Temperatura Cieczy , Ogrzewanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Remek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 18:50
Lokalizacja: Radomyśl Wielki

Temperatura Cieczy , Ogrzewanie

Post autor: Remek123 » sob paź 19, 2013 14:49

Witam serdecznie wszystkich ,
mam problem z moim Golfem IV 1.9 TDI 130 KM , a mianowicie świeci sie kontrolka od temperatury cieczy ze jest zimny i pisze ciągle STOP con liqu raffredd uso e manutenzione , wymieniłem czujnik temperatury cieczy na orginalny z ASO wczoraj i nadal to nie pomogło , termostat również wymieniłem jakieś 2 mies temu ale ten juz nie orginalny nie pamiętam nazwy ale kosztował koło 45 zł . Jeździłem na tak migającej kontrolce juz z 3 tyg , nawet jak auto wskazuje 90 stopni dalej mryga i pisze STOP , a na domiar złego od 2 dni przestało mi ogrzewanie działać , tzn wieje takim letnim powietrzem , a jak przygazuje tak do 3 tys obrotów silnikowi to wtedy wieje b. ciepłym i jak spadną obroty znowu wieje letnim ;/ , może ktoś miał już takie problemy albo ktoś jest w stanie jakoś pomóc ?



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Temperatura Cieczy , Ogrzewanie

Post autor: souler » sob paź 19, 2013 15:17

człowieku dolej płynu!


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Remek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 18:50
Lokalizacja: Radomyśl Wielki

Temperatura Cieczy , Ogrzewanie

Post autor: Remek123 » sob paź 19, 2013 18:26

rzeczywiście płyny gdzieś wcieło , a po wymianie czujnika było dolane 2 l , potem trochę wzięło w układ jak auto pochodziło i znowu dolane gdzieś z 1 l , ale widocznie jak przejechałem autem kawałek drogi jakies 3 km to znowu wzięło w układ a nie sprawdziłem drugi raz , dzięki za pomoc .



ToReN
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw sie 02, 2012 18:01
Lokalizacja: Elbląg / Świętochłowice

Temperatura Cieczy , Ogrzewanie

Post autor: ToReN » sob paź 19, 2013 19:43

Remek123, u mnie po wymianie termostatu mimo że spuszczałem płyn przy chłodnicy mało co poleciało dopiero jak termostat odkręciłem poleciało więcej szybko wsadziłem nowy wlałem tyle co mi zostało płynu wcześniej około 4L a i tak okazało się na drugi dzień że za mało i dolałem jakieś 1.5L by stan był ok



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości