Zawór EGR w 1.9 AXR

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Ebola » pn wrz 12, 2016 12:47

Witam,
Jakiś czas temu wydmuchnęło mi połączenie przy zaworze EGR.
Zostało to nie wymienione tylko "mechanicznie odcięte" (blaszka na wlot EGR i zaślepka gotowa)

Teraz pytanie
czy powinienem coś zmieniać w komputerze ?
pytam dlatego że przy obrotach ~1900 - 2100 słychać syczenie
Auto normalnie przyśpiesza i jeździ ale ten syk jest tak irytujący że aż mnie nosi.

Czy jest ktoś z Łodzi i mógłby to "obadać" ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Haki » czw wrz 15, 2016 14:43

Zmieniać nic nie musisz ... lepiej zlokalizuj to syczenie przy pomocy 2giej osoby ....

Auto idzie normalnie ? czy łapie jakieś notlaufy


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Ebola » czw wrz 15, 2016 22:27

w sumie idzie normalnie
ciągnie do ok 3500 wyżej to chyba tylko warczy.

a i nie dopisałem że zjawisko to występuje tylko w czasie jazdy - więc gazowanie na postoju niestety nic nie daje :(
jakiś pomysł jak to zlokalizować ?

---------------------------------------------------------------
(edyta)
Obrazek
Obrazek
to co znalazłem ....
i teraz nie wiem co to jest bo dmucha chyba z tej dużej rury.

Jakieś rady ?
pomysły?
Czy to można/powinno się uszczelnić ?

Gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego ?
w tym AXR
Ostatnio zmieniony czw wrz 22, 2016 08:49 przez Ebola, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Ebola » śr wrz 21, 2016 20:28

Zainteresuje się ktoś i/lub pomoże ?



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: promo211 » pt wrz 23, 2016 12:32

Witam.
Jeżeli dmucha Ci z tej rury to albo przy zakładaniu przyciąłeś oring albo poprostu się zużył(od wibracji) a że jak nie ma egr to ponoć turbina wstaje wcześniej i głośniej pracuje i stąd syk. Przeważnie jak syczy to dymi na czarno :chytry:
Trzeba zajechać do mechaniora bądź sklepu i zakupić nowy oring, poza tym na fotkach wygląda na to że masz rozszczelniony ten egr a tu nie bardzo wiem czy da się pouszczelniać klape gaszącą i grzybek, gdzieś widziałem na forum jak usuwają"ufo" i wkręcają śruby w miejsce prowadnicy grzybka ale o tulejkach nie słyszałem jak je uszczelnić.
Poza tym te złącza zawsze mają minimalny luz i dlatego sie ruszają a jak sie rusza to wkoncu wydrze oring.
Czujnik temperatury płynu chłodniczego pod pompą tandemową od strony grodziówki na 4 piny :p tuż nad wężem do nagrzewnicy wchodzącym do krućca na głowicy - ten jest do wskazówki i kompa, czujnik do wentylatorów na dole chłodnicy po stronie kierowcy, czujnik tem paliwa na cienkim wężu przy gnieździe do pompek (2 piny). Jednym słowem "użyć szukaj"
Pozdr.
ps co do syczenia może słabo zaślepiłeś otwór pod egr bo pisałeś ze rurka pękła wiec musisz zaślepić i przy egr i na kolektorze bo jeśli zawór fizycznie pracuje to moze cisnienie spieprzac kiedy unosi sie grzybek??!!



Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Ebola » pt wrz 23, 2016 12:52

mechanik mi to zaślepiał
musze zapytać gdzie i jak to zrobił

"użyć szukaj" - staram się od jakiegoś czasu to odszukać i .... lipa dlatego pytam tutaj
I niestety większość z was używa "slangu" a mi to nic nie mówi :(
w końcu doprosze się kogoś co mi pokaże to fizycznie lub cyknie fotkę

dzięki za informacje :)



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: promo211 » pt wrz 23, 2016 16:14

viewtopic.php?t=190523&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

no wpisujesz w google czujnik temperatury golf 1.9 tdi pd ii proszę!!!
poza tym jak chcesz sam grzebac to musisz zacząć od zrozumienia niektórych rzeczy, jak nie wiesz co jak wygląda to na allegro zobaczsz:P
powodzonka



Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Ebola » pt wrz 23, 2016 20:14

dzięki :)

przy okazji - ten oring (do tej wielkiej rury) mam jakąś nazwę ?
gdzie mogę znaleźć tzw OTKĘ do tego modelu (mojego) auta ?



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: promo211 » sob wrz 24, 2016 14:52

Niech w sklepie szukają a na pewno znajdą. Ja bym to nazwał oringiem rury intercoolera przy kolektorze ssącym (na szybkozłącze) numeru ci nie podam bo nie mam etki
W odp na pytanie na pw:
masz tu link http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2397341.html" onclick="window.open(this.href);return false; jak dobrze pamiętam to druga fotka. To jest widok silnika od strony skrzyni biegów. Jak bedziesz stał przodem do auta to zdejmij pokrywe z napisem tdi. potem po prawej stronie przy głowicy jest srebrne ustrojstwo z aluminium zwane pompą tandemową, i teraz schylasz sie nieco i macasz pod tą pompą od strony szyby (nie od przodu tylko od tyłu auta) i jest szujnik do którego dochodzi wiązka z 4 przewodami. Odpinasz wiązkę (nie jest to łatwe za pierwszym razem więc pocwicz np na przepływomierzu) potem przygotowijesz druhi czujnik , potem wyciągasz zawleczke , "wygamgasz" szujnik i zaczyna lac sie płyn więc palec w dziure i zobacz na starym czujniku czy wyszła uszczelka, jak wyszła to niech ci druga osoba ją założy na nowy czujnik i wsadzasz jak nie wyszła to wydłubujesz ją z krućca i zakładasz. Jak wszystko dobrze zrobisz to zabezpieczenie wejdzie dosc beproblemowo jak zle czyli za płytko wsadzisz czujnik to nie wlezie:D. I zabezpiecz sie w płyn bo napewno sporo Ci za 1 razem ucieknie:P Powodzenia



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Sztomel » sob wrz 24, 2016 15:39

Widziałem już wycieki z EGR'a na własnym i innych przykładzie ale to co widzę na tych fotkach to nie są to wycieki a wydmuchy.
Tobie nie cieknie olej z EGR'a tylko *#cenzura#* coś niepokojącego bo wygląda to jak plastikowe trociny chyba, że te plastikowe opiłki zostawia osłona silnika - wytrzyj z następnie przejedź się bez niej parę tysi kilosów i zobaczysz czy znowu się te opiłki pojawią.
Z całą pewnością nie są one z turbo lecz z osłon intercoolera (tak przynajmniej wyglądają).


Obrazek

Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Ebola » sob wrz 24, 2016 16:03

te brudy to na 90% wyciszenie(jakaś gąbka) spod pokrywy (tej z napisem TDI)



Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Re: Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Ebola » sob wrz 24, 2016 16:10

promo211 pisze:Niech w sklepie szukają a na pewno znajdą. Ja bym to nazwał oringiem rury intercoolera przy kolektorze ssącym (na szybkozłącze) numeru ci nie podam bo nie mam etki
W odp na pytanie na pw:
masz tu link http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2397341.html" onclick="window.open(this.href);return false; jak dobrze pamiętam to druga fotka. To jest widok silnika od strony skrzyni biegów. Jak bedziesz stał przodem do auta to zdejmij pokrywe z napisem tdi. potem po prawej stronie przy głowicy jest srebrne ustrojstwo z aluminium zwane pompą tandemową, i teraz schylasz sie nieco i macasz pod tą pompą od strony szyby (nie od przodu tylko od tyłu auta) i jest szujnik do którego dochodzi wiązka z 4 przewodami. Odpinasz wiązkę (nie jest to łatwe za pierwszym razem więc pocwicz np na przepływomierzu) potem przygotowijesz druhi czujnik , potem wyciągasz zawleczke , "wygamgasz" szujnik i zaczyna lac sie płyn więc palec w dziure i zobacz na starym czujniku czy wyszła uszczelka, jak wyszła to niech ci druga osoba ją założy na nowy czujnik i wsadzasz jak nie wyszła to wydłubujesz ją z krućca i zakładasz. Jak wszystko dobrze zrobisz to zabezpieczenie wejdzie dosc beproblemowo jak zle czyli za płytko wsadzisz czujnik to nie wlezie:D. I zabezpiecz sie w płyn bo napewno sporo Ci za 1 razem ucieknie:P Powodzenia
Dzięki :)
powalczę z tym
problem będę miał tylko z kolorami bowiem poprzedni własciciel był ( nie napiszę wprost co sądzę o nim) ...
i pomalował silnik (oprócz pokrywy zaworów) na czarno - bez mała wszytko.
Teraz jak się zagłębić i odszukać jakiś przewód po kolorze to mam sporo szukania bo wszystko czarne.
Pytam TU piszę i truję wam dupę, ale gdybyś stanął przed otwartą komora silnika w moim aucie to byś się zapytał ile miałem promili jak auto kupowałem.
Teraz musze z tym żyć i jakoś sobie radzić.

Pozdrawiam



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: promo211 » ndz wrz 25, 2016 14:07

Ja z moim padalcem tez nie mam lekko ale moze uda mi sie go odratowac. Nikt nie mówil ze bedzie lekko hehe. Pozdro



Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Zawór EGR w 1.9 AXR

Post autor: Ebola » ndz wrz 25, 2016 19:03

A teraz nie wiem co zrobić oddać do mechanika i zaprzyjaźnić się z nim czy zostać koszmarem tego forum i pytać po 100 razy o wszystko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości