Golf IV 1.9 TDI ALH olej cieknie z gumy pod odmą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Golf IV 1.9 TDI ALH olej cieknie z gumy pod odmą

Post autor: ato » pn lip 24, 2017 20:27

Witam,

nie wiem dlaczego ale po wymianie rozrządu zaczął mi ciec olej spod tej gumowej uszczelki w którą wciska się odmę tutaj zaznaczyłem na zdjęciu http://s2.ifotos.pl/img/504957442_qpsasxe.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Co parę dni mam już delikatny zaciek po pokrywie na tył silnika. Jak odebrałem od mechanika to odma nie była do końca wciśnięta i myślałem, że to dlatego ale docisnąłem i nic nie dało. I od razu napiszę, że nie cieknie spod odmy tylko widzę zaciek bezpośrednio pod tą gumą między pokrywą a gumą. Zdejmowałem odmę dmuchnąłem i musiałem mocno dmuchnąć aby z drugiej strony odmy poleciało powietrze, może jest uszkodzona ? Dodatkowo olej mi leci z tej rurki, która łączy dolot z odmą jest tam oring, który już jest spłaszczony i twardy jak plastik. Widziałem jakieś tanie zamienniki tych rurek wymieniał ktoś ? Odma widzę jakieś same hansy preisy ale może wymienić ?



macsta12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sty 31, 2014 17:34
Lokalizacja: Ryki

Re: Golf IV 1.9 TDI ALH olej cieknie z gumy pod odmą

Post autor: macsta12 » pn lip 24, 2017 21:09

Hmmm Chyba lepiej zmienić oring i tą gumę. Albo czymś owinąć i wcisnąć w gumę, a oring i tak do wymiany.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Golf IV 1.9 TDI ALH olej cieknie z gumy pod odmą

Post autor: ato » wt lip 25, 2017 07:48

Oring to wiem tylko czy on jest normalnie do dostania, czy tylko ASO ? Guma ktoś wie jak cenowo wygląda ? Ją normalnie ciągnąć i wyjdzie ? Tylko zastanawiam się czy ta odma aby puściła powietrze to trzeba aż tak mocno dmuchnąć ? Może mam przytkaną.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Golf IV 1.9 TDI ALH olej cieknie z gumy pod odmą

Post autor: owcy2 » czw sie 17, 2017 10:03

Wymyj zawór odmy a tą uszczeklę dostaniesz za ok 10 zł w zamienniku febi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości