Problem z odpalaniem gdy wilgotno i do tego błędy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ksavi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 19:32
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: ksavi » pn kwie 12, 2010 19:43

Witam.
Mam podobny problem z odpalaniem autka. Wywala mi błąd G28, i odpala po kilku sekundach kręcenia. Czasami po 2 czasami po 4. Dziś byłem na myjni i musiałem go kręcić nawet ponad 4 sekundy. Myśle, że to też wina zamoczonych przewodów. Zerknąłem pod podszybie i rzeczywiście po prawej stronie idą 2 wiązki kabli które są mokre a po lewej stronie też 1 wiązka. Może, ktoś napisać, która wiązka leci od G28. Wiem gdzie się znajduje G28 i jego wtyczka, jest to taka biała 3pinowa wtyczka tylko że póżniej te kabelki się łączą w większą ilość i zabardzo nie wiem dokąd leca bo nie widać tego bez zdejmowania osłon. Golf IV 2003 AXR 74KW.



wuteka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:59
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Post autor: wuteka » sob maja 22, 2010 22:36

podłączam się pod pytanie ksavi , tj które z wiązki w podszybiu lecą do g28

[ Dodano: 27 Maj 2010 11:52 ]
Już wiem. Do ECU dochodzą dwie wiązki , kabelki od G28 idą w prawej wiązce stojąc przed samochodem.



wodzuwolomin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw cze 14, 2012 14:57

Problem z odpalaniem gdy wilgotno i do tego błędy

Post autor: wodzuwolomin » pn mar 18, 2013 10:27

Witam,
poradziliście sobie Panowie z tym problemem? Od pewnego czasu też borykam się z tym problemem. Już jestem po wymianie czujnika i niestety nadal ten sam problem. Miesiąc po wymianie czujnika znowu wywaliło błąd. Napiszcie czy ktoś uporał się ostatecznie z problemem i w jaki sposób?



Awatar użytkownika
inhoss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 11:28
Lokalizacja: szczytno/warszawa

Re: Problem z odpalaniem gdy wilgotno i do tego błędy

Post autor: inhoss » pt mar 25, 2016 14:35

Witam, odgrzeje temat, mam podobny problem z a3 8l ASZ, sory że piszę na forum u was. Problem jest z odpalaniem auta, nie ważne czy zimny czy ciepły, wyskakuje błąd:
16705 - Engine Speed Sensor (G28)
P0321 - 35-10 - Implausible Signal - Intermittent.
Męczę się z tym kilka miesięcy rozkładam ręce. Auto nie zawsze odpala i przy odpalaniu skaczą czasem obroty silnika na 3tys obrotów, wskazówka szaleje, po odpaleniu auto chodzi idealnie. Po tym jak odpali za drugim trzecim razem zapisuje się błąd 16705. To co już w aucie zrobiłem:
-wymieniłem czujnik g28 - problem nie ustąpił
-poprowadziłem całą nową wiązkę (3 żyły) od czujnika do sterownika, dałem nową kostkę do czujnika z pinami oraz 3 kable dolutowałem jak najbliżej kostki ecu, problem znikł na 2 miesiące, teraz powrócił
-rozebrałem ecu, na nowo piny lutownicą ponagrzewałem, myślałem że mogą być zimne luty, problem nie ustąpił
Rozebrałem wiązkę przy ecu na nowo polutowałem kable, są połączone idealnie, kabel dałem 3 żyłowy ekranowany, ciągle wywala ten błąd, auto nie zawsze odpala. Czytałem że mogą to być zakłócenia z rozrusznika, to prawda? Pół roku temu był on regenerowany. Coś zakłóca mi pracę g28, tak myślę . Dodatkowo w abs pokazują się błedy:
01314 - Engine Control Module
004 - No Signal/Communication - Intermittent
01314 - Engine Control Module
013 - Check DTC Memory - Intermittent
Już nie mam pomysłów, co dalej począć, zastanawiałem się czy może piny w kostce ecu wymienić i dołączyć do nowego kabla, tylko gdzie takie dostać i jak je wyjąć z kostki, ori pin z kostki mam ucięty na ok 8cm i dolutowany nowy kabel, nie widać na tym krótkim odcinku żeby kabel był przerdzewiały oraz przełamany, a może g40 szaleje i zakłóca lub rozrusznik?

filmik jak dopala auto (na filmiku widać jak skacze wskazówka, czasem bywa że wskakuje na chwilę na 3tys obrotów):
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=B7uuUJe ... e=youtu.be[/youtube]



Awatar użytkownika
inhoss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 11:28
Lokalizacja: szczytno/warszawa

Problem z odpalaniem gdy wilgotno i do tego błędy

Post autor: inhoss » czw mar 31, 2016 15:16

Problem rozwiązałem, winowajcą był rozrusznik, podczas odpalania dawał zakłócenia na pobliski czujnik G28, kupiłem rozrusznik na szrocie oryginał za 100zł i odpala od strzała, :) a ten co mam był regenerowany, pewnie jakieś zamienniki szczotki i automat władowali i dlatego były zakłócenia.



Fendt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 16, 2018 21:20
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem z odpalaniem gdy wilgotno i do tego błędy

Post autor: Fendt » pn lip 16, 2018 21:52

Zawsze po umyciu samochodu 1,9 tdi asz lub po deszczu trzeba długo kręcić żeby zapalił, komp pokazuję usterkę czujnika położenia wału g28, czujnik wymieniony i nie pomogło, chciałem przejrzeć wiązkę i gniazda przy sterowniku silnika a nie mogę wypiąć wtyczki sterownika, jak ją wyciągnąć ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości