Wymiana rozrządu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana rozrządu

Post autor: PiterMK95 » ndz sty 31, 2016 13:58

Siemka, jaki polecacie z allegro rozrząd? Bo ceny widzę, że wahają się pomiędzy 70-200zł i nie wiem czy warto przepłacać.
Jakbyście mogli dodać jakiś numer aukcji na którym jeździcie i jest git :)
Pozdrawiam .


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

johnypepelos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 09, 2013 16:46
Lokalizacja: Polkowice

Wymiana rozrządu

Post autor: johnypepelos » ndz sty 31, 2016 15:09

oryginał.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana rozrządu

Post autor: t0mal » ndz sty 31, 2016 18:13

Pacz na markę, bierz zestawy conti, gates, oryginał, INA
Powiem jak jest, generalnie nie powinno być problemu prz zakupie przez neta - czasami na allegro działają małe firmy - jak pracujesz w branży coraz częściej wymagają od Ciebie samozatrudnienia żeby uniknąć płacenia zajebistego ZUSu. Tacy ludzie którzy są na własnej działalności załatwiają sobie zniżki w hurtowniach, dorabiają w ten sposób poza pracą, bo i tak mają firmę - sprzedają na bieżąco co im się nawinie z minimalną marżą i często nawet nie mają fizyczne towaru na stanie, dopiero jak kupisz to zamawiają z hurtowni.
To jest ok - ty korzystasz, bo normalnie nie kupisz nic ze zniżką dla firm, a kolesiowi wpadnie parę złotych, może nazbiera sobie 1100 na zus przez miesiąc.

JEDNAK trzeba mieć na uwadze, żeby nie kupować przesadnie tanio, bo hurtownie często robią wyprzedaże - paski mają termin, bo guma się starzeje i po kilku latach nie nadają się do niczego. Hurtownie pozbywają się takich leżaków magazynowych po okazyjnych cenach, co jest okazją dla mechaników i ludzi zajmujących się sprzedażą przez internet - bo nikt zazwyczaj nie ma o to pretensji, widziały gały co brały, a jak komuś coś nie pasuje to robi się zwrot i po sprawie.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana rozrządu

Post autor: PiterMK95 » ndz sty 31, 2016 23:28

Dzięki wielkie za odp. :)
To znalazłem dwa zestawy otóż takie:
http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-vw- ... 84927.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/conti-rozrzad-vw-pass ... 88412.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem czy warto brać ten z pompą czy nie?
Chodzi mi dokładnie do golfa 2 1.6 td 1987r.


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana rozrządu

Post autor: t0mal » pn lut 01, 2016 00:48

Ja bym brał z pompą, bo jest tania, jest dobry dostęp przy robieniu rozrządu, a auto stare - oszczędzi ci to niespodzianek latem.
Tylko poproś, żeby coś lepszego dobrali, bo g*wniana marka.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana rozrządu

Post autor: PiterMK95 » pn lut 01, 2016 01:48

http://www.iparts.pl/czesc/rozrzad-zest ... 15176.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Narazie pompę oleje albo kupie na innej aukcji .
co sadzicie o tym kompletnym rozrządzie?
i wgl czy ten sklep wart uwagi?


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

johnypepelos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 09, 2013 16:46
Lokalizacja: Polkowice

Wymiana rozrządu

Post autor: johnypepelos » pn lut 01, 2016 22:15

pompy wody nie musisz robić bo nie jest na rozrządzie!, tylko obok napędza ją zwykły pasek.
bierz pasek jaki ci się podoba 50-70tyś bankowo zrobisz...a nawet i wiecej, ja w swoim mk2 na pasku machłem 180tys i dopiero strzelił:D Nie zapomnij napinacza nowego wrzucić.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana rozrządu

Post autor: PiterMK95 » pn lut 01, 2016 22:26

Ok, to pompę za jakiś czas zrobię, dzięki pozdrawiam.


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana rozrządu

Post autor: PiterMK95 » pt lut 05, 2016 23:41

Panowie jak samemu wymienić rozrząd? jest gdzieś dokładnie opisane? bo kurde znalazłem jakiś temat ale już wygasło wszystko.


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

johnypepelos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 09, 2013 16:46
Lokalizacja: Polkowice

Wymiana rozrządu

Post autor: johnypepelos » sob lut 06, 2016 11:15

Weź odkręć wszystko to co przeszkadza by zdjąć osłony rozrządu. Musisz również zdjąć pokrywę zaworów. Teraz ustaw rozrząd na znakach tj, wałek rozrządu patrząc od góry masz znak z prawej str taki rowek w kółku: idealnie pasuje tam suwmiarka opierając się na ściance głowicy. Znak na wale znajdziesz od str. skrzyni biegów patrząc przez otwór blisko bloku(strzałeczka musi pokrywać się z kreską na kole zamachowym)-oryginalnie zakryty jest gumką. Pompa paliwa ma też swój znak(otwór w który pasuje wałek o średnicy chyba 15 lub 15,5mm- nie pamiętam) jest na kole pompy otwór taki, pokryje się on z otworem w pompie.
Luzujesz napinacz, zdejmujesz stary pasek, napinacz wyrzucasz. Dla lepszego/łatwiejszego naciągnięcia paska możesz zbić kółko wałka rozrządu(jest na stożku). No i gotowe, teraz zakładasz napinacz, pasek(warto jeśli nie masz blokad aby druga osoba patrzyła na koło zamachowe czy aby na pewno nie przestawił się znak.



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu

Post autor: karol8114 » sob lut 06, 2016 21:37

Jeśli tego wcześniej nie robiłeś daj sobie spokój, jeden błąd i silnik do wymiany. Daj zarobić fachowcom, wymiana jest prosta ale trzeba mieć o tym pojęcie.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana rozrządu

Post autor: PiterMK95 » sob lut 06, 2016 21:55

Fachowcy też od czegoś zaczynali ^^ robię wszystko według filmików na YT jutro myślę, że to skończę.
Teraz utknąłem z kołem tym dolnym (pasowym) te co trzymają go 4 imbusy i ta środkowa śruba co się kreci by ustawić wszystko na liniach.
I mam pytanko do was czy w golfie 2 td tą śrubę się wykręca by zdjąć te koło? czy tylko imbusowe śruby i trochę postukać i zejdzie? Na filmiku właśnie ja zostawiają ale u mnie dość mocno trzyma trochę postukałem i dalej trzyma nie próbowałem dłużej też ogólnie dlatego, że już się ciemno robiło, więc jak myślicie?


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

johnypepelos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 09, 2013 16:46
Lokalizacja: Polkowice

Wymiana rozrządu

Post autor: johnypepelos » sob lut 06, 2016 22:11

tej głównej śruby co trzyma koło wału nie musisz odkręcać. Koło pasowe tak jak piszesz jest na tych 4 śrubach, musisz zdołać je odkręcić. Dobry imbus, uderz w łeb i powinno puścić. Możesz zablokować skrzynię(bieg +hamulec) by nie obracała się półoś, mając drugą osobę która naciśnie pedał hamulca. Po odkręceniu tych śrub kółko powinno normalnie zejść.

ps. wbrew pozorom wymiana rozrządu nie jest taka trudna! tylko trzeba wszystko dokładnie na znakach skręcić, sprawdzić i gotowe. Satysfakcja gwarantowana , że zaoszczędziło się trochę kasy.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana rozrządu

Post autor: PiterMK95 » sob lut 06, 2016 22:48

Ok, dzięki.
Wiadomo własnie widzę, że nie jest to trudne jedynie, że pierwszy raz to robię to kurde wiadomo że trochę dłużej to zajmie ale na przyszłość już bd wiedział lepiej, przynajmniej ok. 300zl w kapsie ^^


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości