[TDI PD] Padł Akumulator jaki kupić

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[TDI PD] Re: Padł Akumulator jaki kupić

Post autor: grg474 » pn gru 30, 2019 19:28

to jeszcze napisz jaki masz alternator 75A, 90A, 110A. To że zamiast 75Ah zamontowałeś 100Ah to nie to samo co zamiast 50 ktoś zamontuje 75, bo mając alternator o małej mocy (taki jest w mk4 1,4 bez klimy) w krótkim czasie go zajedzie. Dam przykład - do mk4 1,4 dołożyłem climatronic i webasto. Wiedziałem, że przy webasto potrzebny jest większy aku. Dołożyłem bez zmiany alternatora - w 2 tygodnie aku trup. Pomógł dopiero montaż większego alternatora


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Padł Akumulator jaki kupić

Post autor: wesol » pn gru 30, 2019 19:58

kuknij sobie w filmiki na Yt od AkuBliz. Chlopaki ze Szczecina. maja dwa punkty z akumualtorami. robia ciekawe testy z aku w zamrazarniku, rozladowania oraz symulacje ladowania alternatorem. To ze maly altek nie dawal rady moge sie zgodzic gdyz duzo pobierales webastem pradu ale to czy altek taki czy siaki do malego czy duzego akumualtora nie ma znaczenia. Ja mam do aku 74 Ah altek wstawiony 220A gdzie wczesniej byl 120 A w drugim autku mam tez aku 78Ah a altek jeszcze chwilowo jest tez 140A czyli niewielki ale mam juz w garazu przygotowany 180A z LIN. W dzwigu w pracy mam akumualtory 140Ah a altek jest w sumie maly bo cos kolo 60A w sztaplarkach mamy tez altki 40A a aku sa 74 czy nawet 80A Wszystko daje rade. Troche slabo uzywamy tych sztaplarek bo pochodza z 5 minut czasem 10 czasem tylko 2 minuty i sa gaszone. Krzycze na chlopakow zeby pochodzily troche zanim wylaczą.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości