Brak mocy trzesie silnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stiwen77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 01, 2006 23:30
Lokalizacja: dolny ślask

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: stiwen77 » sob kwie 30, 2016 20:39

Witam auto MK5 Golf plus 1,9tdi 105km silnik BKC przebieg 188 tys.Drugi raz dziwny objaw auto ledwie jedzie cały silnik sie trzęsie na wolnych obrotach silnik się "telepocze"ledwie dojechalem do garażu na 2 i ledwie na 3 nic sie na kompie nie wyświetla co 15 tys.wymiana olej i wszystkie filtry,co ciekawe auto wyłączyłem chwile postalo załączyłem pracuje normalnie wjechałem i wyjechałem z garażu nic się nie dzieje prosze o poradę o podpowiedz co szukac czego szukać ? wiadomu podłaczyć do komputera może jakiś błąd sterownika ?.Poprzednio tak też miałem ale po tym zrobiłem 650 km normalnie-prosze o pomoc !!! stiwen77.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: italiano_83 » sob kwie 30, 2016 21:35

Pod kompa spisać błędy ze sterownika i umieścić w temacie, w dziale diagnostyka jest regulamin wszystko jest tam opisane jak i które logi wykonać.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: Sztomel » ndz maja 01, 2016 07:57

Jakiekolwiek błędy silnika nie muszą się zapisać (jeśli będą to tak jak moderator wcześniej poradził - pokazać)
Kolejną rzeczą jest zlogowanie samochodu przy użyciu programu VCDS i zapisać jego parametry - jeśli sam mechanik tego programu nie będzie miał to pewnie znajdziesz na forum regionalnym tego forum kogoś kto Ci to zrobi - wykonać logi (statyczne i dynamiczne) i wkleić je na to forum o ile kolega, który je wykona sam nie podpowie w czym rzecz i od razu nie zaradzi przyczynie.
Najbardziej newralgiczne wskazania w takim przypadku to log statyczny i dynamiczny grupy 013 i 004. W innym przypadku (jeśli parametry w tych grupach będą OK to) trzeba zajrzeć niestety w mechanikę silnika czyli jego poduszki zawieszenia.


Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: t0mal » ndz maja 01, 2016 21:08

A nie jest to ten słynny 1.9 z padającymi panewkami?



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: luke320 » pn maja 02, 2016 00:09

t0mal pisze:A nie jest to ten słynny 1.9 z padającymi panewkami?
Zdaje się, że chodzi tu o motory o oznaczeniach BX...



stiwen77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 01, 2006 23:30
Lokalizacja: dolny ślask

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: stiwen77 » pn maja 02, 2016 00:23

Panowie po 1razie przejechałem 700km nic się nie dzialo po 2 tygodniach to samo ale jak auto na moment wyłączyłem i znowu uruchomiłem nic się nie dzieje jedzie i pracuje normalnie ??? to bardzo dziwne może jakiś sterownik filtr paliwa wymieniony 8 tys km temu jest jakiś myk coś go boli ? turbo widać pracuje wchodzi na obroty na luzie to dziwne ? chyba panewki nic do tego nie mają,piszą że może być pęknieta rura między turbo a intercoolerem ? prosze pisać może na coś wpadniecie ? po świętach jadę do facjhowca niech zobaczy oczywiście napisze co było.stiwen77.


kol luke320 na pewno motor o symbolu BKC mam przed sobą książkę serwisową pozdrawiam stiwen77.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: luke320 » pn maja 02, 2016 15:38

stiwen77 pisze:na pewno motor o symbolu BKC
No to możesz mieć poważny problem. Zleć fachmanowi, aby obejrzał te panewki. Są przypadki, że silnik nie
dawał żadnych oznak awarii, a w czasie jazdy korby wyłaziły.



stiwen77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 01, 2006 23:30
Lokalizacja: dolny ślask

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: stiwen77 » pn maja 02, 2016 16:57

Witam właśnie byłem w garażu kolega taki maly mechanik był w garażu uruchomiłem auto on wyjął wtyczke od czujnika przepływu powietrza o dziwo silnik nie reaguje a powinien chodzić inaczej ? sprawdziliśmy na jego aucie oczywiści silnik zaczał dziwnie pracować i zaczeło go lekko telepotać ? może być uszkodzony czujnik przepływu powietrza ale to zobaczymy w środe jade do "mechanika" na kompa dam znać co wyszlo.pozdrawiam stiwen77.



srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: srubox » pn maja 02, 2016 17:48

Sprawdz klape gasząca czy sie nie zacieła i jest przymknięta.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: italiano_83 » pn maja 02, 2016 19:47

stiwen77 pisze:Witam właśnie byłem w garażu kolega taki maly mechanik był w garażu uruchomiłem auto on wyjął wtyczke od czujnika przepływu powietrza o dziwo silnik nie reaguje a powinien chodzić inaczej ? sprawdziliśmy na jego aucie oczywiści silnik zaczał dziwnie pracować i zaczeło go lekko telepotać ? może być uszkodzony czujnik przepływu powietrza ale to zobaczymy w środe jade do "mechanika" na kompa dam znać co wyszlo.pozdrawiam stiwen77.
Heee :blush: Na biegu jałowy nie ma żadnej różnicy w pracy silnika z podpiętym przepływomierzem lub bez.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: Sztomel » wt maja 03, 2016 09:51

Z klapą gaszącą to mógłby być właściwy trop - zwłaszcza przy takich objawach, że silnik się telepie i nie chce wchodzić na obroty ale drugim tego objawem powinno być silne dymienie na biało-szaro z wydechu a kolega nic o tym nie wspomina. Podpięcie VCDS-a powinno podać rozwiązanie.


Obrazek

stiwen77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 01, 2006 23:30
Lokalizacja: dolny ślask

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: stiwen77 » śr maja 04, 2016 09:58

Witam jezeli chodzi o dym jest ok jezeli chodzi o przepływomierz na biegu jałowym to u kolegi w aucie po wypięciu widac różnicę w pracy silnika tak jak by zwalniał i lekko telepocze u mnie po wypięciu przepływomierza brak reakcji silnik pracuje bez zmian ??? kolega twierdzi że ma reagować jak u niego ? ja sie natym nie znam pisze to co widziałem i co on mówi.pozdrawiam stiwen77. 4.05. na kompa wszystko napiszę !!!.


Witam dzisiaj rano rozmawiałem z najlepszym mechanikiem w mieście od silników i jak powiedziałem o objawach to on powiedział że to może być oznaka "padania pompowtrysku" uszkodzony przepływomierz powietrza nic do takich objawów nie ma cyt.jego słowa ale na kompie wszystko pokaże jestem na dzisiaj ustawiony napisze co było to tak dla "potomnych". stiwen77.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Re: Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: Sztomel » śr maja 04, 2016 14:52

Jeśli to jest najlepszy mechanik od silników to nie powinien takich rzeczy pisać. Uszkodzone pompowtryskiwacze powodują raczej stałą i nierównomierną pracę silnika, która w ekstremalnych warunkach powinna brzmieć jak traktor i pracować na trzech, dwóch lub jednym cylindrze ( w tym ostatnim przypadku to raczej silnik powinien gasnąć) ale już odczuwalnie na wolnych obrotach a nie tylko w czasie jazdy. Fakt jest taki, że z takim zachowaniem się silnika nigdy nie miałem do czynienia przy uszkodzonych pompowryskiwaczach ale nie jestem mechankiem i takiego doświadczenia jak oni nie posiadam. Gdybym jednak miał podejrzewać pompowtryskiwacze to nie bezpośrednio one lecz raczej listwę elektryczną, która je zasila.


Sztomel pisze:Z klapą gaszącą to mógłby być właściwy trop - zwłaszcza przy takich objawach, że silnik się telepie i nie chce wchodzić na obroty ale drugim tego objawem powinno być silne dymienie na biało-szaro z wydechu a kolega nic o tym nie wspomina. Podpięcie VCDS-a powinno podać rozwiązanie.
Edit :
Z klapą gaszącą miałem osobiste przypadki : zamykała się od razu po odpaleniu silnika (co jest oczywiście ewenementem bo nie pokazywało wtedy żadnego błędu). Silnik pracował nierównomiernie, kulał i strasznie kopcił na biało-szaro a przy tym nie chciał wchodzić na obroty. O dziwo elektrozawór N239, który za to odpowiadał (bo był uszkodzony a jego błędu ECU nie pokazywał po podłączeniu Vaga) powodował, że N239 cały czas przymykał mi klapę gaszącą. Kolejnym ewenementem było to że klapa się nie domykała całkowicie bo blokował ją brud zebrany wewnątrz zaworu EGR - inaczej klapa zamykałaby się całkiem i silnik wcale by nie odpalił a tak odpalał ale pracował tylko na minimalnej ilości powietrza i ledwo zipał kopcąc jak smok.
Reasumując - uszkodzony był elektrozawór N239, którego usterki wcale nie pokazywał sterownik silnika a powodowało to to, że silnik nie chciał wchodzić na obroty i strasznie kopcił na biało-szaro i nie można było przyzwoicie ruszyć i jechać autem.

Sorry.
To miała być edycja poprzedniego postu a wyszło inaczej.


Obrazek

stiwen77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 01, 2006 23:30
Lokalizacja: dolny ślask

Brak mocy trzesie silnikiem

Post autor: stiwen77 » czw maja 05, 2016 11:04

Witam wróciłem od naszego miejscowego najlepszego mechanika podpiął kompa wyszły błędy 3 swiece + wtrysk wszystko wykasował mowił że to może być wtyczka nie styka na wtrysku że czesto tak bywa brak styku bo jak by był walnienty wtrysk to auto po pierszym razie nie przejechało by 700 km i teraz też jeżdzi normalnie po 2 przypadku "niemocy" mam podjechać jak będzie szarpało mam bardzo bliso 50 m od garażu mechanika napisze co będzie dalej.stiwen77.

Kolego Sztomel wczoraj 04.05. byłem u mechaniora podpiął kompa wykasował3 błędy 2 świece i 1 wtrysk on nie powiedział że padł wtrysk bo wówczas silnik by zle pracował cały czas i telepotało by nim auto jezdzi i silnik pracuje normalnie powiedział że to może być "wtyczka" chyba od wtrysku tak zrozumiałem że jakiegoś styku czasowo brak i wtrys zaczyna "głupieć" i nie pracuje powiedział że po pierwszym razie jak tak telepotało a ja zrobiłem 700 km na padniętym wtrysku to niemożliwe a to się samo naprawia myślę jednak jako laik że chodzi bardziej o elektronokę o czasowy brak styku ?.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości