[Diesel] Paliwo do silnika TDI Crafter 2021

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sadkovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 18:09

[Diesel] Paliwo do silnika TDI Crafter 2021

Post autor: Sadkovsky » śr sty 20, 2021 16:20

Dzień dobry,
Jeżeli wybrałem zły dział bądź coś źle wykonałem to z góry przepraszam i proszę o poprawę jak i wybaczenie mi błędu.

Mam pytanie do osób jeżdżących pojazdami z silnikiem Diesla. Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej tankować paliwo ponieważ salon przy wydaniu pojazdu jakim jest Crafter 2021 z silnikiem TDI powiedział mi, że mam tankować paliwo Shell V-Power Diesel... Ile w tym jest prawdy bądź co polecacie bo jestem trochę w tej kwestii zacofany niestety. Jak to się ma do tankowania tzw. zwykłej ropy od Shell bądź konkurencji?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[Diesel] Re: Paliwo do silnika TDI Crafter 2021

Post autor: marcin7x5 » śr sty 20, 2021 17:29

A jak ci powiem że tylko z BP lub Cirkle to uwierzysz? Jeżeli chcesz dobrego paliwa zimowego to wskażę ci na paliwo arktyczne z Cirkle....tzw IZ40. Dodam również że 90% paliw pochodzi z rodzimej produkcji a potem dodawane są tylko różne dodatki pod różne marki stacji paliw.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: Paliwo do silnika TDI Crafter 2021

Post autor: wesol » śr sty 20, 2021 18:05

Ostatnio byłem na zakupach i przy Carrefour jest stacja należąca do marketu. Nazywa się BAQ i zajeżdża tam cysterna i wszędzie oklejona nalepkami i sama cysterna i ciągnik napisami "Orlen". Inna stacja z szyldem Auchan też bierze chyba od nich. Mają taki przemysł paliwa tu unas w Szczecinie bo i my tankujemy i niemiaszki i przyjezdni tankują. Jakby tam był jakiś syf to by musieli chyba te sklepy z gruntem sprzedać by odszkodowania wypłacić jakby jeden dzień tylko było jakieś lewe paliwo lane. Tankuj co chcesz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Sadkovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 18:09

[Diesel] Re: Paliwo do silnika TDI Crafter 2021

Post autor: Sadkovsky » śr sty 20, 2021 18:09

marcin7x5 pisze:
śr sty 20, 2021 17:29
A jak ci powiem że tylko z BP lub Cirkle to uwierzysz? Jeżeli chcesz dobrego paliwa zimowego to wskażę ci na paliwo arktyczne z Cirkle....tzw IZ40. Dodam również że 90% paliw pochodzi z rodzimej produkcji a potem dodawane są tylko różne dodatki pod różne marki stacji paliw.
Dobrze wiedzieć, wiele słyszałem o tym zimowym paliwie z Circle K pozytywnego. Po prostu zależy mi na tym żebym nie miał żadnej skuchy z paliwem a byle czego nie zatankuję bo nie mogę sobie na to pozwolić jeszcze jak będę miał 900kg na plecach i się by mi zatrzymał motor z powodu słabego paliwa



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[Diesel] Re: Paliwo do silnika TDI Crafter 2021

Post autor: marmi m » śr sty 20, 2021 20:41

Każda duża sieciowa stacja sprzedaje normalne paliwo, shell jedynie ma swoje osobne zbiorniki na paliwo w tym kraju więc nie ma tego co wszyscy, unikać małych stacji no name, albo małych sieciowych też czasem, stacje maarketowe unikam odkąd do drugiego auta wlał się na niej jakiś syf,może było dno zbiornika albo kto wie co.

Kolejna sprawa do nowoczesnego diesla nie powinno się bez przerwy lać paliwa premium, czyli v-power diesel, ultimate itd to paliwo jest suche i nie smaruje tak dobrze pompy wtryskowej jak powinno.


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Sadkovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 18:09

[Diesel] Re: Paliwo do silnika TDI Crafter 2021

Post autor: Sadkovsky » śr sty 20, 2021 21:59

marmi m pisze:
śr sty 20, 2021 20:41
Każda duża sieciowa stacja sprzedaje normalne paliwo, shell jedynie ma swoje osobne zbiorniki na paliwo w tym kraju więc nie ma tego co wszyscy, unikać małych stacji no name, albo małych sieciowych też czasem, stacje maarketowe unikam odkąd do drugiego auta wlał się na niej jakiś syf,może było dno zbiornika albo kto wie co.

Kolejna sprawa do nowoczesnego diesla nie powinno się bez przerwy lać paliwa premium, czyli v-power diesel, ultimate itd to paliwo jest suche i nie smaruje tak dobrze pompy wtryskowej jak powinno.
No na małych stacjach nie tankuję nawet nie zwracam uwagi. Dziękuje wszystkim za uświadomienie mnie oraz pomoc bo nie ukrywam miałem dużą zagwostkę jak z tym jest.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[Diesel] Re: Paliwo do silnika TDI Crafter 2021

Post autor: kwadrat » czw cze 24, 2021 21:37

Ja tankuje BP Ultimate lub Shell V power czasem zwykłe na tych stacjach i to samo Ci mogę polecic


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości