Urwane świece

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
alibabda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 11:37
Lokalizacja: Białystok

Urwane świece

Post autor: alibabda » śr lut 08, 2012 23:46

Panowie mam pytanie odstawione zostało auto do mechanika na wymianę świeć żarowych po czym mechanik zadzwonił że urwał świece i teraz pytanie kto powinien ponieść koszt wyciągnięcia głowicy ja czy mechanik oczywiście mechanik stwierdził żebym to ja zapłacił ?
Moderatorzy jeśli temat nie w tym dziale to go wyrzućcie. Szukałem już trochę i w sumie nic konkretnego nie znalazłem więc proszę o odpowiedzi bo jutro z rana muszę do niego jechać :(



Hansolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 03, 2008 17:33
Lokalizacja: Lębork

Urwane świece

Post autor: Hansolo » śr lut 08, 2012 23:59

Pewnie że mechanik powinien ponieść koszta. Skoro godził się na wymianę świec powinien brać pod uwagę ewentualne urwanie się świecy, a nie ile zarobi kręcąc 4 razy w lewo, a później w prawo. Ostatecznie to możesz się dogadać że zapłacisz za uszczelkę pod głowicą , a jego będzie robocizna. Sam spie......lił, niech sam płaci.


Mój Tatusiobus ALH seria 97,5 KM & 210,6 Nm soft by Tune UP Gdańsk 120,1 KM & 280,2 Nm / był -sentyment pozostał / teraz Mondeo IV 140 KM TDCI

Fiddler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:49
Lokalizacja: lublin

Urwane świece

Post autor: Fiddler » czw lut 09, 2012 00:08

Zorientuj się, myśle że może obyć sie bez demontażu głowicy.Są profesjonalne warsztaty które oferują taka usługę :D



Awatar użytkownika
alibabda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 11:37
Lokalizacja: Białystok

Urwane świece

Post autor: alibabda » czw lut 09, 2012 00:13

Twierdzi że zamówił specjalny zestaw i nim nie dał rady wyciągnąć.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: Haki » czw lut 09, 2012 00:59

To niech go pokaże //// gość definitywnie robi Cię w balona ... dobry mechanik po 1 - przygotowałby sobie tak te świece by bez problemu je wymienić ... po 2 jak urwał to teraz jego problem - a nie Twój kolego.
Na przyszłość - radzę unikać gościa - bo mechanik a druciarz to 2 różne osoby


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Urwane świece

Post autor: daniel.wwe » czw lut 09, 2012 11:28

Skoro podjął się wymiany to powinien liczyć się z taką możliwością. On urwał, a nie Ty, więc Ciebie to nie interesuje ma Ci oddać sprawne autko.
Kiedyś kumpla ojciec miał podobną sytuację... pojechał do mechanika i mechanik przy nim wykręcał świece i jedna się urwała... ale mechanik okazał się spoko i koszty wziął na siebie. za dwa dni autko było sprawne.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Urwane świece

Post autor: Rafał 21 » czw lut 09, 2012 12:09

alibabda pisze:i teraz pytanie kto powinien ponieść koszt wyciągnięcia głowicy
alibabda, kol. teraz juz się glowicy nie ściąga do demontażu urwanych świec , czasy juz dawno minęły z tą opcją . Z tym ze jak juz Ci pourywał to co to za fachowiec że o tym nie wie?? A juz o urządzeniu do wykręcania nie wspomnę, bo pewnie ma tylko klucze z praktikera i tyle ! Klepacz od polonezów i 125
Ostatnio zmieniony czw lut 09, 2012 12:33 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: SvR » czw lut 09, 2012 12:19

Nie rozumiem postawy takich "mechaników" bo inaczej ich nazwać nie można. Zachowują się jakby płaciło im się za klucze a nie za wykonywaną pracę i ewentualne jej skutki. Skoro mechanik nie czuje się zobowiązany do naprawy błędu który sam wykonał, jaki jest więc sens zlecania takich napraw mechanikowi? Równie dobrze możemy to zrobić sami bo tak czy inaczej my płacimy za ewentualne skutki jakimi są np urwane świece. Daj se spokój z takim "mechanikiem".



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: Adamm » czw lut 09, 2012 14:02

rozumiem ze wg Was jak sie swieca wykreci z gwintem to tez wina mechanika ?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: SvR » czw lut 09, 2012 14:14

Wydaje mi się że mechanik powinien z góry uprzedzić klienta o ewentualnych problemach np. możliwości urwania świecy (gdyż problem ten występuje dość często) i możliwych dodatkowych kosztach. Ja wymieniając świece zostałem o tym poinformowany (mechanik sam nie chciał brać auta) dlatego też wybrałem innego mechanika który znał się na robocie i nie bał się ewentualnych problemów.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: Adamm » czw lut 09, 2012 14:31

SvR, ja tez nie boje sie problemow i informuje klienta ze moze sie urwac swieca lub wyjsc z gwintem, ale nie rozumiem czemu w takim wypadku mam brac to na siebie ?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: SvR » czw lut 09, 2012 15:05

W takim wypadku skoro poinformowałeś mnie jako potencjalnego klienta o możliwych zwiększonych kosztach, ja zgadzam się i zostawiam u Ciebie auto a w przypadku wystąpienia problemów pokrywam jego koszty. Mogę również się nie zgodzić i spróbować gdzie indziej. Najważniejsza jest sama informacja.

Inna sprawa jeżeli cytuje:"czemu w takim wypadku mam brać to na siebie" mechanik nie chce dokończyć naprawy nawet za opłatą (bo tak to można zrozumieć) stawia klienta w bardzo niezręcznej sytuacji, gdyż musi zabrać auto w miejsce gdzie dokończą naprawę.

Ja w swoim przypadku wyczułem niechęć mechanika do tego typu zabiegu (wymiany świec żarowych) więc nie zastanawiając się pojechałem w inne miejsce.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Urwane świece

Post autor: Adamm » czw lut 09, 2012 16:04

SvR, moja wypowiedz odnosila sie do ponoszenia przeze mnie kosztow a nie dokonania naprawy do konca . ok ale koniec tego OT


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Urwane świece

Post autor: 21Golfista21 » czw lut 09, 2012 17:23

mi się wydaje, że większość warsztatów jest ubezpieczona więc można koszty z polisy pokryć. a jak przygotować silnik do wymiany świec? ja zawsze grzeję silnik żeby był ciepły, czy robicie coś jeszcze?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości