[Diesel] Ogrzewanie postojowe silnika za pomocą oryginalnych świec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: Ogrzewanie postojowe silnika za pomocą oryginalnych świec

Post autor: wesol » pt mar 30, 2018 04:45

Ale po co ci tylko 100 stopni. Wężownica zaraz za kolektorem i po temacie. Jest robione ori poprzez nie wężownice a turbinę chłodzoną woda. Ori tak nie robią bo im najwyraźniej nie zależy na tym. Wierz mi że turbo grzeje wodę jak dobre Webasto. I wcale nie przestaje jak już ciecz ma 90 stopni. Jak ostro palujesz to i w lato oddaje ciepło do układu. Zresztą co ci szkodzi wypróbować tą metodę. Nawet nie musisz ta wężownice robić jakaś mega wielką jak się boisz o przegrzanie. Tylko pompke elektryczna jak od Webasto załóż.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

danski88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 16, 2016 00:21

[Diesel] Re: Ogrzewanie postojowe silnika za pomocą oryginalnych świec

Post autor: danski88 » pn kwie 02, 2018 22:40

Generalnie
wesol pisze:
pt mar 30, 2018 04:45
Zresztą co ci szkodzi wypróbować tą metodę.
Troche glupio jest mi to mowic dopiero teraz. Ja nie mam diesla. Wlasnie sprzedaje swojego golfa w gazie, nastepny samochod bedzie w dieslu i zastanawiam sie co by tu mozna zrobic, zeby na krotkich dystansach nie jezdzic ciagle na zimnym silniku. Chcialem to napisac na poczatku, ale byla 7 rano i zapomnialem o tym.
wesol pisze:
pt mar 30, 2018 04:45
Wierz mi że turbo grzeje wodę jak dobre Webasto.
Ja wcale nie watpie w to, ze to bedzie dobrze grzac.
wesol pisze:
pt mar 30, 2018 04:45
Ale po co ci tylko 100 stopni
Zeby po zgaszeniu silnika nie musiala chodzic pompka jeszcze przez 20 minut i zeby po osiagnieciu temperatury roboczej nie obciazac dodatkowo ukladu chlodzenia.
Zamiast robic mala wezownice na kolektorze bardziej bym widzial wieksza wezownice gdzies dalej. Wtedy nie musialbym sie bawic z zadnym termostatem do wlaczania pompy.

W 1.8T jak jest podlaczone turbo do ukladu chlodzenia? Rownolegle z silnikiem i z dodatkowa pompa?

Sory za brak polskich znakow.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: Ogrzewanie postojowe silnika za pomocą oryginalnych świec

Post autor: wesol » wt kwie 03, 2018 00:07

Nic nie musisz stosować. Żadne termostaty żadne pompki. Układ wodny w aucie nie jest tak sztywno zrobiony. Czyli auto ma się sprawować całkiem dobrze i przy -10 czy -15 stopniach bo pewnie przy większych już mogą chyba w każdym być małe problemy ale także przy +40 ma auto się nie gotować chyba że stoisz w korku a ciągniesz jeszcze przyczepę. Nic nie musi chodzić po zgaszeniu auta 20 minut.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzychu2805
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:31
Lokalizacja: Rz-ów

[Diesel] Re: Ogrzewanie postojowe silnika za pomocą oryginalnych świec

Post autor: krzychu2805 » sob cze 23, 2018 22:17

Odświeżę trochę temat. Miał może ktoś z Was doświadczenie z takim produktem: https://www.akcesoriamotoryzacyjne.com/ ... ikiem-12v/ ?
Pytanie czy lepiej byłoby założyć coś takiego czy szukać ori króćca ze świecami ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości