[TDI PD] Jak rozpoznać symbol silnika?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GrubyKN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 22, 2020 21:17
Auto: Golf IV
Silnik: AJM

[TDI PD] Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: GrubyKN » pt maja 15, 2020 13:48

Wczoraj wymieniałem rozrząd, zestaw kupiony oczywiście wcześniej po VIN, mechanik rozebrał i mówi że inny napinacz, ale jeśli będą rolki pasowały to kupi tylko napinacz. Chwilę potem dzwoni że wszystko inne.

Kazałem więc mu kupić odpowiednie graty i okazało się że ktoś zmieniał wcześniej silnik.
Zestaw który zamontowany mam to Contitech CT1028K3 (wczesniej kupiony K4 dla AJM z VINu) i patrząc do jakich silników pasuje wychodzi że posiadam jeden z 3 modeli: ATD, AXR lub ASZ tylko po czym to rozpoznać?

W google znalazłem porównanie że AXR są lepsze od ATD bo coś tam coś, oraz że klapę gasząc mają elektryczna a nie na podciśnienie (u mnie zaslepiony EGR węże podciśnienia wiszą). Na zdjęciach wszystkie są takie same te silniki, więc jak dowiedzieć się jaki motor posiadam?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: muszkatobiasz » pt maja 15, 2020 21:44

były dwa rodzaje rozrządu i do ajm też a kod motoru jest od strony skrzyni biegów z przodu silnika na takim małym kawałku płaskim i kod jest wykropkowany jeśli rdza nie zjadła to będzie widaćObrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: wesol » pt maja 15, 2020 22:35

Paski te same ale inny napinacz. W starszych był z hydrauliką a w nowszych bez.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

GrubyKN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 22, 2020 21:17
Auto: Golf IV
Silnik: AJM

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: GrubyKN » pt maja 15, 2020 22:39

Za dnia zobaczę raz jeszcze, ale prawdopodobnie nic tam nie ma (szukałem wcześniej nr silnika do AJMa bo inne były właśnie od 187k+)
Czy jest jeszcze jakiś sposób?



GrubyKN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 22, 2020 21:17
Auto: Golf IV
Silnik: AJM

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: GrubyKN » pt maja 15, 2020 22:43

wesol pisze:
pt maja 15, 2020 22:35
Paski te same ale inny napinacz. W starszych był z hydrauliką a w nowszych bez.

Kupiłem odpowiedni zestaw dla AJMa bez hydrauliki, ale cały zestaw był inny i pasuje taki jak do ATD lub ASZ
Z racji iż różnią się 30KM jedynym racjonalnym sposobem byłaby hamownia ale trochę PD mi uciekają od normy



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: riccardoa » sob maja 16, 2020 07:38

ASZ też miały obydwa rodzaje rozrządu.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: wesol » sob maja 16, 2020 13:22

Tu nie chodzi o typ silnika tylko o rocznik. Jakoś w 2000 czy 2001 był orzelom i odeszli z hydraulicznym napinaczem. Pasek jest taki sam jak i pompa wodna, rolka prowadząca a jedynie różnica w rolce napinającej. W sumie to nie sprawdzałem czy nie da się zapodac rolki napinającej nowszej po demontażu starego typu. Wydaje mi się że powinno to przejść. Silniki 1.9 TDI generalnie to są prawie te same niezależnie od mocy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

GrubyKN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 22, 2020 21:17
Auto: Golf IV
Silnik: AJM

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: GrubyKN » sob maja 16, 2020 21:57

Nie mam nic na łączeniu skrzyni z silnikiem, wypsikalem cała puszkę wd by DOMYC i nie ma szans.

Ja rozumiem że było inne od któregoś tam nr silnika, ale właśnie o to chodzi że jest inny silnik niż z fabryki wyjechał.

Jeśli chciałbym wymienić pompowtryski to do jakiego mam szukać? Przecież jakieś muszę kupic, a jak kupię zaś dla AJMa którego nie mam to czy będą pasowały? Czy jak z rozrządem zostanę z zestawem którego nawet oddać nie mogę.

Pasek może i miał 30mm i 120 ząbków, ale rolka napinacza i prowadząca były zupełnie inne niż od AJMa. Pompa i termostat pasowały.

Mam albo ATD lub ASZ - taki zestaw rozrządu pasuje, tylko który to będzie kod?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: riccardoa » sob maja 16, 2020 22:03

wesol pisze:
sob maja 16, 2020 13:22
Tu nie chodzi o typ silnika tylko o rocznik. Jakoś w 2000 czy 2001 był orzelom i odeszli z hydraulicznym napinaczem. Pasek jest taki sam jak i pompa wodna, rolka prowadząca a jedynie różnica w rolce napinającej. W sumie to nie sprawdzałem czy nie da się zapodac rolki napinającej nowszej po demontażu starego typu. Wydaje mi się że powinno to przejść. Silniki 1.9 TDI generalnie to są prawie te same niezależnie od mocy.
2002/2003.Rolka prowadząca jest też inna i w innym miejscu.Pytanie czy w starszym bloku,jest otwór pod zamontowanie rolki prowadzącej.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: riccardoa » sob maja 16, 2020 22:15

GrubyKN pisze:
sob maja 16, 2020 21:57
Nie mam nic na łączeniu skrzyni z silnikiem, wypsikalem cała puszkę wd by DOMYC i nie ma szans.

Ja rozumiem że było inne od któregoś tam nr silnika, ale właśnie o to chodzi że jest inny silnik niż z fabryki wyjechał.

Jeśli chciałbym wymienić pompowtryski to do jakiego mam szukać? Przecież jakieś muszę kupic, a jak kupię zaś dla AJMa którego nie mam to czy będą pasowały? Czy jak z rozrządem zostanę z zestawem którego nawet oddać nie mogę.

Pasek może i miał 30mm i 120 ząbków, ale rolka napinacza i prowadząca były zupełnie inne niż od AJMa. Pompa i termostat pasowały.

Mam albo ATD lub ASZ - taki zestaw rozrządu pasuje, tylko który to będzie kod?
A może masz ARL?Obejrzyj załączniki.
ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: wesol » sob maja 16, 2020 22:48

No gdzie w innym miejscu? W tym samym. Zmieniło się tylko to dla tej rolki odwracajacej to że ma szpilkę w nowszych a w starszych była śruba. Tylko nie pamiętam czy była różnica w średnicy rolki. Tego typu graty wyrzucam na złom. Czasem zostawiam co lepszą pompę wodną tylko tak więc ci nie sprawdzę. Rolka napinająca ma tylko przy napinaczy hydro podparcie pod niego a w nowszej jest pazur zaczepowy dla napinacza i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: riccardoa » sob maja 16, 2020 23:16

wesol pisze:
sob maja 16, 2020 22:48
No gdzie w innym miejscu? W tym samym. Zmieniło się tylko to dla tej rolki odwracajacej to że ma szpilkę w nowszych a w starszych była śruba. Tylko nie pamiętam czy była różnica w średnicy rolki. Tego typu graty wyrzucam na złom. Czasem zostawiam co lepszą pompę wodną tylko tak więc ci nie sprawdzę. Rolka napinająca ma tylko przy napinaczy hydro podparcie pod niego a w nowszej jest pazur zaczepowy dla napinacza i tyle.
Co ty za przeproszeniem pieprzysz?W starym typie rolka jest mocowana do napinacza hydraulicznego,a w nowszym do bloku.Różnice obydwu rolek możesz obejrzeć
https://superparts.pl/rolka-prowadzaca- ... a-vw/76056
https://superparts.pl/rolka-prowadzaca- ... 244j/74782



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: muszkatobiasz » ndz maja 17, 2020 11:13

GrubyKN pisze:
sob maja 16, 2020 21:57
Nie mam nic na łączeniu skrzyni z silnikiem, wypsikalem cała puszkę wd by DOMYC i nie ma szans.

Ja rozumiem że było inne od któregoś tam nr silnika, ale właśnie o to chodzi że jest inny silnik niż z fabryki wyjechał.

Jeśli chciałbym wymienić pompowtryski to do jakiego mam szukać? Przecież jakieś muszę kupic, a jak kupię zaś dla AJMa którego nie mam to czy będą pasowały? Czy jak z rozrządem zostanę z zestawem którego nawet oddać nie mogę.

Pasek może i miał 30mm i 120 ząbków, ale rolka napinacza i prowadząca były zupełnie inne niż od AJMa. Pompa i termostat pasowały.

Mam albo ATD lub ASZ - taki zestaw rozrządu pasuje, tylko który to będzie kod?
otwórz te zdjęcie które ci zrobiłem jest tam zaznaczone w którym miejscu jak jest niewidoczne można papierem ściernym to miejsce potraktować



GrubyKN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 22, 2020 21:17
Auto: Golf IV
Silnik: AJM

[TDI PD] Re: Jak rozpoznać symbol silnika?

Post autor: GrubyKN » pt maja 29, 2020 10:25

riccardoa pisze:
sob maja 16, 2020 22:15
GrubyKN pisze:
sob maja 16, 2020 21:57
Nie mam nic na łączeniu skrzyni z silnikiem, wypsikalem cała puszkę wd by DOMYC i nie ma szans.

Ja rozumiem że było inne od któregoś tam nr silnika, ale właśnie o to chodzi że jest inny silnik niż z fabryki wyjechał.

Jeśli chciałbym wymienić pompowtryski to do jakiego mam szukać? Przecież jakieś muszę kupic, a jak kupię zaś dla AJMa którego nie mam to czy będą pasowały? Czy jak z rozrządem zostanę z zestawem którego nawet oddać nie mogę.

Pasek może i miał 30mm i 120 ząbków, ale rolka napinacza i prowadząca były zupełnie inne niż od AJMa. Pompa i termostat pasowały.

Mam albo ATD lub ASZ - taki zestaw rozrządu pasuje, tylko który to będzie kod?
A może masz ARL?Obejrzyj załączniki.
ObrazekObrazekObrazek
Z racji iż dziś ładny dzień zdjalem pokrywę górna rozrządu i oglądam i na rolce nie mam śruby tylko szpilkę z nakrętka więc 1 obrazek odpada, a pozostale dwa są takie same, ale czy układ pasuje ciężko mi ocenić. Napewno ta szpilka z nakrętka na rolce jest taka sama.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości