[TDI PD] Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Filmik Proszę o pomoc

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

[TDI PD] Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Filmik Proszę o pomoc

Post autor: sebastianc1989 » śr kwie 04, 2018 22:30

Witam! Mam problem z passatemb5 2000r. miał orginalnie silnik ajm i wydmuchał uszczelkę pod głowicą weze mocno puchły i płyn połykał w garażu leżał słupek z angola awx co kiedys kupiłem go na części całego z osprzętem. pomyślałem ze taniej jest mi przeszczepić słupek bo miałem dołozone turbo z awx i zrobiony soft na 158ps. po przełozeniu silnik dziwnie stuka i wpada w wibracje na jałowym delikatnie a pod obciązeniem dosyc mocno przy obrotach 2000 w góre jak mu odkrece korek od oleju to mocno wali powietrzem. pomóżcie gdzie szukać przyczyny jutro nagram film bo już dziś sił nie miałem i nerwów na tego gruza. Kumpel mi mówi ze na panewce ma luz albo główce korbowodu. Rano pali od strzała cisnienie oleju sprawdzałem na jałowym 2 bary a przy 2000 4,5 bara. Prosze o wasze jakieś sugestie.

Film :
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2018 20:15 przez sebastianc1989, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

[TDI PD] Re: Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Proszę o pomoc

Post autor: AndrzejP4 » śr kwie 04, 2018 22:50

A na biegu bez obciążenia też stuka?

Szklanki nie starte?



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

[TDI PD] Re: Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Proszę o pomoc

Post autor: sebastianc1989 » czw kwie 05, 2018 06:34

Nie stuka na biegu dwumas napewno odpada dziś przeloze wałek i szklanki z ajm tylko dziwi mnie czemu wali mocno powietrzem w korek oleju



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

[TDI PD] Re: Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Proszę o pomoc

Post autor: sebastianc1989 » czw kwie 05, 2018 22:34

wałek i szklanki podmienione z ajm i to samo na jałowym cisza a podczas zwiekszania obrotów od 2000 w górę coś wali w silniku.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Proszę o pomoc

Post autor: wesol » pt kwie 06, 2018 00:29

A wduszales dla testu choć śrubokrętem każdy ten popychacz jak już siedziało wszystko w głowicy. Mają dość twardo siedzieć i tylko minimalny luz może być między krzywka wału a szklanką. Jeśli pod któraś będzie miękko to znaczy że sprężyna zaworowa pękła.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

[TDI PD] Re: Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Proszę o pomoc

Post autor: sebastianc1989 » pt kwie 06, 2018 06:43

wesol pisze:
pt kwie 06, 2018 00:29
A wduszales dla testu choć śrubokrętem każdy ten popychacz jak już siedziało wszystko w głowicy. Mają dość twardo siedzieć i tylko minimalny luz może być między krzywka wału a szklanką. Jeśli pod któraś będzie miękko to znaczy że sprężyna zaworowa pękła.
Tak wduszalem nawet zawory bez szklanek sprawdzalem czy nie są zablokowane najbardziej to czuć jak olej rozgrzany dziś rano przez 500 m było cicho chyba wleje 10w40 teraz wlany motul 5w40 jakiś dziwny jak ciepły dosłownie jak woda
A wcześniej nie wiem na jakim oleju ten awx latał



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

[TDI PD] Re: PWesol assat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Proszę o pomoc

Post autor: sebastianc1989 » pt kwie 06, 2018 06:50

Wesol mam prośbę kiedyś wysłałem ci na priv numer tel czy byś mógł w wolnej chwili zadzwonic



markan02
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr paź 28, 2009 16:23

[TDI PD] Re: Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Filmik Proszę o pomoc

Post autor: markan02 » pt kwie 13, 2018 23:10

Witam

Czy udało się znaleźć źródło stuków?
Mamy podobne objawy w jednym z samochodów w domu. Stukanie identyczne jak na filmie, przy spusczaniu z gazu silnik cichnie. Z tym ze to nie VW a opel z silnikiem isuzu 3,0. Brat juz jezdzi z tym ponad rok, a mechanicy jak widzą co to za silnik to ręce umywaja i nie chcą się za to zabierać, inni z nowu po wysłuchaniu pracy silnika stwierdzają panewki korbowe. Ale jak mowie jest już tak ponad rok a on wcale go nie oszczędza.


Obrazek

Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

[TDI PD] Re: Passat b5 z słupkiem awx dziwne stukanie pod obciążeniem Filmik Proszę o pomoc

Post autor: sebastianc1989 » wt maja 01, 2018 06:29

Słupek wczoraj stary przełożony no to po robocie bierzemy się za rozbiórke AWX a tam brak panewki na pierwszym czopie od drgań aż pękła obudowa uszczelniacza zdjęcia poniżej





ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości