sprzęgiełko klimy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:48
Lokalizacja: Włocławek

sprzęgiełko klimy

Post autor: adec » śr mar 31, 2010 19:46

Witam.
Właśnie dowiedziałem się że zgubiłem sprzęgiełko sprężarki klimy.
Teraz mam kilka pytań.
Czy jeśli kupie takie sprzęgiełko na allegro i mi zamontuje jakiś meches to czy wszystko będzie ok, ponieważ niewiem jak długo nie ma tego sprzęgiełka na sprężarce - Bore kupiłem w styczniu tego roku i juz wtedy prawdopodobnie nie było tego sprzęgła.
Jakie mogą wystąpić nieprzewidziane konsekwencje takiego zabiegu i czy można podłączyć sprężarke na krótko bez tego sprzęgiełka.
Dodam że nie mam zadnych nieszczelności koło pasowe od kompresora się kręci , tylko nie załącza bo nie ma sprzęgła.
dzięki za wszelką pomoc.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » śr mar 31, 2010 22:56

Konsekwencji raczej żądnych być nie powinno z racji tego że w zimie i tak klima Ci nie chodziła ... zamontuj sprzęgło i powinno być ok.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

kamykgs1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:16
Lokalizacja: kwn

Post autor: kamykgs1 » czw kwie 01, 2010 13:48

witam, mialem dokladnie taki sam przypadek. Z tym ze u mnie to sprzegielko zanim odpadlo musialo wisiec jakis czas i ztarlo ten wielokiln na ktorym jest zamontowane. ciezko bylo zalozyc tak poprostu, mechanicy przerabiali to jakos, 300 zl zaplacilem i jest git;] klima dmucha
pozdr



adec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: adec » czw kwie 01, 2010 16:17

NO to daliście mi nadzieje, właśnie zakupiłem sprzęgło i jak tylko się u mnie pojawi to śmigam do mechesa.
Pozdro i dzięki.



ddaaffiidd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 18, 2009 10:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ddaaffiidd » pt kwie 16, 2010 18:53

Witam, mam problem z klimą u siebie w golfie, byc może też to sprzegiełko bo też się nie załącza. Czy mogłby ktoś mi wytłumaczyć gdzie ono się znajduje?



mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » sob kwie 17, 2010 23:19

hejka,

To sprzęgiełko kolego to znajduje się na wale kompresora klimy, działa to tak:
Do kompresora zamontowany jest elektromagnes w kształcie grubego pierścienia, elektromagnes przykryty jest szerokim kołem pasowym (na pasek wielo rowkowy) Koło pasowe ma w środku łożysko, sprzęgło montuje się na końcu, to taki okrągły pierścień (z 5mm grubości), z tłumikami drgań skrętnych (takie cieńkie blaszki) montowane jest to wszystko na wieloklinie wałka kompresora. Normalnie koło pasowe kręci się luźno na łożysku, w momencie gdy elektromagnes zostanie włączony sprzęgło jest dociskane do koła pasowego w wyniku czego moment obrotowy przekazywany jest na wałek kompresora. ...Prościej nie potrafię tego opisać.

A po czym kolega wnioskuje że się nie załącza?

pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości