[TDI PD] Pomocy - dziwny gwizd, brak mocy i czarny dym.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seifer1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 26, 2011 17:20
Lokalizacja: Starogard
Kontakt:

[TDI PD] Pomocy - dziwny gwizd, brak mocy i czarny dym.

Post autor: seifer1990 » śr cze 13, 2018 23:27

Cześć wszystkim. Auto którego tyczy problem to golf V 1.9 tdi PD bkc 105 km, przebieg orginalny i potwierdzony 255000km. Kilka dni temu podczas jazdy auto w miarę zwiększania obrotów zaczęło wydawać dziwny dźwięk, jakbym miał włączony silnik elektryczny połączony z gwizdaniem, postaram się zamieścić poniżej znaleziony w necie filmik z takimi objawami. Zaczęło tracić moc. Po mocnym depnięciu dźwięk zniknął jednak auto kompletnie straciło moc, wkręca się na max 3500 obr/min i strasznie kopci na czarno. Maksymalna prędkość jaką moge teraz osiągnąć to 20km/h więcej nie da się jechać. Ubyło sporo oleju z silnika, dokładniej z poziomu prawie maximum zrobiło się trochę ponad minimum. Z wydechu olej się nie wylewa jednak po zdjęciu węzyka od separatora oleju lub odkrecaniu korka wlewu oleju wydobywa się dym.

Filmik z objawami ktore wystąpiły chwilę przed awarią znaleziony w necie:


Byłem dziś na diagnozie u mechanika jednak udało się ustalić tylko to że:
- komputer nie pokazuje żadnego błędu.
- egr działa
- turbo nie ładuje ciśnienia jednak słychać gwizdanie podczas dodawania gazu.
- w dolocie jest dość sporo oleju jednak z tego co pamiętam był on tam od zawsze czyli od ponad roku jak posiadam to auto

Pewnie zapytacie czemu nie została zdjęty rura dolotu do turbo w celu sprawdzenia wirnika, otóż w warsztacie wszystkie podnośniki były zajęte dlatego odstawiłam auto pod dom i czekam aż zwolni się miejsce w warsztacie.

Według mnie turbina rozsypała się w ten sposób że wtłacza spaliny oraz olej do dolotu co skutkuje złym składem mieszanki i kopceniem na czarno.
Jednak chciał bym prosić was o opinię czy moja diagnoza może być słuszna abym nie dał zaskoczyć się mechanikowi jakimiś dodatkowymi niepotrzebnym kosztami związanymi z tą naprawą.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI PD] Re: Pomocy - dziwny gwizd, brak mocy i czarny dym.

Post autor: muszkatobiasz » czw cze 14, 2018 23:15

brak doładowania czyli dziura w dolocie czyli turbo pompuje przepływka podaje dawkę paliwa do zmierzonego powietrza które zamiast wlatywać do cylindrów wychodzi z powrotem w atmosferę, sprawdź wszystkie połączenia i węże od turbiny do icka i kolektora musi być tam mega dziura szukaj śladu oleju lub w dwie osoby jeden gazuje drugi szuka szumu i powiewu powietrza ostatecznie zacięty egr



seifer1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 26, 2011 17:20
Lokalizacja: Starogard
Kontakt:

[TDI PD] Re: Pomocy - dziwny gwizd, brak mocy i czarny dym.

Post autor: seifer1990 » sob cze 16, 2018 09:33

Połączenia dolotu które są widoczne bez kanału sprawdzilem i nie ma nigdzie żadnej nieszczelności. Zastanawia mnie fakt że z pod korka oleju wydostaje się ogromna ilość spalin. Egr podobno dziala - tak twierdzi mechanik jednak nie wiem czy zawór zamyka się do końca. Czy w wypadku uszkodzonego egr komputer nie powinien pokazać błędu? Sprawdziłem wężyk od podciśnienia egr i podciśnienie jest. Wizyta u mechanika dopiero w środę więc mam jeszcze trochę czasu na główkowanie.

Jakie mogą być przyczyny przedostawania się spalin do górnej części silnika?

-Uszkodzone turbo?
-Pęknieta głowica?
-Uszkodzony egr?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI PD] Re: Pomocy - dziwny gwizd, brak mocy i czarny dym.

Post autor: muszkatobiasz » sob cze 16, 2018 20:26

te silniki tak mają że puszcza z korka takim jak by dymem



seifer1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 26, 2011 17:20
Lokalizacja: Starogard
Kontakt:

[TDI PD] Re: Pomocy - dziwny gwizd, brak mocy i czarny dym.

Post autor: seifer1990 » śr cze 20, 2018 22:58

Po wizycie u mechanika okazało się że wirnik turbiny od części wydechowej zatarł się a wirnik części dolotowej się ukręcił wiec turbo do regeneracji.

Dźwięk gwizdania który występuje na filmiku był spowodowany ocieraniem wirnika o obudowę turbosprężarki przez co została lekko zeszlifowana przez wirnik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości