[TDI PD] VW Bora 1.9TDI 85kw raz pali, raz nie.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtexp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 19, 2012 19:22

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: wojtexp » wt gru 03, 2013 11:28

U mnie w golfie 74kw było tak samo. Nie chciał odpalać przez 2 miesiące później przez tydzień było ok. Nie miałem czasu się za to zabrać i jeździłem tak pół roku. W ostatni weekend rozprułem całą wiązkę i ku mojemu zdziwieniu była jak nowa, zero przetarć itp., zrezygnowany złożyłem całość i na wszystkich wtyczkach prysnąłem sprayem poprawiającym styki, tak samo w miejscu łączenia wiązki z ECU. Dla pewności zrobiłem tak samo z czujnikiem temperatury wody. Od soboty golf odpala jak nowy. Na VAGu zero błędów. Ty piszesz, że wymieniłeś już pół samochodu, więc może być co innego, ale miałem identyczne objawy i postanowiłem opisać co zrobiłem. pozdrawiam i życzę naprawienia samochodu, bo wiem jak to wkur*** jak piłujesz auto gdzieś pod sklepem, a wszyscy pokazują palcami.



wodzuwolomin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw cze 14, 2012 14:57

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: wodzuwolomin » wt gru 03, 2013 13:46

Witam,
chciałbym wtrącić swoje 5 groszy a nóż może to będzie to... Miałem podobny problem po zakupie swojego AXR. Samochód nie chciał palić od ręki ale za którymś razem. Wymieniałem filtry, uszczelki przy filtrze. Co prawda nie ruszałem pompowtrysków bo były ok. Po filtrach padło podejrzenie na pompę w baku. Wymieniłem i bez efektu. Potem padło podejrzenie na pompę tandem vacuum przy głowicy. Miałem wówczas pompę LUk z literką E na końcu. Ciekła spod jej dekielka ropa i degradowała wężyk z cieczą chłodzącą. Ale głównie było podejrzenie że jej nieszczelność zapowietrza układ paliwowy i spada ciśnienie w samej pompie. Teoria była taka że silnik musi trochę pokręcić żeby odbudować ciśnienie w pompie tandem. Niestety teoria upadła po wymianie pompy tandem ale wyeliminowany był wyciek z pompy. Później zaczął pojawiać się błąd czujnika prędkości obrotowej silnika. Tego przy skrzyni biegów. Po wymianie na nowy nic się nie zmieniło. I wówczas zrezygnowany i z pusta już kieszenią znalazłem ten temat: viewtopic.php?f=35&t=264561" onclick="window.open(this.href);return false; . Co się okazało... wiązka idąca od komputera w podszybiu była kompletnie zalana wodą. Coś szwankowało z masą wiązki. Po wysuszeniu wiązki idącej od kompa do wtyczek czujników i po zaizolowaniu i zabezpieczeniu peszlami instalacji, samochód zaczął palić pięknie i ma tak do dziś. Podobno takie same objawy są jeżeli czarny kabelek w wiązce czujnika nie ma połączenia z masą. Po zmostkowaniu wróci do pełnej sprawności. Mam gdzieś instrukcje serwisową jak to zrobić bo ponoć w AXR ach była to fabryczna awaria: Uzasadnienie techniczne: Z powodu zakłóceń zgodności elektromagnetycznej (EMV) w przewodach czujnika dochodzi do opisanej powyżej nieprawidłowości. Zmiana w produkcji seryjnej Może mój trop okaże się skuteczny. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » wt gru 03, 2013 22:46

Witam auto oddałem do mechanika który twierdzi że naprawi. zrobiłem mu wydruk z forum, złapał się za głowę jak zobaczył ile rzeczy zostało wymienione. Może wasze sugestie coś też pomogą. Więc czekamy..


Apropos wojtexp,

Sytuacja jak byłem za miastem i na poboczu czekałem na kolegę przy drodze wjazdowej na osiedle i zgasiłem auto, nagle podjeżdża gość terenowką a ja nie mogę odpalić żenua, oczywiście syto zostałem obtrąbiony:-) :-) :-) :-)



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » pt gru 06, 2013 20:30

To dobrze. To nie pompa w baku kolego bo jezeli pompa w baku to by pomalu ci zalapywal a nie odrazu odpala . Rozrusznik przepieknie kreci ;) Masz samochodzik w idealnym stanie a odpalanie samochodu nie bedzie stanowilo problemu po naprawie i wydatek troszeczke pieniazkow. Zebys wstawil odrazu filmik by bylo odrazu wiadome kolego ;) Poczatek wtrysku taka jest moja opinia. Przy zlym ustawieniu wtrysku taka sytuacja sie pojawia. Tez tak mialem ale przy cieplym silniku tylko. To nie pompka w baku. Sorki ze dawno mnie tak nie bylo ale zapracowany;/



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: Michał_1977 » pt gru 06, 2013 23:05

borax9x, co wnosi Twój post,bo czytałem go 3 razy i nadal motam się jak dziecko we mgle? :chytry:
borax9x pisze:odpalanie samochodu nie bedzie stanowilo problemu po naprawie
Skąd wiesz? Zauważyłeś ilu mechaników odwiedził i auta nadal świruje?
borax9x pisze:Poczatek wtrysku taka jest moja opinia. Przy zlym ustawieniu wtrysku taka sytuacja sie pojawia
A moja opinia jest taka,że źle piszesz.Przy przestawionym kącie synchronizacji mógłby źle odpalać,tzn. po 2-3 sekundach,a on wcale nie odpala,dopiero "reset" kluczykiem i wtedy załapuje.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » sob gru 07, 2013 08:13

Nie. Co Ty mowisz za brednie czlowieku ogladales filmik? Kreci przed odpaleniem ;) Nie odpala na dotyk. Tylko jak zalapie ODRAZU ODPALA , a nie POMALU wstaje tak jak w przypadku uszkodzenia pompki w baku. Jakby dlugo pokrecil by tez odpalil ;) Wygladaloby jakby to byla wina pompki w baku ale jednak nie... bo jakby to byla jej wina to jakby po kreceniu mial juz odpalac to "pomalu" by sie wkrecal a nie odrazu odpalal. Jeszcze moze byc zaworek wzrotny paliwa. Dla nie kumatych i obalajac mit TAK JEST ZAWOREK ZWROTNY i osprzecie w baku przy pompce paliwa. Ja mialem z nim problem jezeli chodzi o podcisnienie pod maska ale tam jest taki sam .



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: Michał_1977 » sob gru 07, 2013 08:55

borax9x pisze:Co Ty mowisz za brednie czlowieku ogladales filmik?
Oglądałem,człowieku! :chytry:
Natomiast Ty mam wrażenie,że nie wiesz co piszesz.Przewiń sobie ten film do 30sekundy i zobacz,czy jest tak pięknie,jak piszesz:
borax9x pisze:ODRAZU ODPALA
Zrób coś z tą pisownią,bo na prawdę,trzeba po 2-3 razy czytać,żeby pi razy oko zrozumieć o co Ci chodzi :?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » sob gru 07, 2013 20:05

W poniedziałek mam odebrać auto. Podobno usterka zlokalizowana. Dam na p.ewno znać



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » ndz gru 08, 2013 08:40

Ok ;) Ciesze sie bardzo. Chyba wiem jak wyglada usterka pompy w baku bo sam ja mialem ! I w porownaniu do tego odpala ladnie. ODPALA NA STRZALA to zle okreslenie ale jak juz zalapie szybko zaskakuje a przy pompie w baku zacinajacej sie lub niedzialajacej wkreca sie pomalutku takie bru bru bru bru brubrub bru bru brum po 10 sec?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 08, 2013 10:36

borax9x pisze:Chyba wiem jak wyglada usterka pompy w baku bo sam ja mialem ! I w porownaniu do tego odpala ladnie.
Hmm,no dobrze,tylko pokaż mi,gdzie ja napisałem,ze to pompa w baku....


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » czw gru 12, 2013 20:52

Witam pękniety kabelek wiązka do czujnika wału, po naprawie ale nie wymianie kabla tylko zmostkowanie czy jakoś tak usterka pojawia się raz na 30 odpaleń. Może to dowodzić temu
że gdzieś jezcze jest coś nie tak z wiązką????

Teraz najlepsze wracam do domu przy 80 km/h wyłączyło się turbo, gaszę auto odpalam i szcześliwy akurat wjeżdżam na drogę szybkiego ruchu cisnę i nagle obroty poszły na 5 tys obrotów auto wyło jak durne zjeżdżam na bok i olej na końcu bagnetu, laweta i pupa pupa mam nowe turbo, i teraz pytanie najważniejsze


rano jak odpalam to chwilę zatelepie silnikiem czy to świeca ktoraś mogła się spalić czy coś poważniejszego



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: bzdzioch1 » czw gru 12, 2013 21:17

korbowód mógł się ugiąć..



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » czw gru 12, 2013 22:54

Tego sie obawiam



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » czw gru 12, 2013 22:54

Tego sie obawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości