[TDI] MK 4 1999 1,9 tdi 90km - kopci

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damian2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 13, 2015 15:27

[TDI] MK 4 1999 1,9 tdi 90km - kopci

Post autor: damian2009 » pt cze 29, 2018 09:15

Witam,
najpierw opiszę całą moją historię. W wt zapaliła się kontrolka oleju na czerwono ale po chwili zgasła, więc pomyśłałem, skoro zostały mi 3 km do pracy, że sprawdzę i uzupełnię olej na miejscu. Po drodze dostał wysokich obrotów (do 5 tys. przy prędkości 60 km) po początkowym spadku mocy. Zjechałem w zatoczkę i wyłączyłem silnik. Po chwilowym ostudzeniu dolałem olej i samochód odpalilł. Gdy myślałem, że mi się upiekło spojrzałem w lusterko - a za mną chmura białego dymu. Po ok 2 km zapaliła się znów kontrolka oleju. Dojechałem do pracy i wtedy zauważyłem dym także spod maski. Po konsultacji tel. z mechanikiem powoli dojechałem do niego ok. 9km. Diagnoza - turbina. Wczoraj wieczorem odebrał samochód i dalej kopci z tyłu oraz cieknie olej z wydechu... Mechanik mówi, że trochę podymi i przestanie. Jednak nie kopci na wolnych obrotach i podczas postoju na wolnym biegu, dopiero podczas jazdy. Pytanie moje brzmi - czy mechanik ma rację, że musi się wypalić zaciągnięty olej do wydechu. Z góry dzięki za pomoc



damian2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 13, 2015 15:27

[TDI] Re: MK 4 1999 1,9 tdi 90km - kopci

Post autor: damian2009 » pt cze 29, 2018 09:42

damian2009 pisze:
pt cze 29, 2018 09:15
Witam,
najpierw opiszę całą moją historię. W wt zapaliła się kontrolka oleju na czerwono ale po chwili zgasła, więc pomyśłałem, skoro zostały mi 3 km do pracy, że sprawdzę i uzupełnię olej na miejscu. Po drodze dostał wysokich obrotów (do 5 tys. przy prędkości 60 km) po początkowym spadku mocy. Zjechałem w zatoczkę i wyłączyłem silnik. Po chwilowym ostudzeniu dolałem olej i samochód odpalilł. Gdy myślałem, że mi się upiekło spojrzałem w lusterko - a za mną chmura białego dymu. Po ok 2 km zapaliła się znów kontrolka oleju. Dojechałem do pracy i wtedy zauważyłem dym także spod maski. Po konsultacji tel. z mechanikiem powoli dojechałem do niego ok. 9km. Diagnoza - turbina. Wczoraj wieczorem odebrał samochód i dalej kopci z tyłu oraz cieknie olej z wydechu... Mechanik mówi, że trochę podymi i przestanie. Jednak nie kopci na wolnych obrotach i podczas postoju na wolnym biegu, dopiero podczas jazdy. Pytanie moje brzmi - czy mechanik ma rację, że musi się wypalić zaciągnięty olej do wydechu. Z góry dzięki za pomoc
ObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[TDI] Re: MK 4 1999 1,9 tdi 90km - kopci

Post autor: italiano_83 » pn lip 02, 2018 11:59

To zalezy czy wyczyscil intercooler z oleju ktory sie tam zebral i uklad doladowania, jesli nie to bedzie to trwalo znacznie dluzej, pytanie jaki jest stan silnika po rozbiegnieciu sie, czy sie korba nie ugiela ktoras..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości