Syntetyczne paliwo diesla GTL do naszych aut??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Syntetyczne paliwo diesla GTL do naszych aut??

Post autor: PinkFloyd » pt maja 01, 2009 00:34

Jestem sceptycznie zawsze nastawiony do takich nowości http://www.shell.com/home/content/pl-pl ... 92004.html ale ostatnio oglądałem na TVN Turbo program o tym paliwie, ze jest to pierwsze syntetyczne paliwo do diesla o liczbie centanowej 70-80-, gdzie normalnie jest w granicach 49-51, normlny V power ma 55, pokazywali paliwo ma kolor zupełnie przeźroczysty, nie żółtawy. Kolega zatankował swojego ASV do pełna- mi było szkoda 20gr wiecej :grin: zjechał do połowy rezerwy stara wahę i zatankował po full nową. Ma silniczek ASV po wirusie na 140KM. Wadomo mocy nie odczuliśmy wiekrzej :jezor: ale , od 1800 obr nie widac zeby pusczał czarnego baka wczesniej po wirusie zawsze , ma kąt wtrysku bardzej przyspieszny i twarda charakterystykę pracy- teraz silnik ucichł- pewnie przczyna duż aliczba centanowa, po trzecie mimo ze autko sprawne 100% i sparwdzane były wszystkie rzeczy bez świec żarowych i pow temp. 5 st i tylko po 8h postoju załapywał po 1,5 sek krecenia, teraz rano od kopa- pewnie tez wina liczby centanowej. Moze tez macie jakies opinie o tym paliwie. Planuje teraz dla Ciekawosci tez zatankowac jak zjade swoje zeby nie mieszac i miec porównanie. Co o tym sądzicie? Wydaje mi sie ze do modzonych aut można by było spróbować.
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2009 00:35 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



mrozoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt sie 05, 2008 19:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mrozoo » pt maja 01, 2009 01:09

lepiej sie spala,mniej sadzy, mniej brudzi turbinke, i daje lepszy poranny rozruch :grin: same plusy, trza sprobowac jak skoncze grzebac w aucie :chytry:



arwam

Post autor: arwam » pt maja 01, 2009 10:27

PinkFloyd,

gdzie mozna coś takiego dostać??
ciekawe czy tak jak w przypadku BP ultimate będzie widać różnicę w spalaniu tzn co dopłaciłem przy dystrybutorze to zwracało mi się w drodze :wink:
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2009 10:27 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt maja 01, 2009 14:11

Wlasnie zatankowalem 55 l paliwa syntetycznego do swojego placilem 3,7 zl za litr, dostepny jest na wybranych stacjach shell



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt maja 01, 2009 18:43

Rowniez dzis zatankowalem..
Zdam niebawem relacje :D



Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » pt maja 01, 2009 20:15

Czyli to narazie pewnie tylko na shellu, skąd oni to maja czy zwyczajne tak przerabiaja, inne stacje tez pewnie zaczna wprowadzac takie...


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 01, 2009 20:18

Moje odczucia są takie: na "zwykłym" ON-ie średnie spalanie wychodziło na poziomie 5,4 do 5,7 litra na setkę, na GTL-u średnia wychodzi mi 5,1 - 5,2 litra przy identycznej jeździe i odcinkach. Na zwykłym ON przy maksymalnych obrotach czułem, że motor dostawał małej zadyszki natomiast przy GTL-u ciągnie do samego końca bez żadnych oznak jakiejkolwiek zadyszki. Reasumując moje doświadczenia jednak czuć różnicę.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt maja 01, 2009 20:25

Dla mnie to kolosalna róznica jezeli opał ma 39-45 liczbę centanową, normalny ON - 49-do 51 a v power 55 ,a paliwo GTL az 75-80 niedawno niemozliwe było wiecej niz 55. Czyli na tej waszce mozna przekroczyc granoce samozapłonu ON - moze nawet wiecej niz te 5 tys obr/min dla diesla.
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2009 20:26 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » pt maja 01, 2009 20:36

Akuratnie zalałem pod korek verve, ale jak wyjezdze to bede szukał shella z GTL :bigok:
A wiecej komentów o nim mile widziane :)


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

pelek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 03:03
Lokalizacja: Borowa Góra
Kontakt:

Post autor: pelek8 » pt cze 19, 2009 17:17

Witam. Jezdzilem wczesniej na Shell V Power diesel i palil mi 5,0-5,2 w srednim cyklu takim nawet bardziej miejskim po zatankowaniu GTL wychodzi mi 4,8-4,9 jest to srednia z 3 tankowan czyli w moim przypadku ponad 3000km. Az ciekaw jestem czy w trasie zejde ponizej 4,3 bo na normalnym v power w trasie przy 120km/h palil mi 4,4-4,5. Oplaca sie bo ladniej chodzi a nadwyzke cenowa zwroci w trasie przejezdzajac wiecej km. VW Bora AGR 90KM. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt cze 19, 2009 20:31

No i ja muszę pochwalić ten wynalazek :) w mocy może cudów nie ma, jest natomiast wyraźnie mniejsze zaczadzenie okolicy za samochodem, polecam :)



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » sob cze 20, 2009 14:46

Panowie ja od zawsze tankuje Shell. Mam kolege który jest kontrolerem jakosci paliw i mówił mi ze ten shell v-power to jedyne paliwo w polsce ktore jest sprowadzane z niemiec i jest naprawde najlepszej jakosci i np bzdura jest ze bp jest innym czy lepszym paliwem np od orlena czy orlen jest lepszym od innego bo tak naprawde wszystkie te paliwa ktore kupujemy na orlenie czy bp to i tak pochodzi z Orlena i jest to te same paliwo a shell v-power to jedyne ktore jest z niemiec sprowadzane. Ja tankuje je od zawsze i powiem tak. Zimą mój diesel stał na mrozie -25 jak wszedłem do srodka to na szybie wewnatrz była gruba warstwa lodu a silniczek odpalił mi na przecim obrocie rozrusznika i po odpaleniu nawet sie nie przyksztusił tylko cały dizen prawidłowo pracował. jak nie ma silnych mrozów to silnik na tym paliwie odpala mi praktycznie na dotyk. Takze naprawde polecam te paliwo!!!!


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

arwam

Post autor: arwam » ndz cze 21, 2009 10:45

robertsobol1983,
\
skoro mówisz że wszystkie paliwa w polsce pochadzą z Orlenu to zalej na orlenie i zalej na BP
u mnie róż nica jak na dłoni i między nawet zwykłym paliwem z BP a BP ULTIMATE jest około 1s różnicy w czasie sprintu do 100km/h

między innymi to by była przepaść
wiem bo mojemu ojcu czasem zdarzy się gdzie indziej niż na BP zatankować ale jak przyjedzie nawet nie mówiąć że dolewał paliwa to ja już po pierwszych metrach wiem że w baku nie znajduje sie paliwo z BP.
co ty na to odpowiesz?
Ostatnio zmieniony ndz cze 21, 2009 10:47 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » ndz cze 21, 2009 12:15

arwam pisze:robertsobol1983,
\
skoro mówisz że wszystkie paliwa w polsce pochadzą z Orlenu to zalej na orlenie i zalej na BP
u mnie róż nica jak na dłoni
Nie jestem pewien czy wszystkie paliwo pochodzi z Orlenu ale na 100% jestem pewien ze paliwo na stacjach benzynowych we Wrocławiu pochodzi z Orlena a jak mi nie wierzysz to stań sobie rano na swojszycach we Wrocławiu gdzie jest cała "rafineria Orlena" i zobaczysz jak tankują sie cysterny BP, Lukoil i inne które zaopatrują w paliwo wszystkie stacje we Wrocławiu. Nie wiem jak jest z tym lepszym paliwem typu Ultimate byc moze BP dodaje swoich ulepszaczy które sa lepsze od vervy nie wiem ale na 100% shell v-power to paliwo nieporównywalnie najlepsze i na 100% jest to paliwo sprowadzane z Niemiec…

[ Dodano: 21 Cze 2009 12:25 ]
A jeśli chodzi o paliwo Orlena to masz racje że Orlen ma gorszą jakość paliw niż BP i w sumie mnie to dziwi bo Bp we Wrocławiu to paliwo Orlen. Wnioskuje ze Bp zaopatruje sie w paliwo Orlena ale po prostu dodaje lepszych ulepszaczy czy po prostu mniej chrzczą te paliwo. A nigdy nie uważałem ze Orlen ma dobre paliwo i nigdy na tych stacjach nie tankuje i ostrzegam że Orlen to tylko wyrobiona marka na która łapią sie ludzie ale jakość nie najlepsza i nie wiem czy wszyscy wiedzą o tym że stacja z logiem Orlen czy Bliska to nie zawsze jest prawdziwy Orlen ale często zdarza sie ze to stacja prywatna a typ płaci tylko Orlenowi za Logo i także paliwo ale co z nim robi dalej to juz sami możecie sie domyśleć jak ktoś odjeżdża ze stacji i za kilkanaście metrów staje mu auto na drodze...


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości