Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » ndz gru 10, 2017 21:45

Nie rozmawiamy o paliwie lecz o oleju. O jakości paliwa decyduje wiele czynników. Od jakości w momencie dostawy, przez sprawność infrastruktury konkretnej stacji przez uczciwość/pazerność ajenta.
Poza tym pytałem o argument. Prasa kolorowa i brukowce nie są żadnym autorytetem. Tam się pisze co trzeba by nakład się rozszedł.
Na koniec jednostkowy przypadek nie stanowi normy (nawet jeżeli się przydarzy).

Jak jutro fakt napisze, że w życie pod Łomiankami ufo wylądowało to będzie to fakt czy kaczka dziennikarska?

Piszmy merytorycznie, bezstronnie i bez manipulacji.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Jaki olej?

Post autor: iNitiaL » wt gru 12, 2017 04:32

1. Olej napędowy to też olej jak już taki jesteś cwany i za słówka łapiesz. Bardzo to wygodne, niestety o firmach i jakości też dyskutujemy od kilku dni. Nikt Ci nie każe.
2. Wyraźnie pisze że badanie przeprowadził urząd państwowy UOKiK a nie żadne brukowce (mam coraz większe wątpliwości do Twojego rozumienia tekstu pisanego)
3. To nie żaden indywidualny przypadek. Badania stacji są wyrywkowe. I tak:

W badaniu z 2017 roku na liście (tylko duże stacje):
- 2x Lotos, 1x Orlen
W badaniu z 2016 roku na liście (tylko duże stacje):
-1x Orlen
W badaniu z 2015 roku na liście (tylko duże stacje):
- 5x Lotos, 4x Orlen i 1x Shell

źródło:
https://www.uokik.gov.pl/kontrola_stacj ... 8_i_on.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Czysty przypadek że w koło macieja wyrywkowo padają niemalże tylko Lotosy i Orleny?

Z resztą (wątpliwej z resztą) argumetnacji się nie zgodzę. Ajenci nic tu nie mają do gadania, bo wymieniono tylko stacje sieciowe. Stacje ajentów na listach oznaczone zostały nazwami prowadzonej działalności gospodarczej, np.:
"Firma Handlowo - Usługowa "PIOTR" Piotr Niciejewski (part. BP) 82-200 MALBORK, ul. Boczna 9" - stacja ajencka BP Malbork
i nie były brane w ogóle pod uwagę.
Infrastruktura stacji? To dlaczego nie ma na żadnej liście przez trzy lata ani jednego BP? Ani jednej stacji LUKOIL? Dlaczego jest tylko jeden Shell? Znowu pudło.

Więc merytorycznie i bez manipulacji Twoja wypowiedź znowu padła jak łan zboża (pod Twoim lądującym UFO).

A żeby Ci więcej dołożyć to paliwo na nasz rynek nawet BP i LUKOIL też bierze z Lotosu i Orlenu na podstawie podpisanych umów. Więc każdy zdrowo myślący niech sobie odpowie dlaczego BP sprzedaje paliwo spełniające normy a (HAHA) producent tego paliwa jakoś niekoniecznie. I tu masz swoje oszukwianie na jakości produktu końcowego.

A doczekamy się jakiegoś argumentu w końcu za SPECOL'em poza tym że jest tani? Czy wycofałeś się do domku ślimaka kończąc na (daremnych) próbach ostrzelania mojej dalszej argumentacji?


___

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » wt gru 12, 2017 09:09

Kujawski to też olej. Olejek do masażu również podobnie jak tran. Rozmawiamy jednak o olejach silnikowych.
Proszę argumentację dotyczącą olejów silnikowych.
Nie jestem cwany i nie łapię za słówka. Oczekuję jedynie rzeczowej rozmowy.
Wobec braku merytorycznej odpowiedzi odwołujesz się do coraz szerszego kontekstu i zaczynasz osobiste wycieczki.
Cwany, łapanie za słówka, problem z czytaniem ze zrozumieniem. To próba ośmieszenia mnie czy może nie dostrzegam ukrytego przekazu?

Napisałeś, że oleje silnikowe Lotos, Orlen i Specol to szmelc i wynalazki. Wskaż wiarygodne, bezstronne i miarodajne testy na poparcie swoich słów.
Do czasu ich pokazania i przedyskutowania jedynym wynalazkiem jesteś Ty bo coś palnąłeś, nie potrafisz poprzeć argumentami ale każesz w to wierzyć.

Co do jakości paliw to świadczy o niej wiele czynników będących poza procesem produkcji.
Powołujesz się na wyniki badań? Napisz ile i jakich stacji zbadano, jaki procent skontrolowanych nie spełniał norm.

Statystyka to taka dziedzina, że można ładnie manipulować danymi. Co z tego, że jedno koło przebite, przecież trzy są sprawne...
dla nie rozumiejących żartu, proszę szukać pod hasłem kabaret tey

Co do argumentu dotyczącego Specola. To Ty wygłosiłeś twierdzenie, więc na Tobie spoczywa ciężar dowodu.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: palio » śr gru 13, 2017 09:16

Panowie iNitiaL, oraz Barton_, jeszcze jeden post nie na temat a będą wyciągnięte konsekwencje. Wzajemne obrażanie się do niczego nie prowadzi. Posty nie związane z tematem będą usuwane bezwzględnie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » śr gru 13, 2017 11:52

A najlepsze w tym jest to że praktycznie to taki czy inny olej nie ma znaczenia. Oczywiście mowa o olejach choć ze średniej półki. Od 10w40 żaden silnik się nie rozwali.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » śr gru 13, 2017 12:31

Niczego innego nie tłumaczę od N postów.
Od marki oleju ważniejsze są: stan oleju, regularna wymiana częściej niż zaleca producent, zgodność norm i oryginalność produktu.
Nie słyszałem by ktoś podrabiał Specola, Venola, Gulfa, Orlena, GM lub Lotosa. Podróbek olejów 2-3 razy droższych jest cała masa.

Nic innego nie pisałem. Najtańszy olej zmieniony w porę jest lepszy niż podróbka połączona z LL i nie gorszy niż olej za 150 PLN o zbliżonych parametrach.

Trzeba było zatoczyć wielkie koło i udziału Moda przywołującego do porządku aby dość do wniosków przedstawionych na początku. Może słowa @wesol dotrą, bo moje argumenty spotkały się z brakiem zrozumienia i ironią (widać marny ze mnie nauczyciel).


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
jmw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 18, 2015 17:40
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: BCB

Jaki olej?

Post autor: jmw » śr sty 03, 2018 22:58

Muszę pochwalić Xado Infinity 5W40.
Octavia 1,9 TDI ASV stała 1,5 tyg. i przy dzisiejszym odpalaniu żadnych dźwięków (dzwonienia szklanek czy jakoś tak) z rozrządu nie było. Zrobione na tym Xado 7 tys.



bulin90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 22, 2013 11:01

Jaki olej?

Post autor: bulin90 » czw sty 25, 2018 16:00

Czy mogę wymienić olej na liqui moly Top Tec 4100 5W-40. Teraz jeżdżę na Motul 8100 X-clean C3 5W/40. golf 4 1.9 TDI 74KW silnik AXR



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jaki olej?

Post autor: Skrzak » czw sty 25, 2018 21:04

Kup jaki chcesz byleby miał normę 505.01. To jedyne na co powinieneś zwracać uwagę przy AXR (pompowtryski), no i oczywiście czy oryginalny a nie jakieś chińskie zlewki. Ale ja polecam Motul Specyfik 5w40, jak na niego zmieniłem to prawie nie bierze oleju. Kup co chcesz byle trzymać się normy.



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Jaki olej?

Post autor: Barton_ » czw sty 25, 2018 21:31

bulin90 pisze:Czy mogę wymienić olej na liqui moly Top Tec 4100 5W-40. Teraz jeżdżę na Motul 8100 X-clean C3 5W/40. golf 4 1.9 TDI 74KW silnik AXR
Oba oleje są bardzo przyzwoite i niestety nie najtańsze.
Doradzę Ci inne rozwiązanie. Kup Tani olej za 80/5L i zmieniaj co 10-12 tys km. Wyjdzie taniej, lepiej i pewniej. Byle norma była do pompek.
Lepszy tani i świeży niż kosmiczna technologia i LL czy nawet przeciąganie zalecanych 15 tys km do końca.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » czw sty 25, 2018 22:10

Jeszcze są asy co owszem wymieniają co 15 tys ale jeżdżą codziennie odcinki po 3 km. Tak to powinni olej zmienić po góra 8 tyś km.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jaki olej?

Post autor: Skrzak » czw sty 25, 2018 22:18

Ja zmieniam co 10tys. Kiedyś kombinowałem, żeby przypomnienie sobie vagiem włączać ale to bez sensu, zmieniam równo co 10tys przebiegu, teraz mam na blacie 305tys, zmiana będzie przy 310tys, następna 320 itd.



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Jaki olej?

Post autor: Barton_ » czw sty 25, 2018 23:56

wesol pisze:Jeszcze są asy co owszem wymieniają co 15 tys ale jeżdżą codziennie odcinki po 3 km. Tak to powinni olej zmienić po góra 8 tyś km.
Bo ludziki mają opór do czytania manuali a jest jak wół napisane, że wymieniać nie rzadziej niż co rok lub co 15 kkm ale... przy trudnych warunkach interwał należy skracać. Góry, krótkie przebiegi, autostradowy but w podłodze, jazda "sportowa", miasto, przyczepa, ekstremalne temperatury, kiepskie paliwo, kilku kierowców, zapylenie, kierowca ma na imię Janusz i pewnie jeszcze kilka innych czynników skracających te magiczne 15 kkm do 12, 10, 8 czy nawet mniej.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Re: Jaki olej?

Post autor: kolunio21 » ndz mar 04, 2018 13:11

Witajcie.
Jaki olej Elfa do silnika 1.6 16v golf 4 kupić ? 5w40 będzie lepszy ? LDX czy SXR ? Czy może jakiś inny olej w stosunku ceny do jakości?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości