki. Generalnie SDi ma inna skrzynię z większymi przełożeniami, cieńsze półosie i inne piasty. Tego zmieniać nie musisz. Ale, jak wywalisz turbo, załozysz kolektor od SDI to na skrzyni od TDI to auto będzie miało baaardzo trudno się dzwignąć.

Jest też inny wałek rozrzadu, bardzo ceniony i poszukiwany wałek rozrządu od SDI. . . i bez tego wałka to będzie kupa jakich mało a nie samochód do jazdy. A jesli chcesz zejść z TDI na SDI to pewnie chcesz zaoszczędzić np. na wymianie turbiny czy co tam ci siadło a na ten wałek pare stówek pójdzie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Przeróbka Golf IV 1.9 tdi alh na sdi

Post autor: wesol » czw sty 28, 2021 22:35

Jeszcze żeby się nie paliły kontrolki to też trzeba będzie pogłówkować. Po co to to nie wiem tak naprawdę ale jeśli chodzi o turbinę to bez przesady. Koszty są już nieduże. Używek pełno. Wstawić można coś wydajniejszego tak by nawet po podniesieniu mocy w tym silniku turbo pracowało jeszcze na polgwizdka i będzie turbo na wieki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lukas82hi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 24, 2021 15:56

[TDI] Re: Przeróbka Golf IV 1.9 tdi alh na sdi

Post autor: lukas82hi » pt sty 29, 2021 12:21

Wielkie dzięki za wskazówki, trochę za dużo tych kombinacji się wydaje. Pisałem póki co teoretycznie, mojego Golfa mam ponad 10 lat, kupiłem z przebiegiem 180tkm, obecnie ma 440tkm, skrzyni, sprzęgła i turbiny nie zmieniałem jeszcze, wszystko chodzi ok. Oleju między zmianami praktycznie nie dolewam (10w40, max 0,5l/15000km). Przebieg jednak jest trochęspory. Gdyby padło sprzęgło, to ALH ma dwumasę, ale podobno pasuje też sprzęgło do AGR (sztywne). Nigdy nie zmieniałem dwumasy na sztywne, opłaca się na tym oszczędzać?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Przeróbka Golf IV 1.9 tdi alh na sdi

Post autor: wesol » pt sty 29, 2021 17:50

Przebieg o niczym nie świadczy. Kuzyn latał Alhambra auy czyli 115 km na pompowtryskach i zrobił nim ponad 600 tys na jednych wytryskach i turbinie. Tylko że trzy dwumasy zajechał i polosiek mnusywo.
Na jednomas można przejść i można taki zestaw zmodzic w sumie za jakieś 400-500 zł. Turbo to też z używki to 300-400 zł. Bez przesady. A SDI ma mega drętwa i bardzo droga skrzynie biegów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości