Świeżo kupiony Golf3 1.9TD-naprawy krok po kroku,problemy...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Świeżo kupiony Golf3 1.9TD-naprawy krok po kroku,problemy...

Post autor: Maślak » pt wrz 10, 2010 20:04

ciacho840, nie kąt wtrysku tylko chodzi o komory spalania TDI ma bezpośrednio na tłoku a D i TD ma komore wstępną w głowicy, dlatego TDI nawet bez grzania świec odpali na zimnym. taka właśnie ich zaleta.



Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Świeżo kupiony Golf3 1.9TD-naprawy krok po kroku,problemy...

Post autor: skkr_lodz » pt wrz 10, 2010 21:18

elektric a może masz pompę z grzybkiem od mk II? skoro pisałeś, że autem prawdopodobnie jeździł jakis młody zapaleniec tuningu to jest szansa ze zmienił boost-pin na ten z mk II, który zwiększa dawke paliwa na obrotach i stąd to kopcenie na czarno. Sprawdź czy masz oryginalnego pina czy tego z mk II.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Świeżo kupiony Golf3 1.9TD-naprawy krok po kroku,problemy...

Post autor: munior » sob wrz 11, 2010 23:03

SToRM pisze:Problemy z dziwnym odpalaniem, nie zawsze dzialajaca kontrolka oraz zabawach z kluczykiem swiadcza o uszkodzonej kostce stacyjki
To mozliwe ,ale ja stawiam na uszkodzony sterownik, powinien być pod kierownicą po prawej,często zdarza się że styki przez które płynie prąd rzędu 40-50Amper po prostu się przegrzewają i raz przewodzą raz nie .I nie pisze tego bo tak mi się wydaję tylko miałem dokładnie taki przypadek jak miałem AAZ -ta .A grzanie świec po zamknięciu drzwi faktycznie ma miejsce za sprawą tzw.modułu komfortu ,idiotyczny wynalazek ,moim zdaniem , wymyślony przez jakiegoś nadgorliwca gdyż świece grzeją bez żadnych oznak nie informując o tym kierowcy .Odłaczyłem to u siebie od razu jak tylko się dowiedziałem że taki "mądry"wynalazek jest w aucie ,bo nie raz wczesniej otwierając i zamykając drzwi widziałem jak mi sie diodowy wskażnik napiecia aku.świeci na czerwono co swiadczyło o znacznym spadku napiecia ,a ja nieświadomy zachodziłem w głowę co tak żre prąd przez kilka ładnych sekund ,a to sobie świece grzały h..j wie po co


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
KrystO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:08
Lokalizacja: LCH

Świeżo kupiony Golf3 1.9TD-naprawy krok po kroku,problemy...

Post autor: KrystO » ndz wrz 12, 2010 10:01

Odłaczyłem to u siebie od razu jak tylko się dowiedziałem że taki "mądry"wynalazek jest w aucie
Kolego mógł byś wskazać który pin odłączyć? Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



mcgregor1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 17:35
Lokalizacja: ESK, Łódź
Kontakt:

Re: Świeżo kupiony Golf3 1.9TD-naprawy krok po kroku,problem

Post autor: mcgregor1988 » ndz wrz 12, 2010 17:07

munior pisze:grzanie świec po zamknięciu drzwi
pierwsze słyszę o czymś takim


Pozdrawiam, Grzesiek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Świeżo kupiony Golf3 1.9TD-naprawy krok po kroku,problemy...

Post autor: karol8114 » ndz wrz 12, 2010 17:51

[quote="mcgregor1988"]mcgregor1988[/quote
Wiele osób o tym nie wie, czasami jak mówię kolegom że mam grzanie świec po zamknięciu drzwi kierowcy to śmieją mi się w oczy. Osobiście uważam za zbędne takie rozwiązanie.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Świeżo kupiony Golf3 1.9TD-naprawy krok po kroku,problemy...

Post autor: marcin999 » pn wrz 13, 2010 08:50

munior pisze:a to sobie świece grzały h..j wie po co
Po to żebyś nie musiał czekać tych 15 sekund jak siądziesz na tyłku. Dzięki temu siadasz do fury i jedziesz. Zwłaszcza jak jest ciepło to jest komfortowe bo czasami kontrolka się wogóle nie zapalała a silnik był gotowy do jazdy. To nie tdi tu niestety świeczki muszą grzac przed kazdym odpaleniem. Moim zdaniem dosyć ciekawy wynalazek. Przewidzieli nawet to że ktoś się kreci do samochodu i spowrotem bo po podgrzaniu świec mimo kolejnego otwarcia i zamknięcia drzwi świece się nie podgrzewaja.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 61 gości