[Diesel] Zmiana silnika BLS

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

axdam42
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 23, 2015 13:05

[Diesel] Zmiana silnika BLS

Post autor: axdam42 » pn lut 17, 2020 08:37

Witam, doświadczeni koledzy proszę o pomoc.
Pytanie dotyczy golfa 5 2007 rok silnik BLS.
Dpf fabrycznie był ale ktoś już przede mną go wyrzucił, puszka ma ślady cięcia, jest pusta, komputer nie pokazuje żadnych błędów, nie ma żadnych złych objawów więc chyba jest dobrze wywalony.
Prawdopodobnie zmuszony jestem zmienić silnik.
Podpowiedzcie mi jaki inny słupek mogę do niego wrzucić. Najbardziej mam na myśli BKC. Pytanie tylko co z tym dpfem czy nie będzie to miało żadnego wpływu. Cały osprzęt przełożę ze swojego, ale z tego co widzę to bkc to nieco inny silnik, ma inne wtryski, chłodnica spalin egr inna i w innym miejscu i wiele innych. Od razu mówię że nie chcę robić żadnych przeróbek typu wiercenie na nowy czujnik wału czy inne. W grę wchodzi tylko coś co będzie pasowało. BXE nie ma sensu o tym wiem. Drugi BLS ładować to chyba szkoda roboty. Prosze o szybka pomoc.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: Zmiana silnika BLS

Post autor: wesol » pn lut 17, 2020 11:27

Jak nie masz dziury w bloku to rób swój. Co ci tam się dzieje w twoim?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

axdam42
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 23, 2015 13:05

[Diesel] Re: Zmiana silnika BLS

Post autor: axdam42 » pn lut 17, 2020 12:50

Ogólnie silnik po diagnostyce ma mniejszą kompresję niż powinien, ale równo na każdym cylindrze. Z tego względu zaburzone są dawki wtrysków, ktoś też wcześniej przestawił rozrząd, a przy próbie ustawienia na ori zaczynał bardzo źle pracować. Ogólnie jeździł, pomimo tego wszystko było dobrze, czasem lekko zadymił i wziął trochę oleju i to tyle. Moc miał. Nie był oszczędzany. Od wczoraj zaczął jednak pracować jak traktor, czuć wibracje na karoserii, jakby się przycierał. Nic więcej nie diagnozowałem na razie ale myślę że nie ma sensu go robić. Silnik bls ma nawet inną pokrywę zaworów jak bkc więc nie wiem czy to podejdzie dlatego proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: Zmiana silnika BLS

Post autor: wesol » pn lut 17, 2020 15:41

Jest spora różnica w osprzęcie, węże itp więc sam słupek to jeszcze podejdzie. Ja bym rozebrał bls i zobaczył co dolega. Jeśli dostał po zaworach to może lepiej z głowicą walczyć a nie słupkiem. Do panewek od dołu też szybko da się zerknąć i ocenić sprawę. Słupek blse nie jest wcale taki tani.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

[Diesel] Re: Zmiana silnika BLS

Post autor: Adamm » śr lut 19, 2020 01:30

ja mam BLS i sobie chwale po eko kastracji. sprawdz czy przypadkiem walek nie zrobil sie okragly na krzywkach, bo to tez powoduje kiepska prace wtryskow. druga spraw czy kiedykolwiek byla robiona regulacja naciagu pompek. trzecia sprawa slaba kompresja tzn jaka? jakie wartosci?

co do silnika, praktycznie kazdy sinik z tej rodziny Ci podejdzie, jesli chodzi o slupek. musisz wrzucic tylko swoj osprzet. BLS jako jedyny silnik z podowu DPF mial inny walek rozrzadu, ale na walku z innych PD przy wywalonym DPF powinien smigac normalnie.

zostaje jeszcze kwestia kto i jak wywali DPFa w sofcie, jesli robil to jakich kowal to moze wywalil to razem z polowa tablic bledow dlatego nie ma nic na diagnostyce, zgrac soft i dac do dobrego tunera niech przejrzy


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

[Diesel] Re: Zmiana silnika BLS

Post autor: Adamm » pn kwie 13, 2020 14:07

belcho99 pisze:
wt mar 31, 2020 23:23
Kładź BKD, na dzien dobry masz problem debilnej pompy oleju z głowy.
nie wiem zbytnio o co Ci chodzi ale w BKC i BLS pompa jest na lacuchu pędzona z walu


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości