Po odpaleniu kopci na biało

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Po odpaleniu kopci na biało

Post autor: wron » ndz sty 03, 2016 18:02

Mam takie pytanie a nie mogę nigdzie w necie znaleźć konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi: czemu tdi pd zaraz po odpaleniu kiedy jest zimny kopci na biało? Problem ten nie dotyczy tylko mojego egzemplarza bo sam widziałem w kilku innych ten sam objaw. Po kilku minutach kiedy autko trochę się nagrzeje kopcenie zanika zupełnie.



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Po odpaleniu kopci na biało

Post autor: jasza88 » ndz sty 03, 2016 20:48

Witaj. Kolego ten biały dymek to może być para wodna wynikająca z różnicy temperatur, szczególnie teraz w zimie lecz wcale nie musi tak być. Wszystko zależy od tego w jakim stopniu Ci dymi, jak gęsty jest dym a najważniejsze jaki ma zapach. Napisz coś więcej, czy jest to gryzący dym o mocnym zapachu np. nieprzepalonego diesla, czy zostawia dużą chmurę albo czy tylko delikatna mgiełkę?



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Po odpaleniu kopci na biało

Post autor: wron » ndz sty 03, 2016 21:23

To jest naprawdę dużo białego dymu (teraz na mrozie to szczególnie wyraźnie widać) i nie zależnie czy lato, czy zima, ale występuje tylko na zimnym silniku głównie przy porannym odpaleniu. Kiedy silnik się trochę rozgrzeje (5 - 10 min) dymienie zupełnie ustępuje. Tak jak piszesz - dym jest gryzący o mocnym zapachu. Grzebałem trochę w necie i widzę że problem jest powszechny, ale ciągle pozostaje bez odpowiedzi



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Po odpaleniu kopci na biało

Post autor: jasza88 » ndz sty 03, 2016 22:00

Rzeczywiście problem jest dość powszechny i często bagatelizowany przez użytkowników. Druga sprawa że przyczyn może byc wiele i nierzadko trudno znaleźć właściwą z nich. Trudno też się wypowiadać tak na odległość, kiedy nie ma się bezpośrednio do czynienia z problemem.
Powiedz czy silnik pracuje równo po odpaleniu, czy nie podszarpie sobie przez chwilę? Czy wyczuwasz może w tym dymie jakby nieprzepalone paliwo? Czy coś było robione w aucie/wymieniane i mogłoby mieć związek z początkiem takiego stanu rzeczy? Powiem Ci jeszcze że w takiej sytuacji jest duzo rzeczy do sprawdzenia i porządna diagnostyka vagiem, sprawdzenie parametrów pracy silnika, szczególnie na zimnym, oczywiście ktoś ogarnięty kto ma o tym pojęcie.



spawak87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw lip 16, 2015 22:32

Po odpaleniu kopci na biało

Post autor: spawak87 » ndz sty 03, 2016 23:04

Mój golf 4 1.9 tdi 90km alh , temperatura na dworze wtedy +25*
https://www.youtube.com/watch?v=n3zeh00 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Najprawdopodobniej uszczelniacze zaworowe .



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Po odpaleniu kopci na biało

Post autor: piotrekgal » śr sty 06, 2016 12:47

wron, jezeli kopci Ci caly czas na bialo zanim sie w miare nie rozgrzeje, to mozesz sprawdzic pompowtryski, ja u siebie mialem identyczny problem, przy tym telepalo silnikiem pod maską, a przez pierwsze 2-3s chodzil nierowno, pompki lały na potęge, po wymianie na nowo jak reka odjal.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po odpaleniu kopci na biało

Post autor: Michał_1977 » śr sty 06, 2016 19:35

Obrazek


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 44 gości