problem z BLS-em

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skomin55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 18, 2011 18:15
Lokalizacja: BIALYSTOK

problem z BLS-em

Post autor: skomin55 » pt sie 12, 2011 19:26

Witam wszystkich mam golfa 5 1.9 TDI BLS 2006r.problem polega na tym ze kupilem autko od niemca przyjechalem do domu i okazalo sie ze turbina jest zas...na, obiawy 1,2,3 jest mul .Dalem do czyszczenia jakis czas bylo OK ale teraz jest tragedia ,silnik pali jak lala jedzie tez dobrze pojakims czasie jest delikatne szarpniecie w lusterku widze blekitny dym i sie zaczyna magia? mryga mi kontrolka gzania swiec (zolta sprezynka) a po jakims czasie chek engin (ta od elektryki).Bylem na kompie powiedziano mi ze egr wymienilem na nowy salon VW -nie pomoglo. Po egr-rze pojechalem jeszcze raz na kompa pokazuje ze przepustnica??? i znowu wizyta w salonie VW kupno nowej przepustnicy montaz.Myslalem ze pomoze skasowany blad i oczom mym ukazala sie ta sama historia niebieski dym i dwie kontrolki pomocy koledzy moze ktos pomze.wielkie dzieki



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

problem z BLS-em

Post autor: Fahoo » sob sie 13, 2011 00:27

problem nie bedzie taki prosty do rozwiazania na forum poniewaz: masz w tym aucie troszke bardziej rozwinięty system recyrkulacji spalin niz w autach 90% userów na tym forum

ekologia w tym silniku wymaga 100% sprawnosci wszystkich ukł w silniku w przeciwnym razie bedzie dyskoteka na zegarach

jak to naprawic?
rozebrac cały dolot wyczyscic z nagaru
zresetowac nastawy wyuczone...masz elektoroniczna przepustnice do sterowania ilosci wpuszczanych spalin
auta nie naprawi pan czesiek z vag comem 311 który kasuje tylko błedy


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

skomin55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 18, 2011 18:15
Lokalizacja: BIALYSTOK

Re: problem z BLS-em

Post autor: skomin55 » sob sie 13, 2011 11:43

Tak kolego wiem ze ten silnik jest skaplikowany i ta piep.... ekologia w tym aucie ale jak wspomnialem turbo i dolot byl czyszczony (tak mi powiedziano w TECHMOCIE) i dalej nic byla adaptacja DPF-a i dalej nic nie wiem co robic ??? I CO oznacz ze wszystkie ukl powine byc sprawne (turbo,
dolot czyszczone-przepustnica ,egr nowe co jeszcze bo takie wymiany w ciemno to utopia kasy) moze jakis konkretny mechanior od disla w bialym.... by sie nadal



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

problem z BLS-em

Post autor: homsky » sob sie 13, 2011 12:34

skomin55 pisze:moze jakis konkretny mechanior od disla w bialym.... by sie nadal
No widzisz , gdybyś w opisie podał podstawowe informacje skąd jesteś można by było ci kogoś polecić ....


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

skomin55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 18, 2011 18:15
Lokalizacja: BIALYSTOK

problem z BLS-em

Post autor: skomin55 » sob sie 13, 2011 19:18

a moza mas znajomego ktury kuma cos z tymi bls-ami



ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Re: problem z BLS-em

Post autor: ZWIREK1 » sob sie 13, 2011 21:49

Witam
Ja bym na początek pojechał do tunera i wyłączył DPF-a
Pzdr



skomin55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 18, 2011 18:15
Lokalizacja: BIALYSTOK

problem z BLS-em

Post autor: skomin55 » sob sie 13, 2011 22:39

No tak kolego ZWIREK1 gdzie takiego kogos znalesc
Nie mam pomysla na tego niemca-jestem nowicjuszem na forum i szukam konkretnej pomocy



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

problem z BLS-em

Post autor: Fahoo » sob sie 13, 2011 22:53

skomin55, zapraszam na pw zrobimy dpf-a i reszte


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

problem z BLS-em

Post autor: evolution » ndz sie 14, 2011 10:19

widac fajna tendencje... jak nie wiadomo co jest z autem to zamiast zdiagnozowac od razu wykonuje sie kilka rzeczy... zawsze wszyscy wycinaja dpf poznej rozpi erdola pol auta nie znajdujac usterki... a na sam koniec sprzedaja trupa na giedzie :bigok: skomin55, nie jezdzi sie na kompa tylko na diagnoze. jak kupujesz cos w serwisie to tylko rzecz ktora oni stwierdza... jak sie pomyla to do boolu ich scigasz za zlla naprawe. a tak scigaj kolege ktory ci odczytal bledy...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

problem z BLS-em

Post autor: Fahoo » ndz sie 14, 2011 14:10

skomin55, jesli jestes z białego to dawaj do nas z vagujemy auto i bedzie przynajmniej cos wiadomo, bo w tej chwili nic nie wiadomo...wiadomo tylko tyle ,że auto sie zepsuło :jezor:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

skomin55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 18, 2011 18:15
Lokalizacja: BIALYSTOK

Re: problem z BLS-em

Post autor: skomin55 » ndz sie 14, 2011 18:34

evolution pisze:widac fajna tendencje... jak nie wiadomo co jest z autem to zamiast zdiagnozowac od razu wykonuje sie kilka rzeczy... zawsze wszyscy wycinaja dpf poznej rozpi erdola pol auta nie znajdujac usterki... a na sam koniec sprzedaja trupa na giedzie :bigok: skomin55, nie jezdzi sie na kompa tylko na diagnoze. jak kupujesz cos w serwisie to tylko rzecz ktora oni stwierdza... jak sie pomyla to do boolu ich scigasz za zlla naprawe. a tak scigaj kolege ktory ci odczytal bledy...
KOLEGO evolution bylem na diagnozie (na kompie to taka przenosnia)-jak juz i nie u jakiegos czeska w stodole tylko u mechanika i na diagnozie stwierdzili ze to turdo zasrane i fakt bylo zasrane i zostalo wyczyszczone choc nie wpadal w tryb awaryjny (1,2,3 byl mul).Sugerujesz mi ze serwis wie lepiej a diagnoza w ASO nie wykryla turbawki i co ty na to z tym serwisem.A czesci kture kupilem to serwis stwierdzil i pupa jest tak samo.Dlatego szukam kogos mondrego na forum moze ktos mial to samo i sie podzieli doswiadczeniami



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

problem z BLS-em

Post autor: evolution » ndz sie 14, 2011 18:41

skomin55, mĄdrego tak na marginesie sie pisze... chodzi mi o to ze w przypadku gdy ktos ci robi diagnoze to powinien na tyle byc jej pewny ze zaoferowac powinien od razu jej usuniecie. w przypadku gdy ktos ci sprawdza a ty kupujesz gdzies czesc, pozniej kto inny ci ja wsadza to masz standardowy problem bo auto nie jezdzi i nie mozesz z tym nic zrobic... skoro serwis stwierdzal to dlaczego nie wymienial( swoja droga piszesz ze nibyles u mechanika bo serwis to kupa pozniej piszesz ze serwis stwierdzil co masz wymienic.... albo nie robil ci tego zaden mechanik lub serwis, lub tez sam sobie winien jestes opierajac sie na diagnozie kupy...) Madry jest ten ktory diagnozuje auto a nie ten kto wymienia sie doswiadczeniami.. chcesz to wypisze ci liste czesci do wymiany ktore "z doswiadczenia" moga miec wplyw na rozne problemy z silnikiem...mozesz sobie wybrac co wymienic, tylko czy bedziesz normalny wymienaiajc je na pale bez diagnozy auta??? czy bedziesz zwyczajna :ass: ??


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

skomin55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 18, 2011 18:15
Lokalizacja: BIALYSTOK

problem z BLS-em

Post autor: skomin55 » ndz sie 14, 2011 18:56

czemu nie robilem w serwisie bo w serwisie wymiana egru kosztuje tak jak z przepustnica -przepustnica 600 zl a wymiana 300zl dlatego a tam sa 3-y srubki i kostka a z wymianami to sie wstrzymuje bo jak nadmieniles mozna wszystko jak leci wymieniac ale po coo chodzi mi oto zeby jakos naprawic auto



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

problem z BLS-em

Post autor: evolution » ndz sie 14, 2011 19:02

to trzeba bylo dac serwisowi te 300 pln mialbys teraz spokoj. a tak wlasnie jakos naprawiasz auto tyle ze jakos ci to nie wychodzi(
bylo krowy nie kupowac jak nie stac na łancuch:) )
u mnie za wymiane egr tez bys tyle zaplacil. bo nie robi sie przy tym pokrecenia 3 srubkami....


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości