[TDI VP] Awarie wtrysku sterującego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

[TDI VP] Awarie wtrysku sterującego

Post autor: Garrison » ndz lip 15, 2018 14:30

Witam!

Doszło u mnie do całkowitego zniszczenia wtrysku sterującego. Poza widocznym uszkodzeniem mechanicznym, w zakładzie sprawdzającym wtryski wyszło, że i elektronicznie okazał się on niesprawny. Teraz pozostaje do ustalenia kwestia, czy wszelkie uszkodzenia mechaniczne były następstwem tego, że padł elektronicznie (i zaczął lać), czy może strona "prądowa" padła wskutek chociażby wysokiej temperatury, która się tam wytworzyła po, powiedzmy, przycięciu wtrysku i zalaniu paliwem. Czy w ogóle padające sterowanie wtrysku sterującego w Golfach to jakaś bardziej znana usterka? Co jest po drodze do niego, co mogło go uwalić? Sajgon ogółem niezły, bo poza tym, że końcówka wtrysku została spłaszczona, to wyszczerbiło i wygięło świecę. Przy okazji w jakiś sposób śruba trzymająca wtrysk wykręciła się, a śruba przelewowa wypadła na drodze i zabryzgało wszystko wokół paliwem.

Zapraszam do dyskusji, która - mam nadzieję - pozwoli ustalić co się stało i po poskładaniu silnika sytuacja się nie powtórzy :pub:

#edit.
Dodam jeszcze, że ani tuż przed, ani w chwili dojścia do sieczki pod maską, nie wyskoczyła żadna kontrolka oraz nie było niepokojących objawów. Skłania mnie to ku teorii, że uszkodzenie elektroniczne powstało właśnie wskutek konfrontacji z tłokiem i wysoką temperaturą.



samtech84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 14, 2010 11:07
Lokalizacja: olsztyn

[TDI VP] Re: Awarie wtrysku sterującego

Post autor: samtech84 » czw lip 19, 2018 23:00

Wtryskiwacz sterujący to tak naprawdę zwykły wtryskiwacz, który dodatkowo posiada cewkę i informuje tylko ECU kiedy poszło paliwo w garnek.

Nie wpadło Ci tam nic do cylindra? Żeby rozwalić końcówkę trzeba naprawdę sporo siły, nawet jakby wtrysk lał to miałbyś wcześniej dziurę w tłoku niż uszkodzoną mechanicznie końcówkę.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

[TDI VP] Re: Awarie wtrysku sterującego

Post autor: Garrison » pt lip 20, 2018 20:29

samtech84 pisze:
czw lip 19, 2018 23:00
Wtryskiwacz sterujący to tak naprawdę zwykły wtryskiwacz, który dodatkowo posiada cewkę i informuje tylko ECU kiedy poszło paliwo w garnek.

Nie wpadło Ci tam nic do cylindra? Żeby rozwalić końcówkę trzeba naprawdę sporo siły, nawet jakby wtrysk lał to miałbyś wcześniej dziurę w tłoku niż uszkodzoną mechanicznie końcówkę.
Ciężko w sumie teraz stwierdzić co tam więcej zaszło, gdyż auto stoi i przez nawał roboty nie ma kiedy nawet zdjąć głowicy. Sytuacja dziwna dziwna, bo w jednej chwili szarpnęło autem i zaczął chodzić na trzy cylindry. Na następny dzień wyszło, że przewody paliwowe przykręcane do wtrysku się odczepiły (śruba przelewowa wypadła), a sam wtrysk był wykręcony. Żadnych niepokojących objawów przed tym nie było, po prostu wzorowe auto i nagle bum :D Chyba nawet nie słyszałem wcześniej o takim przypadku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości