[TDI CR] Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

albatros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 30, 2015 16:48
Kontakt:

[TDI CR] Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: albatros » ndz kwie 01, 2018 08:18

Dostałem informację z aso, ze czeka mnie wymiana filtra cząstek stałych dpf już w nie długim czasie. Ma jakieś zapchanie około 40% czy to dużo? Czytam i czytam może lepiej usunąć dziada i będzie spokój tylko to też nie małe koszty z nowym programem śpiewają około 700 złotych. Można też regenerować i wypalać w piecach ale pomaga na krótko. Ponoć weszła teraz ta nowa technologia wodna i usuwa oprócz popiołu także sadzę co daje efekt na długi czas i filtr jest ponoć jak nowy. Czy macie jakieś doświadczenia z takim czyszczeniem bo tak naprawdę to nie chciałbym sie go pozbywać bo później mogą być faktycznie problemy na stacji kontroli z przeglądem. Dokładnie chodzi mi o ten sposób regeneracji http://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnosc ... j-pracowni nie za wiele jest jeszcze w necie informacji. Co o tym myslicie czy warto się pchać wiele osób na forach cos takiego poleca jako skuteczną metodę. poz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: wesol » ndz kwie 01, 2018 08:40

Nic nie rób. Ani nie wycinaj ani nie majstruj przy DPF. Jeszcze daleka droga do jego zgonu. Bzdury te patałachy ci naopowiadaly. Tyle wiedzą ile zjedzą.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Turbo95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 03, 2019 15:55

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: Turbo95 » śr sty 16, 2019 11:03

A czy dzieje ci się teraz coś z autem? Nie przyśpiesza aż tak dobrze, ma spadki mocy? Auto przechodzi w tryb awaryjny, zapala się kontrolka check engine? Jeżeli nie, to ja na razie bym zrezygnowała przede wszystkim z wycinania, a dlaczego to wyjaśni ci ten artykuł, dopóki go nie przeczytałam też chciałam wycinać https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnos ... ek-stalych. Z wypalaniem i ogólną regeneracją poczekaj jeszcze chwilę :)
Ostatnio zmieniony wt lut 05, 2019 11:16 przez Turbo95, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: Michał_1977 » śr sty 16, 2019 15:49

Ja synowi w BMM wyciąłem DPF, przez dobę moczyłem w bardzo mocnym roztworze Dimera. Później wydmuchałem sprężonym powietrzem (cuda wyleciały :shock: ), przepłukałem bieżącą gorącą wodą, znów wydmuchałem, wysuszyłem i wstawiłem. Na koniec zaadoptowałem VCDS'em jako nowy i gra gitara :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Baruum215
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 03, 2019 16:31

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: Baruum215 » wt sty 22, 2019 10:27

Metoda wodna jest baaaardzo dobra i bardzo skuteczna, oddałam mój DPF i jest jak nowy, dosłownie. Tutaj jest kilka info na ten temat https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnos ... ek-stalych , ale ta metoda jest tak dobra, że przywraca DPF do jego stanu fabrycznego i co najważniejsze, nie może pójść w niej źle, jak w przypadku wypalania (chodzi o metodę, gdy wkład filtra wkładają do bardzo wysokiej temp.).
Ostatnio zmieniony śr lut 06, 2019 09:49 przez Baruum215, łącznie zmieniany 1 raz.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: Hubi14 » śr sty 23, 2019 20:39

my z kumplem jak żeśmy Volvo rzeźbili z 1.6 HDI to też kupił jakiś płyn do czyszczenia DPF'ów.. śmierdział niemiłosiernie ale takie rzeczy co powylatywały to głowa mała... i do tej pory działa jak należy i w tryb awaryjny nie wpada :)



Robekrobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob gru 15, 2018 07:03

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: Robekrobek » śr sty 23, 2019 23:15

Wypal go kompem i wymyj popiół



Magdeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 03, 2019 16:23

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: Magdeusz » śr sty 30, 2019 14:02

Robekrobek pisze:
śr sty 23, 2019 23:15
Wypal go kompem i wymyj popiół
Opisz dokładniej, bo jakoś nie wiem jak wymyć ten popiół, wypalanie kompem ok, ale jak zabrać się za popiół :) Tutaj https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnos ... alizatorow znalazłam takie informacje na temat czyszczenia, ale może masz jakiś inny sposób.
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2019 10:36 przez Magdeusz, łącznie zmieniany 1 raz.



picek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 08, 2019 13:00

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: picek1987 » pt lut 08, 2019 13:05

Jeśli chodzi o czyszczenie to na rynku działa sporo firm (np. ta https://dpf-fap.waw.pl/kontakt)

Z wycinaniem bym uważał. Skoro w Niemczech potrafią to sprawdzić i wlepiać mandaty to nie zdziwię się jak za chwilę pojawi się to w Polsce. Później będą problemy z przeglądem albo przy kontroli drogowej.



Hulley
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 30, 2019 11:20

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: Hulley » czw maja 30, 2019 11:25

Bezpieczniejszy sposób i bardziej efektywny posiadająją w https://wroclawski.com.pl/ gdzie robią to stosunkowo tanio i szybko. Ale mówię z włąsnego doswiadczenia ale warto sprawdzić :D



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: Tygrysq » wt maja 04, 2021 17:50

To teraz ja się wypowiem 🙂
Pracuję na warsztacie specjalizujemy się w doposażaniu grupy vw programowaniu sterowników softach (podnoszeniu mocy) często też klienci przyjeżdżają na programowe usuwanie filtra cząstek stałych. Mamy dostęp do spektrofotometru i powiem to co sam zaobserwowałem. Czyszczenie chemiczne w tych wszystkich prężnie otwieranych na każdym rogu specjalistycznych punktach jest o kant dupy (i to moje zdanie). Chemia której używa się do czyszczenia wypłukuje nie tylko sadzę ale i napyloną w filtrze cieniutką warstwę pierwiastków A wszyscy wiedzą że to o nie chodzi. Więc jaki jest sens płukać filtr który po tej całej operacji i tak nie działa? Fakt od firmy dostajesz wydruk po czyszczeniu ale co na nim jest napisane? Ciśnienie przed i po czyszczeniu i to wszystko... Zastrzegam sobie że przedstawiłem tu swoje zdanie i naoczne obserwacje A z nimi nie wszyscy muszą się zgadzać. Po takim płukaniu mamy tylko puszkę z ceramiczną zawartością.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Regeneracja filtra cząstek stałych DPF VW Golf 6

Post autor: wesol » pn sie 02, 2021 19:07

i tylko parametry na chwile. wuercac dziure jak pakec przez sridej tez bedzie mial parametry.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości