[TDI] Po regeneracji pompowtrysków trzęsie silnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Makus012345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 15, 2019 15:01

[TDI] Po regeneracji pompowtrysków trzęsie silnikiem

Post autor: Makus012345 » sob cze 15, 2019 15:23

Witam,

mam problem z golem 5 1.9TDI BKC,

jakiś rok temu podczas jazdy stracił całkowicie moc, szarpał silnik na wolnych obrotach.
Po trzech dniach wszystko wróciło do normy, nawet check sam zniknął.

Pół roku później te same objawy, pojechałem do mechera, podłączył pod komputer i stwierdził że jedna pompka jest bliska wyjścia z normy a trzecia poza normą.
Okazało się że nie łączyła wtyczka na trzecim wtrysku, po naprawie wszytko ok aż do dziś.

Problem ten sam tylko jak już jechałem do mechanika to strasznie trzęsło podczas jazdy całym motorem, po podłączeniu do kompa okazało się że dwie pompki odbiegają od normy.
Wtyczki posprawdzał i były ok, więc stwierdził że powinny iść do regeneracji.
Zawiózł wszystkie 4 do znanego każdemu autoryzowanego serwisu.

Po regeneracji i zamontowaniu pompek, nic sie nie poprawiło. Pojechał zawieźć je jeszcze raz do wyregulowania bo na 1 i 2 wtrysku była nadlewka.
Dziś pojechałem odebrać samochód, odpaliłem i od razu zgasiłem. Dalej Chu,,,,a. NIe odebrałem tego samochodu i kazałem mu jechać nim do tego całego serwisu żeby na miejscu wyregulowali.


Moje pytanie: czy to kwestia regulacji?? czy to tak naprawdę nie pompki były winne?


Z góry dziękuję za odpowiedź.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Po regeneracji pompowtrysków trzęsie silnikiem

Post autor: wesol » sob cze 15, 2019 16:05

To że ty nie wiesz jak to się ma to rozumiem ale że ten mechanik z opisu to kompletny idiota to już przykro tylko czytac. Pompki to na sprawdzenie trzebabylo wysłać do Łowicza do Jacka i koszt sprawdzenia jest stosunkowo nieduży. Jak na jednym wtrysku korekcja jest mocno na plusie to pozostałe też muszą odpowiednio zareagować ale na minusie wy wyrównać pracę. Oddajesz auto do mechanika i płacisz jak auto nie jest sprawne? W ASO byś nie zapłacił złotówki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Makus012345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 15, 2019 15:01

[TDI] Re: Po regeneracji pompowtrysków trzęsie silnikiem

Post autor: Makus012345 » sob cze 15, 2019 17:02

Nie płaciłem mu jeszcze, zastanawia mnie tylko to czy wtryski były ok czy były do regeneracji i czy po regeneracji potrzebują odpowiedniego wyregulowania czy od razu ma być wszystko ok



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Po regeneracji pompowtrysków trzęsie silnikiem

Post autor: wesol » sob cze 15, 2019 18:21

Ma założyć tylko poprawnie i auto ma jechać. Skoro pompki po wymianie nie dały efektu to chyba niepotrzebna była ta operacja nie sądzisz. Głupiego szuka to niech w lustro spojrzy. Nie dawaj się robić w balona. Co najmniej 1/4 taniej miał byś ta naprawę w ASO coś czuję jak cię podsumuje później.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości