[Diesel] Drgania i trudność z odpaleniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marusieczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 16, 2019 21:59

[Diesel] Drgania i trudność z odpaleniem

Post autor: marusieczek » wt sty 19, 2021 23:58

Cześć,

samochód potrzebuje ok 15-20s żeby "się" odpalić. W trakcie odpalania skaczą obroty. Czuć drgania w samochodzie. Po odpaleniu praca się stabilizuje i silnik chodzi ok. Zaczęło się to 5 dni temu i każdego dnia jest to samo. Trochę wiąże to z mrozami, które przyszły do Polski, no ale bez przesady.. 21 letni diesel odpalał mi lepiej i tak nim nie telepalo. Dzieje się to na zimnym silniku jak samochód dłużej postoi bez odpalania. Po pierwszym odpaleniu, odpala w zasadzie od razu.

W poprzednich miesiącach doświadczałem drgań samochodu na postoju, przed światłami itd - w zasadzie to czasami aż telepalo (wrażenia na fotelu kierowcy jakby samochód chodził do przodu i tyłu, stosując jednocześnie w miejscu). Czasami jak redukowałem bieg przy hamowaniu i dojeżdżaniu do świateł to czułem lekkie drgania na pedale sprzęgła. Zdarzało się to zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku. Samochód miał też problem z odpalaniem, o każdej porze roku. I nie zawsze. Czyli raz odpalal od razu, a czasami potrzebował 5-10s na odpalenie. Kręcił kręcił aż odpalił. Byłem z tym u dwóch mechaników - i właśnie kiedy do nich podjeżdzalem to samochodem nie telepało. Jak to mówią, złośliwość rzeczy martwych. No więc panowie kręcili wąsem, że ja mówię, że mi telepie w takich i takich sytuacjach a oni na to, no ale przecież nic się nie dzieje. Na komputerze nic nie ma, a ich koledzy taksówkarze jeżdza takimi golfami na taxi parę lat i nastukali 300 tys i się nic nie dzieje.

Podłączany do komputera u diagnosty - zero błędów. Tak samo jak i podczas jazdy - zero kontrolek.

Tak przyznam otwarcie, powoli się załamuję, no bo z jednej strony czuję, że nie jest normalne to co się dzieje z samochodem, a z drugiej ciężko mi to udowodnić, bo na kompie nic nie ma, mechanik nic nie widzi.

Wrzuciłem filmik na YT bo nie umiem tego opisać słowami:
https://youtube.com/shorts/UtYAAahlQvM

Golf 7 variant, 2014r, 1.6 TDI 105KM
Manualna skrzynia
190 tys przebiegu
Filtry, oleje zmienione ok 8 tys temu


Pomóżcie proszę...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: Drgania i trudność z odpaleniem

Post autor: wesol » śr sty 20, 2021 12:36

Po mojemu to napewno rozrusznik słabo kręci i chyba wina akumulatora. Druga sprawa to weź ten filtr paliwa pomiń i poprostu na wezykach wstaw na razie taki filterek przezroczysty. Wtedy zdaje relacje. Z Aku to bym podjechał drugim autem i na kablach odrazu próbował pierwszego rozruchu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości