[TDI PD] 1.9 TDI ASZ nieregularny klekot/wibracje przy 70C

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 10:34

[TDI PD] 1.9 TDI ASZ nieregularny klekot/wibracje przy 70C

Post autor: krzysiek555 » ndz mar 11, 2018 20:19

Witam,
Mam problem z moim golfem iv w silniku asz 130km, mianowicie od jakiegoś już czasu podczas rozgrzewania silnika słyszę oprócz standardowych "taktów" silnika wydobywający się co jakiś czas cichy, ledwo słyszalny, nieregularny klekot oraz już mocniejsze wibracje, które da się wyczuć na każdym elemencie auta, nawet na siedzeniu. Wszystko dzieje się wyłącznie na wolnych obrotach, po lekkim dodaniu gazu problem ustępuje, natomiast zaraz po opadnięciu obrotów silnika występuje ponownie.
Po odpaleniu kiedy jest zimny wszystko jest ok, pracuje trochę głośniej jak na zimnego diesla przystało. Problem nasila się po przekroczeniu 60C cieczy chłodzącej i ustępuje dopiero przy około 82-85C. W zeszłym roku właśnie w taki sposób zaczęły się z nim problemy i po jakimś czasie wibrował nawet po rozgrzaniu silnika. Został wymieniony porysowany wałek rozrządu + popychacze + szklanki(2 z nich były w nie najlepszym jednak jeszcze nie w krytycznym stanie. Wszystko na dobrej jakości zamiennikach. Wtedy też były sprawdzane na maszynie wtryskiwacze oraz została wykonana korekta na jednym z nich. Uprzedzę pytanie, sam dwumas też został wymieniony(luk) wraz z kpl sprzęgła oraz olejem w skrzyni biegów(motul) jakieś 20tys km temu. Wszelkie zmiany oleju na bieżąco są robione. Zazwyczaj przy 12-13k km(czyli dla mnie co niecały rok). Widziałem sporo tematów traktujących o takim problemie jednak często kończyło się to wymianą dwumasy lub poduszek, które w moim przypadku są w dobrym stanie (wg mechanika). Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tegoż problemu?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: 1.9 TDI ASZ nieregularny klekot/wibracje przy 70C

Post autor: wesol » ndz mar 11, 2018 20:36

Skoro piszesz że wymienione szklanki oraz popychacze to wnioskuję że słabe masz pojęcie o tym silniku. Wałek nie rysuje się tylko wyciera robiąc dość często dziury w popychaczach. Może zacznij od diagnostyki czyli też i sprawdzenia rozrządu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzysiek555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 10:34

[TDI PD] Re: 1.9 TDI ASZ nieregularny klekot/wibracje przy 70C

Post autor: krzysiek555 » ndz mar 11, 2018 20:54

Może źle opisałem ponieważ nie robiłem tego sam. Proszę o wybaczenie i zrozumienie mnie. Rozrząd był wymieniany w ASO mniej więcej 30tys km temu (była promka dla starych pojazdów). Odnośnie samego wałka był on można powiedzieć "przytarty". Dlatego też padła decyzja o wymianie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: 1.9 TDI ASZ nieregularny klekot/wibracje przy 70C

Post autor: wesol » ndz mar 11, 2018 21:03

Był wytarty czy nie był? Krzywki były mocno wdarte z bruzdami na powierzchni czy nie były? Jakieś słabe masz informację. Rozrząd w ASO to chyba najczęściej spartola. Weź tam zerknij pod tą pokrywę tak jak i ten rozrząd. Możesz dla pewności sprawdzić kompresje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzysiek555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 10:34

[TDI PD] Re: 1.9 TDI ASZ nieregularny klekot/wibracje przy 70C

Post autor: krzysiek555 » ndz mar 11, 2018 21:12

Tak był. Spartolili mi akurat wtedy jedną sprawę ale to zupełnie inna bajka ponieważ jakiś specjalista w Aso Gładysz w Tarnowie w ramach nie wiem czego postanowił umyć mi silnik i polał go jakimś koncentratem od czego pokrywa z napisem tdi zbielała jak też kilka innych węży itp, wymienili to z łaską. Natomiast rozrząd oglądało już kilku mechaników i mówili że wszystko jest ok. Ogólnie całość już nie raz była przeglądana od świeczek przez logi komputera i nikt mi nie potrafił powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Sam nie jestem mechanikiem i nie mam aż tak dużego doświadczenia więc mogę się opierać tylko na opinii innych.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości