Paliwo w oleju 1.9 TDI 115KM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rutkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 30, 2008 11:12
Lokalizacja: Kraków

Paliwo w oleju 1.9 TDI 115KM

Post autor: rutkow » ndz sie 31, 2008 08:55

Mam problem z silnikiem TDI - wersja 115 konna. Przybywa mi oleju i jest w nim napewno paliwo (czuc jak wyjmuje bagnet - nie jest to woda, bo nie ma zadnych jasnych plamek w oleju). U mechanika stwierdzili, ze mam wyrobione gniazda pompowtryskow. Jednak po wymianie glowicy (na nowa) oraz kompletu uszczelniaczy do pompowtryskow problem pozostaje nadal. Po przejechaniu 5 km od mechanika do domu przybyło mi ponad 0,5 litra oleju (mierze zawsze rano przy zimnym silniku).

Mechanik twierdzi, ze to taka wada TDI, ze pompowtryski są przytrzymywane tylko z jednej strony i z drugiej uderzaja w gniazda wyrabiajac je. Teraz chca mi wymienic jeszcze pompowtryski na jakies uzywki, ale mam powazne watpliwosci czy to cos pomoze (silnik nie dymi specjalnie, moc jest ok. silnik chodzi rowno).

Czy ktos mial kiedys podobny problem z TDI z pompowtryskami ? Czy rzeczywiscie te silniki maja taka wade konstrukcyjna ? Przeciez jest ich b. duzo i nigdy nie slyszalem o takiej wadzie ?

Czy moze jest to jakis problem z pompa wysokiego cisnienia (podobno jest napedzana walkiem z silnika i jest tam jakas uszczelka).

Podobno tez problemem moga byc duze zrzuty z pompowtryskow. Nie wiem dokladnie jak one zrzucaja paliwo - wydaje mi sie ze w glowicy jest tylko jeden otwor doprowadzajacy paliwo, wiec zrzucac musza chyba innym ?

Moze zna ktos serwis specjalizujący się w naprawie TDI w Krakowie lub okolicy ?



Elek_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 10, 2007 15:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Elek_vw » wt wrz 02, 2008 23:53

Witam.

Miałem ten sam problem. Wymiana uszczelniaczy pompowtrysków nic nie dała. Wtedy została zmieniona pompa paliwowa zasilająca pompowtryski (i jednocześnie podciśnieniowa), co usunęło problem.

Pozdrawiam.

Elek_vw



rutkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 30, 2008 11:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rutkow » śr wrz 03, 2008 07:33

Elek_vw pisze:Witam.

Miałem ten sam problem. Wymiana uszczelniaczy pompowtrysków nic nie dała. Wtedy została zmieniona pompa paliwowa zasilająca pompowtryski (i jednocześnie podciśnieniowa), co usunęło problem.

Pozdrawiam.

Elek_vw
Nie wiesz co bylo nie tak z ta pompa ? Dawala za duze cisnienie. Do czego ona sluzy? Pytam bo mi ostatnio troche ludzie wciskaja kit. Ten mechanik u ktorego naprawiam mowil mi wczoraj ze tam nie ma zadnej pompy zasilajacej (i podcisnieniowej) jednoczesnie tylko zwykla pompa zasilajaca. Inni mowili mi ze jest ta podcisnieniowa funkcja, wiec jestem lekko zamieszany. Nie wiesz moze do czego sluzy ta czesc podcisnieniowa i jak wogole wykryli Ci ta usterke ?

Pytam bo chcialbym cos tym moim mechanikom wskazac do sprawdzenia, bo ciagle sie upieraja przy wymianie tych pompowtryskow (ze niby obudowy maja wybite od uderzania w gniazda - ja tego na dotyk nawet nie wyczuwam i stad sa luzy, drgania i stad nieszczelnosci na oringach) a ja jakos nie mam przekonania, ze ta wymiana pompowtryskiwaczy wiele pomoze.

Z gory dzieki za odpowiedz, bo temat mnie juz bardzo zmeczyl. Od ponad miesiaca nie mam sprawnego pojazdu.



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » śr wrz 03, 2008 09:20

z tego co piszesz wynika, że głowica była zrzucana i dziur w tłokach nie ma
przyczyna pojawiania się paliwa w oleju jest nieszczelność Vacum Pompy która przepuszcza olej napędowy z uszczelniacza wałka

pozdr


www.vagtune.pl tel. 502730289

rutkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 30, 2008 11:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rutkow » czw wrz 04, 2008 07:30

mirass pisze:z tego co piszesz wynika, że głowica była zrzucana i dziur w tłokach nie ma
przyczyna pojawiania się paliwa w oleju jest nieszczelność Vacum Pompy która przepuszcza olej napędowy z uszczelniacza wałka

pozdr
Czyli przy pompowtryskach tez jest pompa napedzana z walka z silnika ? Pytam, bo mechanik , ktory mi to robi twierdzil w ostatniej z nim rozmowie, ze tam jest pompa zasilajaca jedynie o napedzie elektrycznym.

Czy w przypadku takiej nieszczelnosci wymienia sie cala pompe, czy tylko uszczelke (i)?



Elek_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 10, 2007 15:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Elek_vw » czw wrz 04, 2008 17:50

Witam.
rutkow pisze:
mirass pisze: Czyli przy pompowtryskach tez jest pompa napedzana z walka z silnika ? Pytam, bo mechanik , ktory mi to robi twierdzil w ostatniej z nim rozmowie, ze tam jest pompa zasilajaca jedynie o napedzie elektrycznym.

Czy w przypadku takiej nieszczelnosci wymienia sie cala pompe, czy tylko uszczelke (i)?
Trzymaj swoje auto z daleka od tego mechanika. Nie wie on nawet, czym różni się zasilanie silnika VW TDI z pompą wtryskową od silnika z pompowtryskiwaczami. W silniku TDI-PD pompa jest napędzana wałkiem rozrządu i pompuje paliwo do kanałów w głowicy zasilających pompowtryskiwacze (ciśnienie 7,5 Bara - w pompie jest specjalny zawór pomiarowy). Druga część tej samej pompy wywarza podciśnienie. Owszem jest także pompa elektryczna w zbiorniku paliwa.

Nie słyszałem by ktoś takie podwójne pompy naprawiał. Uszczelki oczywiście warto wymienić.


Pozdrawim.

Elek_vw



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw wrz 04, 2008 18:17

Elek_vw pisze:W silniku TDI-PD pompa jest napędzana wałkiem rozrządu i pompuje paliwo do kanałów w głowicy zasilających pompowtryskiwacze (ciśnienie 7,5 Bara .
7,5 bara jest to minimalne ciśnienie, jakie musi wytworzyć pompa przy 4.500 obrotów, aby uznać ją za sprawną, normalnie w pełni sprawna pompuje więcej.
Elek_vw pisze:w pompie jest specjalny zawór pomiarowy
No nie bardzo, jest tam króciec zaślepiony śrubą i to po jej wykręceniu za pomocą redukcji podłancza się manometr pomiarowy.

[ Dodano: 04 Wrz 2008 18:24 ]
mirass pisze:przyczyna pojawiania się paliwa w oleju jest nieszczelność Vacum Pompy która przepuszcza olej napędowy z uszczelniacza wałka
wie co pisze :chytry: i potwierdzam to :grin: . Uszczelnienie włka.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

arturo_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 21, 2009 14:46
Lokalizacja: Kraków , Kielce
Kontakt:

Post autor: arturo_01 » pn kwie 20, 2009 07:12

ja mam taki sam problem wymieniłem pompowtryskiwacze i uszczelki na nowe z seri z koncówką BQ , silnik ładnie pracuje tylko dalej paliwo dostaje sie do silnika i na zimnym silniku tak jakby nie ładnie odpala nie łapie odrazu ładnych obrotów, i troche dymi na biało, na kompie wartosci korekty na poszczególnych wtryskiwaczach wynoszą: 1cyl. -0,22 mg/H; 2 cyl 0.2mg/H; 3 cyl 0,69mg/H; 4 cyl -0.48mg/H. Z góry dziekuje z odpowiedzi i pomoc



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » pn kwie 20, 2009 20:05

Masz podgląd na pompę.
Obrazek



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » sob maja 23, 2009 21:42

mariusz75 pisze:
7,5 bara jest to minimalne ciśnienie, jakie musi wytworzyć pompa przy 4.500 obrotów, aby uznać ją za sprawną, normalnie w pełni sprawna pompuje więcej.
te 4,5 obrotów oczywiście kiedy auto stoi i się przygazuje a nie jak się jedzie ?
A jakie ciśnienie powinno być podczas wolnych obrotów silnika? bo wyczytałem gdzieś na necie że jest to 4 bary, prawda?



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » ndz maja 24, 2009 22:54

Może to pomoże.

NICO Sprawdzanie pompy podwójnej


Niezbędne narzędzia specjalne, testery i urządzenia pomiarowe oraz wyposażenie:

1. Przyrząd do sprawdzania pompy podwójnej -VAS 5187-
2. Śruba przelotowa -VAS 5187/1A-
3. Klucz dynamometryczny (zakres 5 ... 50 Nm.) -V.A.G 1331-
4. Tester -VAS 5051-
5. Przewód diagnostyczny 3 m, z zasilaniem napięciowym -VAS 5051/1- lub
przewód diagnostyczny 5 m, bez zasilania napięciowego -VAS 5051/3-.

Warunki sprawdzania

l. Temperatura płynu chłodzącego musi wynosić co najmniej 85° C.
2. Pompowtryskiwacze sprawne
3. Filtr paliwa i przewody paliwa nie mogą być zapchane.
4. Zawór zwrotny w przewodzie doprowadzania paliwa musi być sprawny.
5. Czujnik paliwa musi być sprawny.

Przebieg czynność

1. Odkręcić przewód rurowy powietrza doładowującego i odłożyć na bok.
2. Wykręcić śrubę zamykającą
3. Podłączyć przyrząd do sprawdzania pompy podwójnej
.
4. Przykręcić ponownie przewód rurowy powietrza doładowującego.
5. Uruchomić silnik i pozostawić na jałowym biegu.
6. Podłączyć tester -VAS 5051- i wybrać tryb pracy
7. Diagnoza własna, Następnie podając słowo adresowe ;01, przejść do sterownika elektroniki silnika .8. Nacisnąć funkcję diagnostyczną 08 - Odczyt bloku wartości mierzonych
9. Wprowadzić za pomocą klawiatury numerycznej grupę wskazań 2 i potwierdzić przyciskiem Q.
10. Odczytać liczbę obrotów biegu jałowego w polu wskazań 1.
11. Podnieść obroty do 4000/min.
12. Obserwować wskazywane ciśnienie na manometrze. Wartość wymagana: przynajmniej 7.5 bar

Jeżeli nie uzyskano wartości wymaganej:
1. Złączyć przewód powrotnego obiegu pomiędzy filtrem paliwa a pompą podwójną zaciskiem do przewodów.
2. Podnieść obroty do 1500/min.
3. Obserwować wskazywane ciśnienie na manometrze. Wartość wymagana: przynajmniej 3,5 bar

Jeżeli wartość wymagana zostanie teraz osiągnięta:(jest 3,5 bara)
1. Jeżeli pompa podwójna jest sprawna, wymienić pierścienie uszczelniające zespoły pompowtryskiwaczy na nowe

Jeżeli nie uzyskano wartości wymaganej:(nie ma 3,5 bara)
1. Wymienić pompę podwójną
2. Powtórzyć sprawdzanie.
WSKAZÓWKA
Po zdemontowaniu manometru dokręcić śrubę zamykającą momentem
25 Nm. Pierścień uszczelniający musi zostać wymieniony na nowy


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » czw maja 28, 2009 18:39

dzisaj został wykonany pomiar ciśnienia na pompie - wyniki:
na wolnych obrotach: 6,0 bara (gdzie minimum to: 3,5bara)
przy 4000 obr/min: 8.1 bara (gdzie minimum to:7,5bara)
Wynika z tego że pompa u mnie jest sprawna, lecz auto dalej jest za słabe, ledwo co dzisiaj osiągnałem licznikowe 195km/h na autostradzie, może by doszło max do 200km/h gdyby troche więcej prostej było. Ale gołym okiem widać i czuć że ciągle auto ma za mało mocy. Czy będą to winne pompowtyski pomimo dobrych korekcji i bipów czy wałek rozrządu? Bo chyba innej opcji niema. Może ewentualnie regulacja pompowtrysków coś pomoże?



Awatar użytkownika
balon91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 15, 2014 22:25
Lokalizacja: Chodzież

Paliwo w oleju 1.9 TDI 115KM

Post autor: balon91 » pt lut 20, 2015 01:47

Przepraszam za odświeżanie ale co było rozwiązaniem?
AJM 195 na autobanie to tak dobry wynik



Marcin1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 07, 2019 10:38

Re: Paliwo w oleju 1.9 TDI 115KM

Post autor: Marcin1212 » pt lut 08, 2019 22:29

Koledzy proszę o pomoc Posiadam golfa mk5 z silnikiem 2.0sdi i mam problem z wzrostem oleju tyko po zrobieniu 3000km nic nie wzrosło a po kolejnych 100km przybyło na bagnecje z 5mm co może być przyczyną



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości