[TDI] Zwiększone spalanie po serwisie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kefir92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 06, 2018 23:42

[TDI] Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: Kefir92 » pt wrz 07, 2018 00:04

Cześć :)

Mam problem z moim Golfikiem. Nie jestem jeszcze specem jeżeli chodzi o mechanikę samochodową, więc proszę o wyrozumiałość ;).

Ostatnio trochę doinwestowałem golfa, z racji tego, ze dwumas zaczął się sypać a dodatkowo miałem wycieki oleju. Oddałem do serwisu zrobili następujące usługi - wszystko wymiana na nowe, bez żadnego szrotu:
1. Wymiana EGR
2. Wymiana dwumasy
3. Wymiana przednich amorów
4. Sprawdzenie turbiny, przedmuchanie
5. Oczyszczenie odmy

Po tej akcji samochód drastycznie zwiększył spalanie. W trybie mieszanym miałem ok. 7.6l/100, przy starcie licznik nie przekraczał 20-paru l/100, a na biegu jałowym 0,6-0,8 l/h. Obecnie wzrosło to kolejno na: 8.9; 45; 1.2-1.5 l/h. Jest to dość mocny skok. Jestem w 100% pewien, że zaczął się on po interwencji mechanika. Niestety nie udało się z nim dojść do ładu i nie był zainteresowany pomocą. Poradził mi jedynie wlać środka czyszczącego wtryski i lepsze paliwo. Wycieków oleju nie zauważyłem, jutro pojadę na kanał obejrzeć dokładnie.

Dodatkowe objawy:
1. Ostatnio trochę oleju wysiorbał i po 1500 km od ww. serwisu dolałem Ze 100-200ml.
2. Przy włączonej klimie słychać taki delikatny syk czasem na biegu jałowym głównie, ale to raczej klima.
3. Ponadto po imprezie w serwisie czuć inny nieco zapach w kabinie, również przy włączonej klimie, ja mam dość wyczulony węch i wydaje mi się że to śladowe ilości spalin, ale nikt poza mną tego nie wyczuł - klima robiona rok temu.
4. Intercooler trochę mokry jest od dołu - jeden wąż źle tam wchodził, ale mechanik coś na poprawkach docisnął i raczej jest ok.

We własnym zakresie następnie spróbowałem:
1. Wymiana węża dochodzącego do kolektora ssącego, bo delikatnie luźno leżał i nie dochodził na ciasno do flanszy. Nie był jakoś mocno zaolejony - po przetarciu palcem w środku cienka wilgotna smuga na palcu, więc chyba bez tragedii. (To niestety nie pomogło)
2. Środek do czyszczenia wtryskiwaczy i lepsze paliwo. (Również nie pomogło).

Dane samochodu:
Silnik ASZ, 130KM
Golf IV, 2003, 3d, hatchback, przebieg na blacie 220k

Jak sobie przypomnę, bądź zidentyfikuję dodatkowe objawy, napiszę poniżej.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: wesol » pt wrz 07, 2018 06:31

Wygląda że jest okej skoro nie ruszali rozrządu. Spalanie w normie choć to zależy jak jeździsz, gdzie, ile itd.
Najciekawsze jest ten punkt 4 czyli sprawdzenie, czyszczenie turbiny.


No chyba że nowy dwumas ci zwiększył spalanie a wiemy że potrafi dwumas zwiększyć. LOL


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Kefir92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 06, 2018 23:42

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: Kefir92 » pt wrz 07, 2018 08:25

A kolega na biegu jałowym ma podobne? Bo wyraźnie zauważyłem wzrost spalania. Co do punktu 4. to tak mówił mechanik, zajrzeli do środka, sprawdzili czy nie ma żadnych problemów, powiedział że wszystko z turbiną jest git. Rozrząd robiłem niecały rok temu, po wymianie nie zauważyłem żadnej zmiany.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: wesol » pt wrz 07, 2018 10:30

Na jałowych to żadne wskazania. Mam chyba 0.7 ale to nie jest pomiar. To tylko wskazanie z danych różnych jak przeplywka temperatury czasy na wytryskach itp.
Turbo wyciągał rozbierał czy tylko wąż ściągnął i macał wirnik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Kefir92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 06, 2018 23:42

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: Kefir92 » pt wrz 07, 2018 11:59

Jeden mówił, że wyciągał i sprawdzał, że kręci się ok i że minimalnie olej był w środku, ale że w normie. Na ile rozbierał to nie wiem. Drugi pomocnik taki mniej rozgarnięty mówił, że nie wyciągali.



Kefir92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 06, 2018 23:42

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: Kefir92 » pt wrz 07, 2018 15:35

A właśnie - przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz: Po serwisie z wymianą dwumasy, a przed wymianą EGR, samochód dostał o wiele więcej mocy, niemalże uciekał spod stóp. Po wymianie EGR przestał już tak szarżować. Może gdzieś jakieś przewody puściły? Stąd możliwe braki powietrza a w konsekwencji większy pobór paliwa? Można prosić o wskazówki gdzie szukać?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: wesol » pt wrz 07, 2018 21:40

Nie nie ma takiej opcji. Mniej powietrza to też mniej paliwa bo ecm ogranicza. Zrób logi dynamiczne.
Turbo nie wyciągał bo jakby wyciągnął to by rozebrał i wyczyścił geo. A to już koszt około 400-500 zł.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: glaca77 » sob wrz 08, 2018 14:18

Może EGR jest ciągle otwarty? (dlaczego go wymieniałeś ? )



Kefir92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 06, 2018 23:42

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: Kefir92 » ndz wrz 09, 2018 22:05

Bo był ciągle otwarty, paliła się kontrolka check engine i wskazywała na błędy EGR. Po wymianie check engine się nie pojawia.



afrance
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 21:09

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: afrance » pn wrz 10, 2018 22:50

Zasada jest jedna jak cos dziala dobrze to sie tego nie rusza

Sent from my SM-A530F using Tapatalk




Kefir92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 06, 2018 23:42

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: Kefir92 » wt wrz 11, 2018 10:08

Jak się ma ta rada do mojego problemu :)? Wczoraj zrobiłem trasę Wrocław - Giżycko przez Warszawę. Spalanie średnie 7,8. Przy zdecydowanie największym udziale autostrad, jest to. O ponad 2l więcej niż było przed serwisem. Ktoś ma może jakieś rady? W przyszłym tygodniu ogarnę logi dynamiczne. Niemniej jednak zmiana jest ogromna.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: wesol » wt wrz 11, 2018 10:24

Może poza wymiana dm jeszcze ci podmienili pompki w tym warsztacie.

Tylko spalanie 7 z hakiem to przy bucie tak 150-170 a spalanie 5.5 to raczej stylem dziadkowym nie szybciej jak sto na takiej drodze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: glaca77 » śr wrz 12, 2018 21:03

To spalanie z komputera, czy z baku?



Kefir92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 06, 2018 23:42

[TDI] Re: Zwiększone spalanie po serwisie

Post autor: Kefir92 » pt wrz 14, 2018 00:17

Z komputera, ale z baku też sprawdzałem, i też wyszło grubo za dużo. Raczej wykluczam błąd, że źle liczy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości