[TDI PD] VW Bora 1.9TDI 85kw raz pali, raz nie.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: Michał_1977 » sob gru 14, 2013 19:52

U mnie korby porobiły się jak paragrafy... :panna:
viewtopic.php?f=35&t=402398" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » pt gru 27, 2013 23:21

grubo, jeszcze dodatek do wszystkiego wczoraj pękła przednia szyba ja piernicze- fatum jak złoto z tym samochodem!


po wymianie turbawki kręci się aż miło lecz rano przy pierwszym odpalaniu chwilkę zatelepie silnikiem po odpaleniu *(wygląda na to że silnik przy uszkodzeniu turbo dostał w tyłek)

usterka z odpalaniem występuje rzadziej ale występuje, przerabiał ktoś wymianę wiązki od czujnika wału do ECU??? czy coś takiego się robi wogóle bo nowa wiązka 2000pln?

---------------------------------------------------
problem jak występował tak występuje ale tylko na ciepłym na zimnym zawsze odpala od razu, błąd jaki się pojawia to
1.błąd czujnika wału
2.błąd pamięci rom
obydwa błędy występują naraz, miał ktoś taki cyrk??


------------------------------------------------------



witam usterka chyba powtarzam chyba usunięta:)


wymiana 2 raz komputera okazało się że podczas pierwszej wymiany została przelutowana pamięć ze starego kompa i teraz został założony komp bez przekładania środka itp, wychodzi na to że komp upalał czujnik wału i dodatkowo miał błąd pamięci rom (VAG) po wymianie sterownika i czujnika wału na razie usterka się nie pojawiła

----------------------------------------------------------

NIESTETY PROBLEM DALEJ TEN SAM :(((( brak pomysłów




=====================================================================================!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



USTERKA USUNIĘTA!!!!!!!!! MUSZĘ PRZETESTOWAĆ Z 2 TYGODNIE ŻEBY NIE ZAPESZYĆ;))))))) OPISZĘ DOKŁADNIE CO TO BYŁO I PADNIECIE CO BYŁO PRZYCZYNĄ!!



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » wt lut 04, 2014 21:14

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

ROZRUSZNIK :!:

Wtedy gdy tylko kręcił nie odpalał, czujnik wału wyrzucał błąd i dodatkowo pojawiał się błąd pamięci ROM komputera, wydałem kupę kasy a to był rozrusznik.
Kupiłem nówkę Autostarter- jak ręką odjął
Rozrusznik ma jakieś uszkodzenie które robiło zwarcie.
Ja zrobiłem rozrusznik jak tylko kupiłem auto w sierpniu w sensie tulejki smarowanie itp.

Moja dziewczyna na elektroda znalazła temat dokładnie z takimi objawami i jak pojechaliśmy do mechanika żeby zmienił rozrusznik to powiedział że to nie może być to a po wymianie powiedział że gdyby nie słyszał tego i nie widział to by nie uwierzył.

Czyli pamiętajcie skacząca wskazówka, głuche kręcenia rozrusznika, błąd czujnika wału, błąd pamięci rom. . . . Najpierw zmieniamy rozrusznik :!:



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: przemlin » śr lut 05, 2014 11:49

fuck, współczuje, szkoda kasy wydanej, taraz bora wyszła tyle co dobry passek b5 po lifcie tdi..



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: Michał_1977 » śr lut 05, 2014 17:04

:goof: :goof: :goof:
Ale jajaaaa.... :rotfl:
Normalnie w życiu bym nie przypuszczał,że to rozrusznik takie heca robi :-)
Napisz jeszcze jak doszedłeś do tego? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: KAROL 84 » śr lut 05, 2014 21:13

Kolego miałem identyczny problem. Nawet opisywalem go na tym forum ale w dziale ciężko pali zimny ciepły. U mnie kończąca się szczotka w rozruszniku dawała jakieś dziwne impulsy do kompa i raz palił raz nie. Do tego wskazówka obrotomierza skakala przy paleniu na 2 tys obrotów.



Awatar użytkownika
jacek-special
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 11:35
Lokalizacja: Kraków

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: jacek-special » sob maja 09, 2015 21:11

Dzisiaj zakupiłem borke asz. Po przekręceniu stacyjki nie zawsze odpala. Nawet nie zakręci. Muszę parę razy przekręcać stacyjką żeby zaskoczył. Wskazówka od obrotka skaczę do 2tyś .
Mówicie żeby zacząć od rozrusznika ????
edit
Dzisiaj odpalała od kopa. Nie wiem co to może być.
Wczoraj musiałem ze 3-4 razy przekręcać stacyjkę żeby rozrusznik zaskoczył. Kontrolki się świeciły, gasły. Przekręcałem kluczyk żeby odpalić i zero reakcji. No poza tym że wskazówka od obrotka się ruszała. tak jakby jakieś zwarcie było czy coś, ale to nie zawsze...Dopiero po którymś razie rozrusznik chwytał i palił od kopa.

CO to może być ??? Pomoże ktoś ??


vagmalopolska.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=444146" onclick="window.open(this.href);return false; <--Była Bora
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=578072" onclick="window.open(this.href);return false; <--Golf Us

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: grg474 » ndz maja 10, 2015 11:01

jacek-special pisze:Dzisiaj zakupiłem borke asz. Po przekręceniu stacyjki nie zawsze odpala. Nawet nie zakręci. Muszę parę razy przekręcać stacyjką żeby zaskoczył. Wskazówka od obrotka skaczę do 2tyś .
zacznij może od stacyjki i od kostki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
jacek-special
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 11:35
Lokalizacja: Kraków

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: jacek-special » pn maja 11, 2015 20:49

grg474, dzięki za radę :pub: ale raczej będzie to rozrusznik bo słuchać taki stuk że chce ruszyć ale nie może. Jakby bendix się zawieszał czy coś...


vagmalopolska.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=444146" onclick="window.open(this.href);return false; <--Była Bora
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=578072" onclick="window.open(this.href);return false; <--Golf Us

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: DaroS » czw lip 16, 2015 00:53

SpecWroc właśnie usunąłem identyczny problem z rozruchem jaki ciebie spotkał. Dosłownie identyczne objawy i te same błędy w ecu. Wiązka wymieniona, czujnik g28, gumki na PD, vacupompa, soft w ecu zmieniany.... nowy rozrusznik rozwiązał problem!! :pub:


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
jacek-special
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 11:35
Lokalizacja: Kraków

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: jacek-special » czw lip 16, 2015 09:43

W moim wypadku też to był rozrusznik :pub:


vagmalopolska.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=444146" onclick="window.open(this.href);return false; <--Była Bora
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=578072" onclick="window.open(this.href);return false; <--Golf Us

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] Re: bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » czw sie 20, 2015 00:49

DaroS pisze:SpecWroc właśnie usunąłem identyczny problem z rozruchem jaki ciebie spotkał. Dosłownie identyczne objawy i te same błędy w ecu. Wiązka wymieniona, czujnik g28, gumki na PD, vacupompa, soft w ecu zmieniany.... nowy rozrusznik rozwiązał problem!! :pub:
Bardzo się cieszę że jest ten temat i uratował was od błędnych diagnoz które kosztowały mnie kilka tysięcy



Awatar użytkownika
crix91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 11:56

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: crix91 » pt cze 17, 2016 19:05

Myślicie ze u mnie również możne być problem z rozrusznikiem ? z Plaka odpala jak zły.. czasami odpala dobrze za pierwszym razem czasami zaskoczy zgaśnie i za 2 razem odpali a czasami tylko kreci i nie odpala... nie ma roznicy czy na cieplym czy zimnym nie odpali, jesli odpale go z plaka to chodzi, pali 2-3 razy czasem 5 jest ok. Dzisiaj podmieniona pompa paliwa na inna i usterka nie ustąpiła.. a nerwy rosną



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: Michał_1977 » wt cze 21, 2016 07:07

crix91, rozrusznik wyjmuje się 5-10 minut. Jak masz jakiegoś ziomka z takim samym,podmień i próbuj.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości