[TDI VP] Wyższe spalanie po regeneracji turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kondzik998
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr lis 30, 2016 11:13

[TDI VP] Wyższe spalanie po regeneracji turbiny

Post autor: kondzik998 » wt maja 22, 2018 10:35

Witam. Ostatnio oddałem mojego mk4 AXR na warsztat na wymianę turbiny na regenerowaną. Po tym zabiegu spalanie wzrosło o ok 1l/100km a w mieście bywa i więcej. Przy okazji został wymieniony dolot powietrza, uszelka pod klawiaturą i pompą paliwa. Co może być powodem takiego wzrostu paliwa? Dodam że turbina wzięta została od sprawdzonego warsztatu regenerujecego turbo.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[TDI VP] Re: Wyższe spalanie po regeneracji turbiny

Post autor: flo89 » wt maja 22, 2018 11:29

A może teraz zacząłeś po prostu korzystać z mocy jaką oferuje sprawne turbo? Powód wydaje się prozaiczny ale jak najbardziej prawdopodobny. Nie napisałeś co działo się wcześniej z turbo.
Jeśli czujesz wzrost mocy to może być to co piszę. Jeśli natomiast przyrostu nie czujesz, to może być źle ustawiona grucha od geometrii, auto kopci gdy je butujesz, nie jedzie ale swoje spala. Jak się zachowuje nowe turbo?


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

kondzik998
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr lis 30, 2016 11:13

[TDI VP] Re: Wyższe spalanie po regeneracji turbiny

Post autor: kondzik998 » wt maja 29, 2018 09:28

Turbo wyminiłem bo już brało olej i się zacinalo. Po wiemianie nie czuje zbytnio dużego przyrostu mocy nic nie kopci przy butowaniu. Jedyna różnica po wymianie to chyba to że spalanie się zwiększyło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości