[TDI] Golf IV 1,9 tdi problem z klapą gaszącą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sevenload
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 13, 2020 15:35

[TDI] Golf IV 1,9 tdi problem z klapą gaszącą

Post autor: sevenload » czw sie 13, 2020 16:03

Witam, mam problem z klapą gaszącą, nie zamyka się, ani nie pracuje w ogóle. Mocno szarpie silnikiem podczas gaszenia. Podejrzewałem czujnik N239, bo to on odpowiada za klapę gaszącą. Jednak po głębszej analizie zastanawiam sie czy nie brakuje mi jakiegoś czujnika, wiem, że są 3: N239, N18, N75 . Ja u siebie widzę tylko dwa czujniki i nie wiem które dokładnie mam. Zamieszczam zdjęcie spod maski z opisem, tam gdzie jest numerek "3" jest dodatkowa wolna wtyczka jak do pozostałych dwóch elektrozaworów.
Obrazek
Dodam, że po podpięciu pod komputer jedyny błąd jaki się pojawia i nie da się skasować to: 19561 Nie znany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Golf IV 1,9 tdi problem z klapą gaszącą

Post autor: wesol » czw sie 13, 2020 16:50

Od klapy gaszącej jest taki mniejszy elektrozawór. Jest przykręcony zdaje się do kolektora dolotowego. Dość często pęka kabelek w peszlu od grodzi do tego EZ bo silnik drga a ścianą gridziowa nie i kablem szarpie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sevenload
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 13, 2020 15:35

[TDI] Re: Golf IV 1,9 tdi problem z klapą gaszącą

Post autor: sevenload » czw sie 13, 2020 17:31

Chyba mam miejsce w którym powinien on być, lecz go nie ma i klapa jest podłączona tak jak na zdjęciu, do tego zaworka N18 chyba(nr 1 na zdjęciu). Obrazek



sevenload
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 13, 2020 15:35

[TDI] Re: Golf IV 1,9 tdi problem z klapą gaszącą

Post autor: sevenload » ndz sie 16, 2020 13:07

Naprawdę nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi czy brakuje mi tego czujnika i jest jakoś pominięty lub może jest ale coś innego nie działa . Proszę o pomoc, bo już długo z tym walczę



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Golf IV 1,9 tdi problem z klapą gaszącą

Post autor: wesol » ndz sie 16, 2020 13:36

Tu na ścianie grodziowej co oznaczyles jako nr 1 to są elektrozaworu do turbiny i egr. Natomiast tu co oznaczyles znakiem zapytania to powinien być elektrozaworek taki mniejszy bo działa tylko 0-1 (zero jedynkowo) i łączy się takim krótkim wężykiem z siłownikiem od klapy gaszącej. To proste jak drut w kieszeni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sevenload
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 13, 2020 15:35

[TDI] Re: Golf IV 1,9 tdi problem z klapą gaszącą

Post autor: sevenload » pn sie 17, 2020 16:20

Ok dzięki, zatem szukam tego zaworku, dokupuje wężyki i podłączam . Nie wiem jak poprzedniemu właścicielowi nie przeszkadzało to szarpanie. Jeszcze raz dzięki @wesol, temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości