[TDI PD] 130 AVF mocno zamulony

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dmicek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 03, 2018 23:14

[TDI PD] 130 AVF mocno zamulony

Post autor: dmicek » pt lis 02, 2018 00:09

Witam. Passat B5 FL 2003r. 130 AVF Samochód od czasu do czasu wpadał w tryb awaryjny,poza tym faktem pięknie się zbierał oddałem do serwisu i zdiagnozowano uszk. przewód podciśnienia zaraz za grodzią przy serwo oraz luźne styki na pompowtryskach-głowny powod trybu awaryjnego. Auto już nie wchodzi w tryb awaryjny ale stało się strasznie zamulone , nie mam siły już się kłócić z mechanikiem bo uważa że jest już ok... kiedy wyraźnie czuje że to zupełnie inne auto teraz, czuje się oszukany ale też nie chce od razu ładować kasy w innego.
Proszę o pomoc, przesyłam Logi :

http://vaglogi.pl/log-011_5YNM64.html

http://vaglogi.pl/log-003_ETPk5.html

Co proponujecie sprawdzić ? zweryfikowałem ruch sztangi , jest płynny i myślę że bez zacięć, zweryfikowałem wszystkie przewody podciśnienia i każdy który był już leciwy wymieniłem
Co dalej ? N75 ? czy raczej jest ok ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: 130 AVF mocno zamulony

Post autor: wesol » pt lis 02, 2018 07:25

Poza delikatnym problemem z geo to jest okej. Mechanik.ma rację, wszelkie warunki są spełnione by ta moc była.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dmicek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 03, 2018 23:14

[TDI PD] Re: 130 AVF mocno zamulony

Post autor: dmicek » pt lis 02, 2018 09:18

Teraz mnie zagiąłeś :) moim zdaniem samochód jest wyraźnie słabszy w zakresie 2-3tys/obr , reakcja na dodanie gazu na wolnych obrotach też jest dużo wolniejsza i z opóźnieniem, wcześniej wystarczyło tylko musnąć lekko pedał a silnik bez opóźnień się wkręcał na obroty. Mogę zrobić jeszcze jakieś logi dla pewności ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości