OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: Jaworess » pn maja 04, 2015 16:43

Nie w chorym kraju Piasek,

Obrazek

W stanach proszę bardzo, sam Gubernator promuje używanie oleju roślinnego do silników spalinowych.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: VW_seller » pn maja 04, 2015 17:11

w biedronce jest olej fawiola czy coś w bańkach 2L 7zł = 3.5zł za litr :) ponad 1 -1.3 za llitr taniej jak za ON w trase jak znalazł :) na krótkich odcinkach szkoda tego lać.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: Piasek » wt maja 05, 2015 08:38

Pisałem kiedyś że poprzednim Caddy`m AHU zrobiłem ok 7 tyś km na czystym BIO z tłoczni. Silnik był wyczuwalnie słabszy przez co musiałem go więcej gnieść, przez co spalanie podskoczyło o jakieś 0,8-1L w górę. Dopiero jak zacząłem stosować mixy pół-na-pół z klasycznym ON silnik wrócił do normy z dynamiką i spalaniem. Także obstawiam że na 100% zwykłym jadalnym z promocji oszczędność będzie iluzoryczna - taniej zapłacisz ale więcej wlejesz - na jedno wyjdzie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: VW_seller » wt maja 05, 2015 11:20

Piasek pisze:Także obstawiam że na 100% zwykłym jadalnym z promocji oszczędność będzie iluzoryczna - taniej zapłacisz ale więcej wlejesz - na jedno wyjdzie
w zwykłym aucie tak , w aucie po modach ale tylko stare generacje typu 1z/ahu w lato pali nawet mniej jak ON oczywiscie w trasie ( sprawdzone 3 autami ) nie wiem czemu tak się dzieje ,być może rozrzedza się ten OR bo w sumie jest gęsty jak zimny i wychodzi go póżniej więcej jak paliwo się rozgrzeje w długiej trasie dlatego wskazówka szybko nie opada i fis tak pokazuje jak pokazuje


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: Piasek » wt maja 05, 2015 12:06

VW_seller pisze: jak paliwo się rozgrzeje w długiej trasie dlatego wskazówka szybko nie opada i fis tak pokazuje jak pokazuje
fizyka cieczy... rozszerzalność temperaturowa + natlenianie. Odstoi się (przez noc i schłodzi) i pokaże prawidłowy niższy stan.
Cudów nie ma - od podgrzewania zbiornika paliwa w nim nie przybędzie. Można co najwyżej uzyskać chwilowy wzrost objętości.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: VW_seller » wt maja 05, 2015 12:19

Piasek pisze:Można co najwyżej uzyskać chwilowy wzrost objętości.
no tak i na długiej trasie wyjeżdzając do zera było by cos tego tzw oszczędności :)


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: Piasek » wt maja 05, 2015 13:21

Nie - ciśnienia w okładzie wtryskowym nie oszukasz. :smirk: Jak zacznie zasysać spienioną ropę (czyli ON z pęcherzykami powietrza) która jest bardziej ściśliwa - zacznie jej zasysać ze zbiornika więcej (układ inteligentny) lub wywali błąd układu wtryskowego i wrzuci tryb awaryjny (układ tępy) :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: VW_seller » wt maja 05, 2015 14:05

Piasek pisze: lub wywali błąd układu wtryskowego i wrzuci tryb awaryjny (układ tępy)
w życiu czegoś takiego nie widziałem ( mowa o ahu.1z ) a jeździło się na wszystkim co miało w nazwie olej....


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: Adamm » pt maja 08, 2015 15:33

Piasek co z tego że spali 1 l wiecej na 100km ? jesli przyjąć że pali 10/100 ON po 4.5 jest to 45 zl OR 11/100 po 3.5 jest to 38.5 jakby nie bylo nadal oszczędnosc :)

na chwile obecna moja C klasa potrafi wciagnac w miescie do 13 litrow na 100km , przy czym na OR nie zauwazylem wzrostu spalania a i chodzi bardziej miekko :)


PS ostatnio w biedrze olej byl po 3.3 za litr


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: Piasek » pt maja 08, 2015 15:44

Adamm pisze:Piasek co z tego że spali 1 l wiecej na 100km ? jesli przyjąć że pali 10/100 ON po 4.5 jest to 45 zl OR 11/100 po 3.5 jest to 38.5 jakby nie bylo nadal oszczędnosc :)
Masz rację jednak z drugiej strony: 6,50zł oszczędności w zamian za pierdzielenie się z bańkami, biedronkami i jednak zawsze ryzykiem... bo w razie kontroli leżysz nie wspominając że zimą na czystym nie pojeździsz. Owszem - dla przelotów 2-3 tyś km miesięcznie - różnica. Ale dla przeciętnego użyszkodnika diesla w tym kraju co robi może 15 tyś km na rok - nie odczuje różnicy finansowej a tylko się dodatkowo narobi przy tankowaniu.
To taki sam (bez)sens jak montaż gazu w aucie które robi 6-7 tyś km rocznie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: Adamm » pt maja 08, 2015 16:15

ryzyko? jakie?

wg inspektora ITD jazda na or nie jest karana bo nie oszukujesz na akcyzie bo na OR akcyzy nie ma wcale :)

co do baniek i pierdzielenia sie, to zatankowanie pod domem do pelna z baniek 5 l zajmuje mi tyle samo co pobyt na stacji a mam pewnosc ze tankuje taka ilosc za jaka place :)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: VW_seller » pt maja 08, 2015 16:40

Adamm pisze:zatankowanie pod domem do pelna z baniek 5 l zajmuje mi tyle samo co pobyt na stacji a mam pewnosc ze tankuje taka ilosc za jaka place
mi tez bańka 5l wchodzi w pare sekund :) i wiem ile tankuje :)


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: Piasek » pt maja 08, 2015 20:35

Adamm pisze:wg inspektora ITD jazda na or nie jest karana bo nie oszukujesz na akcyzie bo na OR akcyzy nie ma wcale :)
No to proponuję lekturę ustawy o podatku akcyzowym bo nie wiem kto taką bzdurę puścił.
Każda substancja służąca do napędzania silników pojazdów mechanicznych poruszajacych sie po drogach publicznych podlega obłożeniu podatkiem akcyzowym. Zatem na dobrą sprawę możesz skonstruować silnik na szczyny - jeżeli będzie chodził - musisz zgłosić ile tych szczyn na 100km zużywa a następnie zapłacić od tego stosowną stawkę akcyzową przewidywaną dla paliw pojazdów poruszających się po drogach publicznych.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

Post autor: grg474 » ndz maja 10, 2015 11:12

Piasek pisze:Zatem na dobrą sprawę możesz skonstruować silnik na szczyny - jeżeli będzie chodził - musisz zgłosić ile tych szczyn na 100km zużywa a następnie zapłacić od tego stosowną stawkę akcyzową przewidywaną dla paliw pojazdów poruszających się po drogach publicznych.
dziwne - Adblue jest mocznikiem (te twoje szczyny to coś w tym rodzaju), a nie mają podatku akcyzowego pomimo że silniki diesla które mają instalację adblue muszą poza ON tankować ten dodatek i tylko, ze wzgledu na to że jest to środek korozyjny + krystalizuje się przy -11,5 stopnia nie jest robione gotowe paliwo adblue tak jak to jest np z biodieslem.
Wniosek -nie wszystko paliwo np wodór, woda, prąd jest obłozone podatkiem akcyzowym dla paliw zasilających silniki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości