[Diesel] 1.6 TDI - Ubytek Płynu oraz czuć płyn chłodzący z wydechu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DANIELL_O
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 11, 2018 00:49

[Diesel] 1.6 TDI - Ubytek Płynu oraz czuć płyn chłodzący z wydechu.

Post autor: DANIELL_O » czw paź 11, 2018 01:04

Witam koledzy, szybki wstęp w historię której nie mogę rozwiązać... Pacjent golf VII z silnikiem 1.6 TDI 105 koni. Problem zaczął się po zakupie gdyż pompa wody ciekła i uciekał płyn co było widoczne pod autem. Usterka została naprawiona, pompa nowa, ale w tym samym czasie przestała działąć nagrzewnica i w aucie było zimno... więc wymienił mechanik nagrzewnice na nowa... teraz grzeje... ale po przejechaniu ok 1000 km zapala się kontorlka że brakuje płynu chłodniczego, dolewam i znów po 1000km to samo... wycieku pod autem nie ma... odkręcałem korek zbiorniczka nic się tamtędy nie wylewa bo nawet białą szmatkę okręciłem i nawet kropli... Ze zbiorniczka czuć trochę spaliny ale nie dużo. Pod korkiem oleju czysto, nie przybywa oleju. Wczoraj jak złapałem kapcia zmieniałem koło to czuć było z wydechu zapach płyny chłodniczego... co może z tym być? Jak czytam forum to może źle pompa wody jest złożona ale czy by nie ciekło pod autem? Mechanik sugerował chłodniczkę egr... że może ona przepuszcza spaliny i bierze płyn... co myślicie >? pomożcie bo już nie wiem gdzie szykać problemu...



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

[Diesel] Re: 1.6 TDI - Ubytek Płynu oraz czuć płyn chłodzący z wydechu.

Post autor: sebastian1901 » czw paź 11, 2018 22:15

taniej będzie wymienić chłodniczkę spalin niż robić głowicę, bo to kolejny krok jak czuć płyn w spalinach, miałem tdi mk4 i było podobnie ale tylko przy dużych różnicach temp na dworze, jak było ciepło nie dolewałem płynu jak był mróz to potrafiło uciec wszystko ze zbiorniczka, jak się okazało walnięta była uszczelka pod głowicą i płyn leciał do cylindra jak silnik był zimny, jak rozgrzany to się doszczelniał i było ok


Sebastian

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: 1.6 TDI - Ubytek Płynu oraz czuć płyn chłodzący z wydechu.

Post autor: wesol » pt paź 12, 2018 07:06

Chłodnicza spalin to raczej jest tak zrobiona ze nie ma opcji by się płyn przedostawał. To nie taka konstrukcja żeberkowany jak ten wymiennik z olejem. Jeśli po nawet kilku minutowej jeździe ale takiej agresywnej ciśnienie w układzie wodnym się podnosi to masz problem z upg.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[Diesel] Re: 1.6 TDI - Ubytek Płynu oraz czuć płyn chłodzący z wydechu.

Post autor: Piasek » pt paź 12, 2018 16:03

A ja myślałem że tylko mi się trafił gówniany egzemplarz...
Łączę się w bólach - przechodzę to samo z tym śmieciem.
Na razie przerobiłem pompę wody i niedawno rozrusznik ale jak widać jeszcze wiele przede mną.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości