Urwane świece

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: Mumin90 » czw lut 09, 2012 19:39

czy robicie coś jeszcze?
można trochę poluzować i psiknąć np. WD40, odczekać i jak cięszko idzie to kręcić w jedną i w drugą str.
alibabda i jak sprawa sie potoczyła?



jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: jarekzgora » czw lut 09, 2012 21:26

3 tyg. temu świece wymieniał mi kolega pod blokiem. Bez żadnego WD40 czy innych psik - psików. A świece nie wiem ile miały najechane. Porządne klucze to już połowa sukcesu przy świecach.
A jeśli chodzi o temat: przyłączam się do przedmówców - mechanik dał ciała i niech teraz kombinuje! I na przyszłość, omijaj go szerokim łukiem.
Pozdrawiam


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

Awatar użytkownika
Mateusz90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:33
Lokalizacja: Nebraska

Urwane świece

Post autor: Mateusz90 » czw lut 09, 2012 21:42

mi świece nie chciały się ruszyć z miejsca jedna może 1mm poszła i bojąc sie o ich ukręcenie popsikałem dużo wd40 odpaliłem parcha na kable bo aku mu siada nagrzałem dobrze silnik i znowu próba lekko poluzowałem świece (poluzowały sie przy mniejszym oporze niż na zimnym odczuwałem i sie nie ruszały)potem znowu wd40 i wykręciłem dwie bez problemu i dwie wkręcałem i wykręcałem co jaki czas używając odrdzewiacza bo stawiały opór.świece wszystkie cztery spalone były :jezor:
tutaj macie ciekawy temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3568112" onclick="window.open(this.href);return false;



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: Mumin90 » czw lut 09, 2012 22:09

Porządne klucze to już połowa sukcesu przy świecach.
zgadza się ale w zwtkłym TD nie ma tak dobrego dojścia jak w TDI
i samochody z TD są dużo starsze i ze względu na ciężki dostęp do świec często nie są wymieniane do puki nic się nie dzieje
a jak już trzeba wymienić to na pewno nie zaszkodzi psiknąć np WD, bo różnie bywa świeca może się ukręcić lub wykręcić razem z gwintem.
w TD to trochę by mu się zeszło pod blokiem :helm: a w TDI to 10min i po sprawie i inna sprawa że jest dojście kluczem nasadowym do 4 świec a nie jak w TD do 2



Awatar użytkownika
alibabda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 11:37
Lokalizacja: Białystok

Urwane świece

Post autor: alibabda » czw lut 09, 2012 23:00

Byłem dzisiaj i pozostało an tym że nie weźmie za robociznę (przez telefon twierdził że w 1000 się wyrobię) "jedynie" za części aczkolwiek 500zł (w tym wymiana filtra paliwa, świece były moje) wydaje się dużo on coś twierdził że nie tylko uszczelka ale drugie śruby jakieś coś tam jeszcze zbytnio nie miałem czasu ale mimo wszystko wydaje się za dozo ;/ nawet pomimo faktu ze to Peugeot hdi. W sobotę ma być odbiór więc zażądam faktur na te części. DZIĘKUJE WSZYSTKIM za zainteresowanie i odpowiedzi :pub: . Jak odbiorę to też zdam relacje.



Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

Urwane świece

Post autor: faradek » czw lut 09, 2012 23:02

Alibabda, tylko że w TD są inne świece i nie są tak podatne na urwanie jak te z TDI.



Tommi029
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn maja 19, 2008 18:55
Lokalizacja: Kolbuszowa

Urwane świece

Post autor: Tommi029 » czw lut 09, 2012 23:05

Jedynym błędem mechanika było to że nie uświadomił Cie przed odkręcaniem, że świeca się może urwać, lub grzałka świecy zostać w głowicy. Ja rozmowę o świecach zaczynam zawsze w ten sposób, jak ktoś szuka frajera do ściągania głowicy za darmo niech jedzie dalej.
I nie posądzajcie wszystkich że was naciągają, świat nie składa się tylko ze złodziei.



Awatar użytkownika
alibabda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 11:37
Lokalizacja: Białystok

Urwane świece

Post autor: alibabda » czw lut 09, 2012 23:32

Tommi029, Dla mnie to nie na rękę ze ściąga głowicę...



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Urwane świece

Post autor: PinkFloyd » pt lut 10, 2012 08:34

alibabda pisze:Tommi029, Dla mnie to nie na rękę ze ściąga głowicę...
z Twojego rejonu- ten warsztat wykręca urwane śruby http://www.bialystokonline.pl/auto-mani ... ,08,1.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
tygras
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: śr lip 22, 2009 21:20
Lokalizacja: GCH Czersk

Urwane świece

Post autor: tygras » pt lut 10, 2012 18:19

Moze i ja sie wypowiem bo sam sobie pare dni temu wymienialem swiece. Nic ne ukrecilem, ne urwalem, a zadnym mechanikiem ne jestem i ne posiadam wyspecjalizowanych narzedzi. Za to kolega pojechal swoim vw do mechanika i po ok. dwoch godz, dzwoni mech ze ukrecil jedna ze swiec i koszt bedzie wiekszy.Zdziwieni pojechalismy to zobaczyc (nic mu ne mowiac) i sie okazalo ze nic sie ne ukrecilo. Swiece wymienione, pokrywa na silnik zalozona, a mina mechanika bezcenna.


viewtopic.php?f=89&t=450245 moja srebrna strzała;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości