MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: JacekTDI » śr lis 10, 2010 11:17

Witam, kilka dni temu jadąc spokojnie w leniwym korku zaczęło mi szarpać autem, zaświeciło się ESP na desce, zgasiłem samochód, zapaliłem i przestało, po 100 metrach problem wrócił. Auto stało potem 8h, gdy wsiadlem zeby wrocic do domu z pracy nic nei swiecilo i będąc w połowie drogi, gdy zauważyłem że temp płynu chłodzącego wskazuje 90stC efeket się powtórzył.
Objawy dodatkowe to chodzi silnik nierównomiernie i nim telepie.

Samochód Golf IV 1.9TDI 130KM silnik ASZ

Podpiąłem VAG`a, błędy jakie mi wywaliło:

18077 - Wtryskiwacz 4 - przerwa, brak osprzętu / nie zwiazany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16688 - Brak zapłonu cylinder 4, brak osprzętu / nie zwiazany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
17552 - Masowy przepływomierz powietrza, - przerwa/zwarcie na masę, brak osprzętu / nie związany ze sprzętem.

Przypływka - był błąd bo odłączałem ją przed podpięciem VAG`a, bo myślałem, że to jej wina (po skasowaniu błąd nie powtórzył się)

Natomiast martwią mnie te dwa dotyczące wtryskiwacza.
Dodam, że sprawdzałem chyba wszystkie możliwe wtyczki, wtyk do listwy zasilającej wtryski (taki okrągły po prawej stronie bloku silnika??), psikałem preparatami, (w międzyczasie silnik wystygł, a płyn chłodzący pokazywał 60stC)zapaliłem go, chodził prawidłowo (na postoju) i gdy osiągnął ponownie 90stC zaczęło szarpać i znowu zaświeciło się ESP i po podłączeniu VAG błędy wróciły.

Pytanie, kto mógłby mi pomóc w diagnozie VAG`iem, bo jestem początkujący (jestem z Jaworzna koło Katowic).
Kolejne pytanie, gdzie dogrzebać się do kabli zasilających wtryski?? Chciałbym je sprawdzić, może one nie mają styku i pod wpływem temperatury totalnie szaleje?? Czy trzeba pokrywę silnika ściągać?? (nie mówię o tej ozdobnej z napisem TDI i tylko o tej pod spodem ;) )

Aha, przy teście ABS wyskoczyło takie coś:
668 - Napięcie na zacisku 30 za niskie zwarcie do innego wyjścia, błąd sporadyczny - klocki i tarcze przód mam już do wymiany, czy to jest przyczyna błędu??

Z góry dzięki za pomoc, zwłaszcza, że co pytam mechaniora o przywóz auta, to kazdy mi mówi "po weekendzie" bo mają wolne od czwartku:/

P.S. dodam, że wyszukiwarka coś trochę szwankuje, bo wklepując którykolwiek numer błędu nie znajduje nic na forum, a w jednym chyba temacie znalazłem jeden z błędów, ale nie dotyczy objawów związanych z moim autem:/



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: norek111 » śr lis 10, 2010 13:42

pada pompowtryskiwacz lub połączenie szwankuje


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wt

Post autor: JacekTDI » śr lis 10, 2010 14:16

norek111 pisze:pada pompowtryskiwacz
trochę mnei to w sumie dziwi, bo jak samochód kupowałem w ASO sprawdzali korektę, była w granicach 0,30-0,31 na każdym wtrysku, samochód zalewam tylko i wyłącznie V-Power`em, raz był zalany Goldem ze Statoila....
norek111 pisze:lub połączenie szwankuje
jak się do neigo dorwać?? trzeba ściągnąć pokrywę?? ma ktoś jakiś link do "zrób to sam"???



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: norek111 » śr lis 10, 2010 15:55

JacekTDI pisze: jak się do neigo dorwać?? trzeba ściągnąć pokrywę??
zapewne trzeba zwalić pokrywę


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: JacekTDI » śr lis 10, 2010 17:50

widzę masę pomysłów i podpowiedzi..... :foch:



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: Damian-jg » śr lis 10, 2010 18:41

JacekTDI pisze:Aha, przy teście ABS wyskoczyło takie coś:
668 - Napięcie na zacisku 30 za niskie zwarcie do innego wyjścia, błąd sporadyczny
Bład 668 oznacza Niskie napięcie zasilania ECM
18077 Wtryskiwacz 4 - obwód > otwarty obwód, zwarcie do masy.
JacekTDI pisze:widzę masę pomysłów i podpowiedzi.....
Kolega norek111, juz Ci napisał


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: Łuki_79 » śr lis 10, 2010 19:39

norek111 pisze:dodam, że wyszukiwarka coś trochę szwankuje, bo wklepując którykolwiek numer błędu nie znajduje nic na forum, a w jednym chyba temacie znalazłem jeden z błędów
Wyszukiwarka działa jak należy :bigok:
JacekTDI pisze:widzę masę pomysłów i podpowiedzi..... :foch:
Masz tutaj podobny problem,tyle,że z pompką I cylindra http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28122" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wt

Post autor: JacekTDI » śr lis 10, 2010 20:36

Damian-jg pisze:
JacekTDI pisze:Aha, przy teście ABS wyskoczyło takie coś:
668 - Napięcie na zacisku 30 za niskie zwarcie do innego wyjścia, błąd sporadyczny
Bład 668 oznacza Niskie napięcie zasilania ECM
a co to znaczy?? jakiś brak styku, za słaby akumulator?? mam dosyc spory sprzęt audio zainstalowany w aucie....



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wt

Post autor: JacekTDI » śr lis 10, 2010 20:39

Łuki_79 pisze:
norek111 pisze:dodam, że wyszukiwarka coś trochę szwankuje, bo wklepując którykolwiek numer błędu nie znajduje nic na forum, a w jednym chyba temacie znalazłem jeden z błędów
Wyszukiwarka działa jak należy :bigok:
JacekTDI pisze:widzę masę pomysłów i podpowiedzi..... :foch:
Masz tutaj podobny problem,tyle,że z pompką I cylindra http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28122" onclick="window.open(this.href);return false;

Lukasz nie będę się spierał, rano forum nie działało, a potem w szukajce nic nie chciało znaleźć, zwłaszcza zapytać cyfrowych (numer błędu), jutro ściągam pokrywę i badam, dzięki za sugestie, pozdrawiam J.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: Łuki_79 » śr lis 10, 2010 21:28

JacekTDI pisze:Lukasz nie będę się spierał, rano forum nie działało, a potem w szukajce nic nie chciało znaleźć
Faktycznie,coś mi się obiło,że rano forum nie śmigało :grin:
JacekTDI pisze:pozdrawiam J.
Pozdro :pub:


Obrazek

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: JacekTDI » czw lis 11, 2010 14:09

Dobra Panowie, ściągnąłem dekiel od zaworów, dodam że w ASZ demontaż EGR`a graniczy z cudem, zwłaszcza jak jest zamontowana rozpórka:/ :ass: nie wiem jak to potem poskłądam, przy moich "chudych" przedramionach :panna:
Mam pytanie, jak wypiąć teraz przewód z wtryskiwacza?? mam pociągnąć, przekręcić w lewo, w prawo?? pytam, bo nie chciałbym ułamac jakiegoś ważnego plasticzka, któy siedzi w kostce... :/ Prosiłbym o szybką pomoc, bo GOFER rozgrzebany stoi :?

Aha, co mnie bardzo ucieszyło to mam wtryskiwacze z końcówką "AL :satan: :food: :helm: trzeba to lepiej obadać pod kątem kolejnych modów :)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: evolution » czw lis 11, 2010 14:42

JacekTDI, troche nie potrzebnie juz zdjales pokrywke, powinienes te bledy potwierdzic w grupie18 i 23, bo moze poprostu klekla pompka a korekcje nie mowia o tym czy pompka jest sprawna. polecam zalozenie dekla vagowanie w tych grupach i raczej szykowac sie na wymiane...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wt

Post autor: JacekTDI » czw lis 11, 2010 14:51

evolution pisze:JacekTDI, troche nie potrzebnie juz zdjales pokrywke, powinienes te bledy potwierdzic w grupie18 i 23, bo moze poprostu klekla pompka a korekcje nie mowia o tym czy pompka jest sprawna. polecam zalozenie dekla vagowanie w tych grupach i raczej szykowac sie na wymiane...
Kurcze szkoda ze wczesniej nie napisales, a tak BTW to jak się robi to vagowanie w grupie 18 i 23?? :?
No i jak sie odpina ten kabelek?? bo jak juz to zdemontowalem to zamkne przynajmniej tą kwestię....


ok wypiąłem wtyczkę, udał się... 1,5h gimnastykowania się.... pozstawię t bez kmentarza ;)

Wszystko złożyłem, teraz test.... czekam aż 90stC pokaże zegarek i zbaczymy czy silnik dostanie znwu "czkawki" :|



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: evolution » czw lis 11, 2010 19:01

przejedz sie nim na wyzszych obrotach na nizszych biegach bedziesz mial szybszy test..


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości