Wypadająca rura intercoolera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fasd
TDI++ 190PS
TDI++ 190PS
Posty: 606
Rejestracja: śr lip 19, 2006 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: fasd » sob mar 05, 2011 02:31

Kolego PPATRYK najszybszym najtańszym i najpewniejszym sposobem jest wkrecenie blachowkręta. Weź wkretarke blachowkreta wkręć go w szczeline gdzie normalnie idzie zapinka i masz 10000000% pewności ze nie wyleci :) choćby skały srały jak to moj kolega powiada! pozdr


viewtopic.php?f=89&t=241036 MOJ DUPVWóZ
SPRZEDAM ALU SANTA MONICA ORYGINAŁ WIECEJ PW
WIOSNA 2011
PIERWSZY NA POMORZU i PRAWDOPODOBNIE w PL MK IV 2.0 TDI 8V
Lato 2012 ????

Awatar użytkownika
BartSimpson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 10, 2010 17:00
Lokalizacja: ZBI-><-ZSD-><-GS

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: BartSimpson » ndz mar 13, 2011 19:15

Witam!
Ja mam podobny problem z tą wypadającą rurą dolotową do zaworu EGR.
Pod tym linkiem jest to opisane:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=390910" onclick="window.open(this.href);return false;
U mnie dodatkowo nachlapane jest oleju w tej okolicy i czy to możne być wynikiem właśnie tej wypadającej rury?? w rurze tez jest olej...Podpowiedzcie coś koledzy....
Spróbuje się zorientować ile taka rura kosztuje w ASO a jak nie to wykorzystam patent z wkrętem :bajer: Jednak chciałbym wiedzieć czy ten wychlapany olej może być skutkiem nieszczelności tego dolotu?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: guziolek » ndz mar 13, 2011 19:26

Oleju zawsze ciut trochę w dolocie będzie. Kwestia tego ile ty tam tego masz, trzeba by ściągać icka i zajrzeć czy nie jest w nim tego oleju za dużo, no i jak tam a ubytkami oleju w silniku?
Jeśli masz sporą nieszczelność, to na pewno będzie ten olej wydmuchiwało przez nią, więc do sprawdzenia te ubytki i załatanie dziury i potem dopiero diagnoza czy pobiera za dużo czy "w normie".
Rura dość droga, nie pamiętam, ale coś chyba 200-300 ktoś pisał.



Awatar użytkownika
BartSimpson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 10, 2010 17:00
Lokalizacja: ZBI-><-ZSD-><-GS

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: BartSimpson » ndz mar 13, 2011 21:02

guziolek pisze: no i jak tam a ubytkami oleju w silniku?
nie zauważyłem, ubytku oleju..
guziolek pisze:załatanie dziury
O jakiej dziurze myślisz?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: guziolek » ndz mar 13, 2011 21:04

BartSimpson pisze:
guziolek pisze:załatanie dziury
O jakiej dziurze myślisz?
O tej powstałej po wysunięciu się rury od intercoolera :-) Jak się jej pozbędziesz i rura będzie siedzieć jak trzeba to zobaczysz czy wyrzuca dalej sporo oleju czy tylko delikatnie gdzieś jest przypocona. Jeśli jednak nie ubywa oleju jakoś znacząco, to chyba nie ma co się martwić na zapas tylko wyeliminować tą usterką i hulać dalej.



Awatar użytkownika
Tomczakus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 27, 2011 01:39
Lokalizacja: UK

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: Tomczakus » ndz mar 27, 2011 00:06

Witam panowie problem mialem podobny podczas wyprzedzania autko nagle stracilo duuuzo mocy po zjechaniu na pobocze i zerknieciu pod spod autka okazalo sie ze rura na dole od ic wysunela sie dosyc znaczaco (czy to normalne zeby byl taki spadek mocy?) po wlozeniu jej spowrotem chodzilo juz lepiej(ale dopiero jak autko ostygnelo to wrocilo do normy nie bylo wczesniej slychac tego "swistu" turbinki) napomkne ze bylo troche oleju na laczach kolo intercoolera pytanie czy mozna dokupic jakis komplet tych rur do ic np. FMIC? jak mozna wyczyscic ic z oleju i jak sie orientuje problem z olejem mozna zaprzestac uzywajac oil catch tank? dodam ze moj silnik to ARL i intercooler mam w tym samym miejscu co chlodnice



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: wesol » ndz mar 27, 2011 09:38

tak jak kkolega wyzej napisal- bklachowkret i po sprawie. Tuningowane auta tak sie robi by wyeliminiwac ten problem ze spadaniem rur.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

mmilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 26, 2008 08:27
Lokalizacja: Głogów

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: mmilek » wt cze 28, 2011 18:16

Witam.
U mnie też wypadała. Zrobiłem tak jak opisaliście - wywiercony otwór, wkręcony blachowkręt (żółty wkręt - jakby z mosiądzu żeby nie rdzewiał od temperatury) - wszystko działa - nie wypada. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą. Skoro zaczep się urwał ("ścieło" go) to czy to samo nie stanie się z blachowkrętem. Część blachowkręta wystaje do wewnętrzej stronie rury. Gdyby go ścieło (blachowkręt) kawałek jego dostał by się do turbiny i nastąpiłą by katastrofa. Zastanawiam się czy takie rozwiązanie nie jest niebezpieczne.



Awatar użytkownika
fasd
TDI++ 190PS
TDI++ 190PS
Posty: 606
Rejestracja: śr lip 19, 2006 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: fasd » ndz lip 03, 2011 14:41

mmilek pisze:Witam.
U mnie też wypadała. Zrobiłem tak jak opisaliście - wywiercony otwór, wkręcony blachowkręt (żółty wkręt - jakby z mosiądzu żeby nie rdzewiał od temperatury) - wszystko działa - nie wypada. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą. Skoro zaczep się urwał ("ścieło" go) to czy to samo nie stanie się z blachowkrętem. Część blachowkręta wystaje do wewnętrzej stronie rury. Gdyby go ścieło (blachowkręt) kawałek jego dostał by się do turbiny i nastąpiłą by katastrofa. Zastanawiam się czy takie rozwiązanie nie jest niebezpieczne.

rura ma aluminiową koncówke i ona sie wyrabia o zawleczke tu niema tego problemu gdyz rura jest na sztywno


viewtopic.php?f=89&t=241036 MOJ DUPVWóZ
SPRZEDAM ALU SANTA MONICA ORYGINAŁ WIECEJ PW
WIOSNA 2011
PIERWSZY NA POMORZU i PRAWDOPODOBNIE w PL MK IV 2.0 TDI 8V
Lato 2012 ????

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: jhosef » pn lip 04, 2011 23:13

No to mam u siebie podobnie. Zauważyłem, że rura lekko odstaje z obu stron.



Awatar użytkownika
t0fik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 06, 2007 16:58
Lokalizacja: Reda
Auto: Audi A4 B5
Silnik: APR
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: t0fik » wt lip 05, 2011 11:13

berthold61 pisze:jest tani patent nawet ktoś to już nadmienił ,wywiercić małą dziurkę i wkręcić blachowkręt i gitara atom nie ruszy
Bardzo dobry patent, mam przetestowany, 4 blachowkrety zamiast spinki, wytrzymuja 1.5 bara, podobno daja rade wiecej. Jedyny problem to przy demontazu trzeba klape gaszaca zdjac.
Najlepszy jest koszt operacji ok. 1PLN (koszt blachowkretow).


Było:
Mk3 VR6
Mk2 TDI PD

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: jhosef » wt lip 05, 2011 13:40

Koledzy, jak to się dokładnie demontuje? Wygląda na to, że trzeba zawleczkę wyciągnąć ale nie chciałbym nic urwać.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: guziolek » wt lip 05, 2011 16:56

jhosef pisze:Koledzy, jak to się dokładnie demontuje? Wygląda na to, że trzeba zawleczkę wyciągnąć ale nie chciałbym nic urwać.
Wyjmij tą spinkę, możesz sobie śrubokrętem pomóc od dołu ją wyłuskać i rura niemal sama wyskoczy :bigok:



mmilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 26, 2008 08:27
Lokalizacja: Głogów

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: mmilek » pn lip 11, 2011 17:25

fasd pisze:
mmilek pisze:Witam.
U mnie też wypadała. Zrobiłem tak jak opisaliście - wywiercony otwór, wkręcony blachowkręt (żółty wkręt - jakby z mosiądzu żeby nie rdzewiał od temperatury) - wszystko działa - nie wypada. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą. Skoro zaczep się urwał ("ścieło" go) to czy to samo nie stanie się z blachowkrętem. Część blachowkręta wystaje do wewnętrzej stronie rury. Gdyby go ścieło (blachowkręt) kawałek jego dostał by się do turbiny i nastąpiłą by katastrofa. Zastanawiam się czy takie rozwiązanie nie jest niebezpieczne.

rura ma aluminiową koncówke i ona sie wyrabia o zawleczke tu niema tego problemu gdyz rura jest na sztywno
Nie bardzo rozumiem.
Ja wywierciłem otworek w aluminiowej końcówce, wkręciłem blachowkręt, łep blachowkręta spiłowałem aby pasował, włożyłem rure, zamontowałem zapinkę (zawleczke). Łeb blachowkreta trzyma o zawleczka ale boje sie ze blachowkret moze po prostu ściąć i część która wustaje do środka rury dostanie się poprzez erg do turbiny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości