[TDI] Skacząca dawka i nierówna praca silnka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hurox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 08, 2014 09:26

[TDI] Skacząca dawka i nierówna praca silnka

Post autor: Hurox » ndz mar 10, 2019 11:57

Witam, golf 3 1.9 tdi, silnik chodzi nierówno na wolnych obrotach, w vagu zaobserwowałem skacząca dawkę paliwa. W wezyku pojawiają się pęcherzyki powietrza lecz odpowietrzanie nie pomogło, gdy pompuje gruszką paliwo do pompy to zaczyna równo pracowac, założyłem nowy filtr paliwa. Dodam że samochód jest po programie oraz ma założone wtryski 216 i pompę afn. Wcześniej zaczął tak chodzić gdy przestawił mi się rozrząd i zaczął dymic na biało, wcześniej było wszystko ok a potem pojawił się problem z nierówną pracą silnika. Wymieniłem silnik ponieważ były pogiete zawory i na tym silniku również tak chodzi.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Skacząca dawka i nierówna praca silnka

Post autor: wesol » ndz mar 10, 2019 13:11

Metr wężyka weź i podepnie z butelki zasilanie paliwa do pompy. Bez filtra. Drugi metrowy wężyk podepnij jako powrót z pompy do butelki. Wtedy odpal auto i obserwuj czy są objawy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Hurox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 08, 2014 09:26

[TDI] Re: Skacząca dawka i nierówna praca silnka

Post autor: Hurox » wt mar 19, 2019 20:19

Okazało się że były wtryski poluzowane i przez to zapowietrzal sie układ, lecz dawka nadal skacze. Może to być wina nastawnika? Wtryski zmieniłem na mniejsze i jest lepiej lecz nadal silnik nierówno pracuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości