ENGINE FLUSH płukanka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

ENGINE FLUSH płukanka

Post autor: stefano189 » sob paź 20, 2012 18:05

miałem zalany ole valvoline 5w40 durablend diesel. Przy wymianie zalałem płukankę liqui moly i motul x-cess 5w40. Silnik chodzi jakby trochę ciszej na obrotach jałowych, nic nigdzie nie cieknie, nic się nie rozszczelniło, a tłoki maską nie wyleciały :hmm: :hmm: . Jedyne co zauważyłem, że przy porannym ( zimnym ) rozruchu, kontrolka oleju krócej miga i szybciej "szklanki " cichną.

Za to przy spuszczaniu oleju po płukance leciała " czarna woda" i jakieś gluty, więc płukanka zrobiła swoją robotę... :hmm: :hmm:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
RemixSub
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: sob lut 04, 2012 23:37
Lokalizacja: ZGY

Re: ENGINE FLUSH płukanka

Post autor: RemixSub » sob paź 20, 2012 20:20

Też uważam, że to złoty wynalazek. Olej wiem, że zawsze jest czarny. No ale po płukance to czarny strasznie. Jak czarna dziura :satan:
Musze te szklanki posłuchać jutro jak chodzą. Po tym zabiegu. Ale myśle, że to na prawde działa. :pub:
Edit: Szklanek wcale nie słysze... Nawet jak pare dni stoi auto. WTF?. Kto mi wyjasni czemu?. Wczesniej po 5sec. klepał. Aż żal było zapalać po paru dniach. Olej z 5w40 na 5w30 i LM przed.



Awatar użytkownika
Slawek A.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 20:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ENGINE FLUSH płukanka

Post autor: Slawek A. » czw maja 10, 2018 13:07



co o tym myślicie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości