Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: Bartek_R » ndz cze 19, 2011 22:42

Może ktoś zmieniał skrzynie i zastosował z benzyniaka, jak byś odczytał oznaczenie to można by było coś więcej powiedzieć.
Skrzynia z audi nie podejdzie bo jak już sam zauważyłeś silnik jest wzdłużnie a nie poprzecznie.
a co do wentylatora to włącza się po dojściu do pierwszej kreski poza połową, dodam-ciekawostka- że odkąd mam golfika (3lata) to tylko raz mi się włączył wentylator było ponad 30*C i stałem w korku :kac:


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
grzeh750
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:54
Lokalizacja: Łask - Kolumna
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: grzeh750 » ndz cze 19, 2011 23:40

skrzynia od audicy raczej chyba nie podejdzie, a może masz walnięty wskaźnik temp. lub czujnik od wskaźnika bo coś jest nie tak z tymi wskazaniami, pomijając za małą chłodnicę.


Obrazek
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy, GOLFY SĄ WSZĘDZIE

Awatar użytkownika
grzeh750
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:54
Lokalizacja: Łask - Kolumna
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: grzeh750 » śr cze 22, 2011 19:46

Wczoraj miałem okazję sprawdzić ( i zapamiętać) i jest u mnie tak- przy 120 km/h mam 3000 obrotów na 5 biegu, skrzynia 4T, tylko że ja mam SB-ka i może tu być co nieco inaczej niż w JR, a jak było w JR to za hrena nie pamiętam.


Obrazek
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy, GOLFY SĄ WSZĘDZIE

sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: sajlos » czw cze 23, 2011 18:48

Sprawdzilem oznaczenie skrzyni, jest AEN. Wyczytalem tez na forum ze jest krotsza od tej 4s.



sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: sajlos » pn lip 04, 2011 22:55

Witam ponownie.
Ten temat zapewne juz był gdzies poruszany ale zalezy mi na konkretnej wypowiedzi. Chodzi dokladnie o skrzynie biegow i teraz pytanie:
Czy skrzynia biegow od diesla a od benzyny to to samo skoro maja te same oznaczenia, np 4T? Czy benzynowa bedzie wolniejsza w dieslu moze skoro diesel ma mniejszy max obr walu od benzyny? Czytalem rozne wypowiedzi ale konkretow nie znalazlem. Czy moze to roznica jest w przekladni glownej?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: t0mal » pn lip 04, 2011 22:57

Nie ma żadnej różnicy, no może poza tą, że te z benzyniaków są zwykle w marnym stanie,



sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: sajlos » pn lip 04, 2011 23:04

Stad też nizsza cena skrzyn od benzyniakow. Dzisiaj zauwazylem ze tak naprawde u mnie przy skrzyni AEN nie jade "prawdziwe" 100km/h przy 3000 tys obr a zaledwie niecale 90 bo na navi mi pokazalo a w innych pojazdach nie ma roznicy odczytu z licznika czy z nwvi, prawie identycznie. Moj silnik poprostu wyje.... :-(



Awatar użytkownika
lukiMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:53
Lokalizacja: Rosko
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: lukiMK2 » sob lip 23, 2011 15:36

Witam skrzynia AEN jest to skrzynia z benzyny 1.8 krótkie przełożenie wiec sobie nie wyobrażam tej skrzyni w 1.6 td bo to jest masakra.
Powiem ci tak kolego ja już bym wywalał tom skrzynie i zakładał 4T. Pozdro


Biała "DAMA"
Obrazek

arwam

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: arwam » pn lip 25, 2011 12:49

tomassss24 pisze:t0mal, Przeciez chłodnica od 1.6 benzyny jest o wiele mniejsza :jezor: dlatego tez moze wzrastac temp zwłaszcza przy wiekszej prędkosci .

ale jak nie jedziesz z pedałem w podłodze to temperatura tak nie rośnie.


sprawdź czy z tyłu silnika pod kolektorami nie wydostaje Ci się płyn i czy masz nagrzewnicę całą bo ona też potrafi nabruździć.
potem pompa wody po tym co mówisz jak się zachowuje na wolnych obrotach wentylator to ją bym podejrzewał,

jak chcesz dłuższą skrzynię niż 4Tw MK2 to cię trochę rzeźby czeka żeby przejść na skrzynkę typu 02A zamiast tej co masz 020.
jeśli się już zdecydujesz a będziewsz zostawał przy 1.6TD to polecam AFF chyha że chcesz coś długiego to CTN, CYP, lub ASD.
ta ostatnia jest najdłuższa ale pamiętaj o tym że czym dłuższa skrzynia tym gorzej przyspieszenia w sprincie wychodzą



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: czarnyblack » wt sie 02, 2011 15:14

Moze cos podpowiecie w moim przypadku. Mam golfa 2 1.6 td sb, nowa pompa wody, nowy termostat. Przy predkosci 130-140 wskazowka leci w prawa strone. Podczas postoju tak samo. Wentylator sie nie wlacza, pewnie czujnik walniety. W plynie chlodzacym byl olej jak wymienialem, podejrzewam uszczelke pod glowica. Ktos pisal wczesniej ze kat wtrysku moze byc zle ustawiony i to jest przyczyna. Jakie sa objawy zlego kata wtrysku? U mnie przy butowaniu ponoc lekko przykapca na czarno (kumpel jadac z tylu tak mowil, w lusterku ja nic nie widze) i czasem odpali za pierwszym kopem a czasem pare razy zakreci. To wina zlego kata wtrysku?



Awatar użytkownika
grzeh750
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:54
Lokalizacja: Łask - Kolumna
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: grzeh750 » wt sie 02, 2011 16:44

Ja bym Ci radził zająć się w pierwszej kolejności wentylatorem ( czujnikiem) , oraz olejem w płynie, jeśli jest to uszczelka pod głowicą, to po wymianie uszczelki i tak będziesz ustawiał rozrząd, i pompę ustawisz przy okazji jak trzeba.


Obrazek
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy, GOLFY SĄ WSZĘDZIE

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: czarnyblack » pt sie 05, 2011 20:07

No wlasnie tylko czy wentylator normalnie wlacza sie podczas szybkiej jazdy ? Dizisiaj jechalem sobie 120 i wskazowka z pozycji srodkowej przesunela sie w prawo w polowie drogi do nastepnej kreski (to chyba juz za cieplo) przy mniejszej predkosci i takim powolnym przemieszczaniu na swiatlach zapatrzylem sie i wskazowka znalazla sie prawie przy przed ostatniej kresce i wtedy o dziwo przy wylaczonym silniku na postoju wentylator zadzialal, ale jakos strasznie glosno chodzil, rzezil i krecil sie dosc powoli. To nie wiem, ktory to bieg sie zaloczyl, ale cos czuje ze wentylator tez jakis zmeczony zyciem. Reasumujac, czy podczas jazdy (120 km/h) chlodnica nie ma juz wystarczajaco dobrego chlodzenia, w sensie wentylator chyba jest juz zbedny? Zauwazylem tez, ze chlodnica jest cala poprzytykana muchami i innym syfem, za jakis czas to przedmucham, ale nie wiem czy to cos da.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: Bartek_R » pt sie 05, 2011 23:03

Jeśli chłodnica brudna to tak jak mówisz należało by ją dobrze powietrzem wydmuchać a wentylator powinien się włączyć przy pierwszej kresce poza połową, raczej podczas jazdy się wentylator nie włącza bo nie ma po co, no chyba że mu po ciśniesz to tak.
TD mają to do siebie że lubią się grzać, przy 120 jest ok 3000obr więc jadąc tak dłużej w polączeniu z np zbyt wczesnym kątem wtrysku może się już wskazówja wychylać poza pion


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: czarnyblack » pt sie 05, 2011 23:56

Czyli mam rozumiec, ze wentylator wlacza sie u mnei w dobrym momencie? Myslalem, ze mam walniety czujnik. A to ze wskazowka wychyla sie poza polowe przy butowaniu, to mam sie przejmowac? Optymalna pozycja wskazowki to srodek?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości