Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

Re: Jaki olej?

Post autor: unlimited1991 » pn lut 20, 2012 23:17

wesol pisze:
unlimited1991 pisze: Nie napisałem GENIUSZU, więc czytaj ze zrozumieniem, że ELF to szajs i kupa.
Napisałem że ELF o którym pisał kolega, rzeczywiście aprobaty VW nie miał. I że jest ELF który ją ma.
Nie napisałem żebym miał z nim styczność, napisałem za to wcześniej że póki co Castrol tylko był u mnie używany.
A skoro jakiś olej jest do aut z filtrem cząsteczek stałych, inny dla aut bez niego, inne do aut z pompą wtryskową inne do pompowtryskiwaczy to Ty nie p.... że jeden .... co gdzie się wleje.

Bo jak taka mądra Twoja teoria to sobie lej diesel do benzyny i na odwrót.
Skoro takie mega super to by przeszedł normę i dla 505.01 a jak nie ma jej to nie przeszedł więc jednak coś nie tak w stosunku do PD miał.
Prosze mnie nie obrażać bo sobie tego nieżyczę a i swoje lata juz mam wiec i smarkaczem nie jestem. Skoro tyle wiesz to rozumiem ze zagłebiałeś sie w wlasciwosci olejów, badałś je moze na uczelni jakiejś itp to zwracam honor. Widzisz ja mam tytuł inż. motoryzacji i rozne rzeczy robiliśmy na laborkach.
Te cyferki na opakowaniu to sa tez kolego zagrywki firm, koncernów itp. Myślisz ze olej lany w renaucie czy citroenach jest gorszy od oleju do vagów. A co to silnik francuski jakis gorszy jest, mniej skomplikowany, wieksze tolerancje luzow sa tam założone czy jak? Kazda marka trzyma sztame ze swoimi rodzimymi firmami. We francuzach znajdziesz czesci valeo a w niemieckich znajdziesz boscha, siemensa itp. Dodam kolego ze ELF robi jedne z najlepszych olejów do skrzyn biegów- potestuj troche a sam to przyznasz.
Tak, te z nowszych, gdzie nie są wykorzystywane w Peugeot i Citroen silnika Mitsubishi oraz w mniejszych modelach od np. Mini, nie powalają na kolana. W rodzinie już 3 peugeot od nowości i w ASO robione wszystkie. Do starszych raczej nie przyczepię się, nie miał nikt w rodzinie.

Zgodzę się że dużo opisu z nalepek to marketing czysty nic więcej, dodadzą 1% więcej tego dodatku zamiast tamtego i zamiast ''mega oil'' to będzie ''new formula mega hiper blast bla bla... oil''. Ale norma nie jest z tyłka jednak nadawana ze przeproszeniem. To że czasem nie przekłada się z rzeczywistością co do zastosowania np. normy Euro IV, Euro V, gdzie auta koncerny przygotowują i robią często pod ''test'' który jest g.dajny w porównaniu z rzeczywistym spalaniem w normalnym życiu z normalnym paliwem z stacji, nie czystą ropką z bajerami, nie czystą benzynką i nie w kryształowo wypucowanym laboratorium i powietrzem czystym jak z sanatorium i nie badaniem spalin na rolkach z tempomatem. Ale ta norma nie mówi o tym że o co 30k km czyli więcej o 20k km niż zalecane w ''starych nie nowoczesnych olejach" można bez obaw wymienić, tylko o konkretnym zastosowaniu jego, więc tu mimo czegokolwiek zimny pot mnie zalewa na myśl o zalaniu bez tejże normy.

I przepraszam jeżeli uraziłem choćby w najmniejszym stopniu Twoją osobę, przez sarkastyczne nazwanie "Geniuszem".
Na swoją obronę powiem że tak napisałem tylko i wyłącznie z powodu nie precyzyjnej odpowiedzi/"odbicia piłeczki", przynajmniej według mojego własnego mniemania, jednakże nadal powinienem pamiętać o tym że są tutaj osoby starsze, a zapomniałem się. Przy szczęściu będę tego samego stopnia za2-3 lata jakoś dopiero, więc nie będę swojego stopnia wiedzy porównywał. Więc przepraszam SZCZERZE jeszcze raz Pana.

kw pisze:Ja tylko jedno od siebie: wyobraźcie sobie jakby wyglądał rynek tych smarowideł, gdyby można było obiektywnie sprawdzić, który olej jest lepszy, niby w czyim interesie to by było? Z pewnością nie producentów
Było by w interesie, ale tylko tego co by był no. 1 :okej: i by dawał ceny z kosmosu razy 1000 :helm:



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Jaki olej?

Post autor: seaman1982 » wt lut 21, 2012 15:00

Mam maly problem i bardzo prosze o porade. Dotyczy golfa IV z silnikiem 1.9 PD. Od nowosci byl lany olej 5w30 shella z norma 505.01. I teraz mam problem bo nigdzie tego oleju juz nie moge dostac. Bylem w kilku hurtowniach i w jednej mi gosc powiedzial ze od trzech miesiecy go juz nie ma bo nie idzie go dostac. Sa rozne inne oleje shella, ale bez tej normy, wiec czy wiecie czy shell wprowadzil cos w zamian? Jezeli nie to myslalem o zmianie na motul bo takowy jest. Bylby to 5w40 z ta norma. Wiec czy musialbym cos kombinowac zwiazku z przejsciem na inna marke?



LEGIA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw gru 08, 2011 18:40
Lokalizacja: RLA

Re: Jaki olej?

Post autor: LEGIA » wt lut 21, 2012 15:11

seaman1982 pisze:Mam maly problem i bardzo prosze o porade. Dotyczy golfa IV z silnikiem 1.9 PD. Od nowosci byl lany olej 5w30 shella z norma 505.01. I teraz mam problem bo nigdzie tego oleju juz nie moge dostac. Bylem w kilku hurtowniach i w jednej mi gosc powiedzial ze od trzech miesiecy go juz nie ma bo nie idzie go dostac. Sa rozne inne oleje shella, ale bez tej normy, wiec czy wiecie czy shell wprowadzil cos w zamian? Jezeli nie to myslalem o zmianie na motul bo takowy jest. Bylby to 5w40 z ta norma. Wiec czy musialbym cos kombinowac zwiazku z przejsciem na inna marke?
nic nie musisz kombinować
nie ma shella 5w30 to kup motula 5w40, byle tylko spełniał normę 505.01



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: jhosef » wt lut 21, 2012 15:16

seaman1982, to jest ten olej:
http://shellhelix.pl/shift.php?action=k ... ktu&id=100" onclick="window.open(this.href);return false;
On nie ma wypisanej normy 505.01 bo ma 507.00 czyli normę dla PD w trybie LL z lub bez DPF. Jeśli nie masz filtra cząstek stałych to nie musisz stosować normy 507.00. Jeśli jeździsz w trybie Long LIfe to to jest olej dla Ciebie. Oczywiście można (a ja nawet zalecam) wymieniać częściej niż co 30k.
Oleju z samą normą 505.01 w produktach shell nie widzę.
Czemu koniecznie shell? - nie aby złe oleje, po prostu pytam.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Jaki olej?

Post autor: seaman1982 » wt lut 21, 2012 15:35

Hmm, shell dlatego ze zawsze taki byl lany, a ze nie mialem nigdy problemow to dlatego myslalem o nim . Olej zmieniam co 15 tys i nawet jakby to byl long life to tez bede go zmienial co 15 bo 30 to troche za duzo. To jest olej i nie chce na nim oszczedzac. A mam pytanie co to jest ten tryb LL?? Co do normy to shell chyba juz jej nie podaje, albo zastapil inna. Wczoraj jak bylem w hurtowni to pokazywalem jeszcze opakowanie tego oleju z shella wlasnie z ta norma 505.01 bo takowa jeszcze mam. Ale tak czy inaczej to jaka norma by tu jeszcze pasowala? Bo jak piszesz jezeli nie mam DPFa to nie musze stosowac normy 507, ale jaka inna moge zastosowac na PD?
Aha. Dotychczas byl lany 5w30. Z motula jest 5w40. Czym one sie roznia, ktory jest bardziej lepki?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » wt lut 21, 2012 15:59

http://shellhelix.pl/shift.php?action=k ... ktu&id=100" onclick="window.open(this.href);return false;
to nadal ten sam olej tyle że rozszerzyli zakres norm VW na 507.00 czyli DPF i LL ale to nadal ten sam olej spełniający 505.01 (każda wyższa norma spełnia również niższą chyba ze producent inaczej zastrzeże) zatem śmiało kupuj i lej.
Koncern VW odszedł od normy 505.01 na rzecz norm wyższych przeznaczonych dla tych samych silników ale wyposażonych w DPF i serwisowanych LL. A obecnie całkowicie już odszedł od silników PD na rzecz CR


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Jaki olej?

Post autor: kw » wt lut 21, 2012 15:59

seaman1982 pisze:long life
seaman1982 pisze: LL


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Mr.Mustache
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 17, 2012 12:20

Jaki olej?

Post autor: Mr.Mustache » śr lut 22, 2012 11:41

seaman1982 pisze:Aha. Dotychczas byl lany 5w30. Z motula jest 5w40. Czym one sie roznia, ktory jest bardziej lepki?
Bardziej lepki jest 5W40. Proponuje Liqui Moly Top Tec 4600 5W30 - dobry olej z norma 505.01 lub Motul X-clean 5W40 505.01. Ja jednak jestem zwolennikiem olejow 0W30 - i tu przychodzi norma 506.01 do TDI PD - drogi bo na estrach ale jakosc nieporownywalna. Oczywiscie wymiana co 15 tys.

Na 102 stronie watku masz troche o lepkości.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Jaki olej?

Post autor: seaman1982 » śr lut 22, 2012 13:15

Czytalem ten wyklad o specyfikacji olejow. Ciekawie napisane-tak na chlopski rozum.
Co do 0W30 to dobrze sie one sprawdzaja w naszych warunkach klimatycznych? Pisales wlasnie o tych olejach na estrach. Powiem szczerze nie wiem jaka jest ich cena, ale rozumie ze roznica drastyczna?
Generalnie mysle o przejsciu na motula wlasnie tego co napisales 5W40. Koszt okolo 160 zeta za banke.



Awatar użytkownika
Mr.Mustache
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 17, 2012 12:20

Re: Jaki olej?

Post autor: Mr.Mustache » śr lut 22, 2012 13:29

seaman1982 pisze:Czytalem ten wyklad o specyfikacji olejow. Ciekawie napisane-tak na chlopski rozum.
Co do 0W30 to dobrze sie one sprawdzaja w naszych warunkach klimatycznych? Pisales wlasnie o tych olejach na estrach. Powiem szczerze nie wiem jaka jest ich cena, ale rozumie ze roznica drastyczna?
Generalnie mysle o przejsciu na motula wlasnie tego co napisales 5W40. Koszt okolo 160 zeta za banke.
no taki Specyfic 0W30 od Motula to okolo 250 PLN - i to jest cena spałowana. Ja kupuje do firmowej Octavii oleje u kolegi elemenateur - zawsze jest troche taniej, a masz pewnosci ze oryginal.



LEGIA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw gru 08, 2011 18:40
Lokalizacja: RLA

Jaki olej?

Post autor: LEGIA » czw lut 23, 2012 18:23

ja z tych wszystkich specyfików stosowałem tylko ten do ropy który miał zapobiegać zamarzaniu i czyścić układ paliwowy. reszta środków jakoś do mnie nie przemawia



Awatar użytkownika
Mr.Mustache
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 17, 2012 12:20

Jaki olej?

Post autor: Mr.Mustache » pt lut 24, 2012 09:21

Nie ma wiarygodnych badań naukowych na wszelkie dodatki do olejów - takze lepiej nie korzystac - wszelkie dodatki jakie olej ma posiadac - posiada je fabrycznie.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » pt lut 24, 2012 10:55

Dlaczego... Są specjalne dodatki do automatycznych skrzyń biegów które diametralnie poprawiają ich pracę i wydłużają żywotność już podjechanych skrzyń - wielu użytkowników o tym pisze, gdzie warsztaty naprawiające skrzynie wydały wyrok 4-cyfrowy z 3 lub 4 z przodu a właściciel w akcie desperacji dolał "ulepszacza" za 70zł i od tamtego czasu skrzynia kolejne 50 tyś km zrobiła i jeszcze się nie rozpadła.
Ale nie zastosowałbym tego do silników nowych czy w miarę dobrych, nie zajechanych. Jak ktoś ma trupa który już ledwo zipie - z czystej ciekawości może zastosować i zobaczyć efekty.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Mr.Mustache
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 17, 2012 12:20

Jaki olej?

Post autor: Mr.Mustache » pt lut 24, 2012 11:41

Piasek pisze:Jak ktoś ma trupa który już ledwo zipie - z czystej ciekawości może zastosować i zobaczyć efekty.
zgadza się



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości